Reply To: 25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1) Reply To: 25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

rapid19pancu
Member

ashone…nu te-am atacat pe tine..ci pe cei care stau sus in peluza si fac misto de cei care canta..
Tu poate cand ai fost de varsta mea si fugeai de la scoala aveai cel putin 50-100 de insi alaturi de care cantai…dar eu stau si ma gandesc de ce am chiulit atat pentru sportul ,de ce am facut primul banner dupa atatia ani (ovidiu spune ca ultimul banner facut a fost acum 20 de ani ) , de ce m-am mai zbatut sa fac esarfe sa avem cat mai multi?(ma gandesc ca prin bannere si prin faptul ca am facut esarfe si ca am participat la multe deplasari am facut si eu ceva pentru echipa asta,chiar daca n-am facut-o decat vreo 3 ani ) Am facut-o pentru ca am considerat ca asa pot ajuta galeria. V-ati gandit vreodata la viitorul galeriei sportului ,daca nu venim acum noi tineri care sa cantam cine o s-o mai faca peste ani ?
Imi aduc aminte prin 2008 cand mi-am facut brigada ( nu mai stiu exact la ce meci s-a intamplat) ,eu si amicii mei am inceput la un moment dat sa injuram pe dinamo si ni s-a facut observatii ca de ce injuram..iar de atunci ne-am cam desfiintat si multi dintre noi s-au simtit jigniti si n-au mai venit.Eu zic ca manarii cu arbitrii si aranjamente cum face dinamo nu mai face nimeni in Romania. E democratie..injuram pe cine vrem zicem ce vrem , nu e corect asa? Oricum macar pe esarfele unora a ramas acel COLLETTIVO cu care o sa ma mandresc mereu si de fiecare data cand o sa-l vad o sa-mi aduc amite ce brigada speram sa facem si cum speram noi sa mergem peste ani la meciuri importante in cupele europe.Se pare ca au fost doar vise si ca nu am putut avea sustinere.
Eu o sa mai incerc o perioada sa ma zbat..am facut o japoneza..probabil pana la ora meciului o sa fac si un banner , apoi ramane de vazut ce se va intampla cu noi.
Oricum stau si ma gandesc ca daca au ajuns sa cante 5-8 insi la meciurile de acasa e ceva grav.Pacat de Ovidiu care sufera si se zbate aiurea ca nici el nu are sustinere.
Asa stati sus si faceti caterinca de cei care canta de parca ati canta pentru mine ,nu pentru clubul pe care mult l-ati iubit si il iubiti.
O intrebare pentru toti de pe acest forum : CUM AJUTATI VOI CLUBUL SPORTUL STUDENTESC ? am rugamintea daca vreti daca puteti sa-mi raspundeti si mie.Daca voi credeti ca puteti ajuta clubul altfel decat cantand si incurajand echipa as vrea sa stiu si eu.

Inca o data repet.NU vreau sa jignesc pe nimeni sau sa acuz pe nimeni, dar asta e adevarul chiar daca unii sunt de acord sau altii nu.