Reply To: 07.03.2009 Cetatea Suceava – Sportul Studentesc 3-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 07.03.2009 Cetatea Suceava – Sportul Studentesc 3-0(1-0) Reply To: 07.03.2009 Cetatea Suceava – Sportul Studentesc 3-0(1-0)

ultrasro
Member

Ce pot sa zic dupa un astfel de joc: Sportul a deplasat la acest meci doar 16 jucatori (din care 5 juniori) datorita suspendarilor si accidentarilor. Cei care au jucat au reusit sa-si creeze o caruta de ocazii de gol dar le-au ratat cu nonsalanta pe toate (au fost vreo 5 ocazii in prima repriza si 10 in a doua) iar gazdele au profitat de jocul deschis, pe contre, si au transformat in gol 3 din cele 5-6 ocazii de care au beneficiat. Juniorul Cioranu nu a reusit sa faca un meci bun la debut dar nu trebuie uitat ca in repriza a doua Sportul a jucat cu doar 3 fundasi, incercand sa forteze egalarea prin folosirea a 3 atacanti. Cu Ciupe in teren nu cred ca apararea noastra ar fi luat 3 goluri, dar asta este, risti sau castigi poate fi chemat jocul de ieri, iar ai nostri au pierdut, nemeritat zic eu.

In concluzie, nu trageti in pianist, desi stie o multime de piese nu reuseste sa le finalize si da impresia ca e urechist… dar cred ca poate sa-si revina dar ii trebuie rodaj, nimeni nu s-a nascut invatat iar multi dintre jucatorii Sportului inca sunt elevi de liceu, nu le putem cere sa fie Rambo de la varsta asta in conditiile in care jocul in B implica de multe ori angajamente fizice asemanatoare celor din Vietnam.

PS: nu am plecat chiar cu noaptea in cap, a fost cam de la ora 20 vineri la ora 20 sambata, deci exact 24 de ore, deci pot spune si cu ziua in cap ;)