Reply To: Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009 Reply To: Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

ovidiu
Member

Mda, incepe.

Sa speram ca se va reface o echipa ce va recapata placerea de a juca fotbal. Macar atat.
Ca despre promovare … … cand o vrea Dumnezeu, ca din interiorul clubului nu prea vad sa o vrea cineva.
Nu prea speram eu ca se va incerca ceva in acest retur, dar, dupa cum merg lucrurile, va fi greu si in sezonul urmator sa se incerce ceva.

Au plecat 2 jucatori grei au venit mai multi tineri. Bineinteles si ei cu speranta de a pleca (probabil cat mai repede) spre echipe de liga I.
Au revenit si alte nume ce au incercat prin alte parti, dar cine stie cu ce chef de a juca fotbal la Sportul. Oricum au sansa de a intra pe teren.
In pregatiri au fost rezultate bune si mai putin bune, incercandu-se mai multe formule de echipa.
Imi doresc ca Falub sa se tina de cuvant si sa faca rezultate bune cu toti adversarii, asta ca sa nu trecem prin emotiile apropierii de un loc retrogradant.

Dorinta mea este, ca cei ce sunt, sa redescopere placerea de a juca fotbal (precum se-ntampla odata – nu chiar asa demult).

Mda, incepe … …