Reply To: 29.08.2009 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 1-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 29.08.2009 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 1-1(1-0) Reply To: 29.08.2009 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 1-1(1-0)

Noroc cu Ferfelea care in ultimile meciuri numai el ne-a scos din belele,el marcand toate 3 goluri de pana acum ale echipei in acest sezon #:-s .Ceilalti nu stiu ce asteapta,insa trebuie neaparat sa se ridice la joc cu totii daca chiar vor sa promoveze anul asta,desi pare un obiectiv cam prea indraznet pentru cum am inceput campionatul acesta.

Eu am zis in zilele trecute ca desi Petrolul se afla in degringolada va fi totusi greu in starea noastra curenta sa obtinem victoria si ca egalul e cel mai probabil.Acum odata cu jocurile de acasa cu Snagov si Stejaru,sper sa luam macar 4 puncte,desi nu e imposibil sa castigam amandoua meciuri.

Am incredere in baieti,asa ca nici nu imi fac griji de “gaura neagra” de care aminteste Dl.Constantin Secareanu in ciuda acestui inceput slabut.

@cameliu wrote:

Stie cineva cate echipe retrogradeaza anul asta? Tot 4? sau se intra deja in procesul de restructurare a Ligii a -2a?

Tot 4 echipe retrogradeaza din cate stiu eu,restructurarea aceea de care vorbesti tu va avea loc undeva in jurul anului 2014,cel putin asa am citit pe blogul unui ziarist de la Pro Sport.