Reply To: 09.09.2009 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 5-0(4-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 09.09.2009 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 5-0(4-0) Reply To: 09.09.2009 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 5-0(4-0)

@07Ex wrote:

Nici nu stiu ce sa mai zic, 5-0? Ce s-a intamplat azi?

Eu am fost pe stadion asa cum am spus in posturile trecute si pot sa zic ca baietii au jucat maiestuos pe teren.I-am presat in jumatatea lor de teren pana nu au mai avut suflu.Linia lor defensiva era destul de inceata si imobila si astfel i-am putut surprinde pe contre prin jucatorii nostri de viteza:Costin Gheorghe si Vio Ferfelea.Ultimul nu mai zic ca a facut spectacol la golul patru,dribland asa cum spune si articolul jumatate din echipa lui Dinamo de parca erau niste jaloane amarate :ymapplause: .In repriza secunda Nicola putea sa majoreze la 6-0 printr-un sut de la circa 13 metri de poarta,dar a trecut putin pe langa;la faza aceasta Curca nu a schitat niciun gest,parca era o statuie tintuita pe mijlocul portii :)) Postolache la golul trei, cu scarita lui executata din coltul careului de 16 metri fara preluare peste portarul dinamovist, putea fi confundat cu orice brazilian de clasa mondiala.Iar Costin Gheorghe deja incepe sa prinda curaj cu suturile sale impecabile din afara careului mare.

Ca o concluzie,desi adversarul a avut o defensiva de toata jena,iar jucatorii lui Dinamo aveau o atitudine de lasa-ma sa te las,Sportul Studentesc azi 9 septembrie 2009 ar fi putut invinge orice grupare din Romania.Chiar imi pare rau de ceilalti suporteri care nu au putut din diferite motive sa fie prezenti la meci,fiindca au ratat un adevarat recital de virtuozitate a “studentilor”.

CINSTE LOR,CINSTE LOR,CINSTE LOR STUDENTILOR!!!!! :ymapplause: :ymapplause: