Reply To: 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2) Reply To: 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

Zibling
Member

Bine zis, Ashule. Insa, nu Badescu e de vina… el atat poate! Cel care l-a angajat aici la Sportul este de vina, ca nu are tupeu sa bage mana mai adanc in buzunar, ca sunt sigur 3-4 antrenori si de calibru si in crestere care vor sa-si mai faca mana pe la echipe cu jucatori dornici de afirmare precum Sportul.

Privind meciul de azi, cateva cuvinte:
– 2 faze care pareau a fi de penalty pt noi, la revederea meciului la TV mi-au dovedit ca arbitrul nu a fost chiar tampit
– insa un prim cartonas galben prea usor acordat lui Postolache s-a cumulat cu un nou cartonas galben al sau in repriza a 2-a si am jucat in 10 oameni din acel moment
– in prima repriza Secareanu si Patriche au luftat atat de des, incat eu credeam ca fac misto de noi, spectatorii; cam lor li se imputa primul gol
– apoi, la 0-2, Ciupe a fost driblat lejer, iar S.Popescu nu a pazit bine coltul scurt, iar mingea s-a scurs impardonabil pe acolo pana in mijlocul careului mic
– golurile de 0-3 si 0-4 au venit in repriza a doua cand schimbarile total neinspirate ale lui Edi Badescu au adus inedita formula 2-4-4 fara fundasi laterali; Ciupe a jucat ceva intre fundas central si mijlocas in repriza a 2-a; C.Gheorghe a mai iutit ceva jocul, A.Stanga a mai tras spre poarta, dar nimic, tot Chiajna a inscris prin 2 contra-atacuri
– iar la mijloc in repriza a doua am mai sesizat ceva: cred ca Ferfelea si Nicola se urasc de moarte, nu si-au dat deloc pase unul altuia pt a construi faze, ori chiar asta am vazut eu in fotbalul modern – exemplu, Germania in seara asta (in amicalul cu Romania) – mijlocasii paseaza intre ei in preajma careului advers precum la handbal pe semicerc; ai nostri insa nu, Doamne fereste! 😥