Reply To: Adrian Falub 08.07.1971

Home Forums Archive Mazete / Hall of Shame Adrian Falub 08.07.1971 Reply To: Adrian Falub 08.07.1971

07Ex
Keymaster

Am citit articolul asta pe http://www.liga2.ro si nu m-am putut abtine sa nu rad. Titlul articolului spune totul. :D

Falub, omul promovare

Deşi Unirea a pierdut numai şapte puncte în nouă partide cu el pe bancă, Adrian Falub nu şi-a arogat prea multe merite în performanţa obţinută de echipa din Alba Iulia.

Cine are principalul merit pentru promovarea echipei?
Jucătorii! Toţi sunt de mare caracter şi au muncit foarte mult în acest sezon. Acum trebuie să revenim cu picioarele pe pământ şi să fim conştienţi că ne aşteaptă un sezon mult mai greu decât cel care se va termina în curând. În Liga I va fi mult mai greu.

Dar tu?
Eu am venit de numai nouă etape la echipă, am şi eu un merit, dar nu principalul. Repet, jucătorii şi conducerea merită aproape toate laudele. Să nu îl uităm pe Aurel Şunda, cel care a condus echipa în primele 23 de etape. Şi el are un merit foarte mare. Eu mă bucur în schimb că am acceptat oferta Unirii în primăvară.

Eşti la a doua promovare în trei ani de carieră. Mulţumit?
Da, aşa e, dar acum trebuie să vină şi o confirmare în Liga I. Cu „U” am stat doar zece etape, sper ca aici să iasă mai bine. (Dan Udrea)