Reply To: 05.09.2009 Sportul Studentesc – FC Snagov 5-2(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 05.09.2009 Sportul Studentesc – FC Snagov 5-2(2-0) Reply To: 05.09.2009 Sportul Studentesc – FC Snagov 5-2(2-0)

A fost cu siguranta cel mai bun meci al echipei de pana acum in acest sezon competitional.Au fost faza frumoase la ambele porti,insa de data aceasta inspiratia mai mare a fost,in mod surprinzator daca luam in calcul ca in precedentele meciuri am fost de o naivitate debordanta in fata portii,in tabara noastra.De asemenea ma bucur ca am putut asista pe stadion la niste eurogoluri demne de marile competitii ale Europei.Si sa nu uit de Viciu,care dupa parerea mea si cred ca si a altora a facut un meci foarte bun intre buturi.

Din pacate, asa cum a precizat Selymes pe Liga2, conditia fizica a “studentilor” lasa de dorit,in toate meciurile ei cedand initiativa spre sfarsitul timpului regulamentar in ciuda unor sclipiri date de valoarea individuala a unor jucatori.Sa speram ca Selymes se va tine de promisiune si va reusi in cateva saptamani sa mai imbunatateasca acest capitol.

Cat despre meciul cu Dinamo II,nu stiu de ce va faceti atatea griji;mi se pare mai slab valoric decat Snagovul si mai ales decat Branesti,care defileaza en fanfare in seria noastra si pe care i-am invins in cupa.Si de asemnea sunt aproape sigur ca nu vor recurge la jucatori din lotul echipei principale,dat fiind faptul ca Dinamo va avea un program incarcat cu Europa League+Campionat+Cupa.Asa ca nu imi fac griji ca nu o sa ii batem pe cainii rosii. [-(