Reply To: 25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1) Reply To: 25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

adi
Member

Dezamagirea e mare printre suporteri, din cauza trecutului recent, prezentului si viitorului echipei. Altfel nu-mi explic apatia suporterilor. Mie nu-mi mai vine sa strig nimic, merg la meciuri din inertie si asa cum zicea si Ashu, sa intalnesc niste amici in galerie. Pentru ca “jucatorii” nu-mi ofera decat rare si minore satisfactii.
Crezi ca daca ar striga/canta 200 insi, lesinatii din teren s-ar misca mai cu talent ? Eu nu.
Ma gandesc tot mai serios sa incerc sa merg ca spectator la competitii in care sunt implicate alte sectii ale SSB: baschet etc.
Sunt destui suporteri vechi pe care nu i-am mai vazut in galerie de ani buni. Poate au alte prioritati, poate au schimbat tribuna, etc. Unii au devenit suporteri de tastatura pentru ca au ales, altii pentru ca n-au avut alternativa. Dar vor tine in continuare cu Sportul.
Ma bucur sa vad tineri in galerie, si chiar unii mai patimasi (in limitele bunului simt), ceea ce imi da o speranta pentru viitor. Unica deocamdata.