Reply To: UEFA Europa League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Europa League Reply To: UEFA Europa League

@sircos wrote:

se pare ca nu e chiar asa:
http://www.realitatea.net/europa-league-2012-fanii-din-bilbao-romania-tara-din-lumea-a-treia_941059.html

Da, luasem seama de aceasta stire atunci cand am postat acel mesaj. Insa, dupa parerea mea, a fost o reactie la suparare in urma ratarii trofeului. Nu cred ca poti sa cataloghezi o tara ca fiind de lumea a treia doar ca ai fost pus sa astepti cateva ore in aeroport. Pana la urma in oricare aeroport din lumea aceasta pot avea loc intarzieri, mai ales in cazul unui flux instantaneu de oameni. Per total eu zic ca evenimentul a fost un mare succes pentru tara noastra, pana si vencinii nostri maghiari si bulgari cu care mereu ne aflam in competitie si care nu au organizat niciodata o astfel de competitie, ne-au laudat in presa pentru organizare. Pana la urma a fost o premiera pentru noi, sunt sigur ca data viitoare vom fi si mai bine pregatiti, avand experienta acestui eveniment in urma noastra.