Reply To: 16.05.2009 Sportul Studentesc – Petrolul Ploiesti 5-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 16.05.2009 Sportul Studentesc – Petrolul Ploiesti 5-1(1-1) Reply To: 16.05.2009 Sportul Studentesc – Petrolul Ploiesti 5-1(1-1)

Dragos Chiva
Member

Acesta este primul meci din retur la care am putut sa asist. I-am zis lui Ovidiu inca de la pauza cand scorul era 1-1 ca jocul Sportului s-a schimbat mult in bine si ca sunt placut impresionat de jocul echipei.În repriza a II-a jocul s-a apropiat foarte mult de ceea ce juca Sportul inainte de a cadea in divizia B. Cred ca antrenorul Florin Motroc a rezumat esentialul cand a spus ca doreste sa redea jucatorilor placerea de a juca fotbal. Dupa parerea mea, Sambata a reusit acest lucru si imi doresc sa fie un fenomen de durata. Am sa va mai spun ca imi doresc foarte mult sa-i pot revedea jucand in primul 11, pe Farmache, Patriche, Secareanu , Rusu, Irimia, Ferfelea,Nae si Curelea.
PS.Oaspetii nostri au fost o echipa fair-play preocupata de joc si nimic mai mult si mi-as dori ca toti oaspetii nostri sa poata reedita in Regie un astfel de comportament.