Reply To: 26.09.2009 Sportul Studentesc – FC Botosani 4-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 26.09.2009 Sportul Studentesc – FC Botosani 4-0(0-0) Reply To: 26.09.2009 Sportul Studentesc – FC Botosani 4-0(0-0)

Desi prima repriza a fost anosta si lipsita de faze importante,ai nostri jucand destul de slabut,chiar avand noroc la faza din minutul 30 cand Irimia a scos in extremis de pe linia portii,in a doua ne-am trezit la viata si am reusit sa facem chiar scor.Cred ca nici doua faze nu au avut cei de la Botosani pe parcursul celei de a doua reprize pe cand noi am mai ratat pe langa golurile marcate.Astfel sunt foarte bucuros ca teama mea nu s-a adeverit si ca baietii si-au revenit destul de usor dupa infrangerile de la Urziceni si Constanta.

In alta ordine de idei,desi tot in tangenta cu meciul, in tribuna a survenit un mic incident in care un grup mic de suporteri,care desi cantau pentru Sportul,o faceau cam in batjocura de parca erau la biserica, au aprins o torta in momentul deschiderii scorului.Cativa dntre acestia au fost evacuati de catre jandarmi in afara stadionului.Desi nu e o intamplare dezirabila,e bine ca pentru cateva minute s-au mai “incins” spiritele in tribuna :ymdevil: :ymdevil:.Sa nu mai zica lumea ca in Regie nu se face atmosfera :D .

Pe de alta parte,ma bucur ca in sfarsit Branesti-ul a pierdut puncte si inca acasa cu Bacau-ul;prea si-o luase astia in cap,trebuia sa ii incurce cineva pana la urma.Cine stie,poate etapa viitoare vom asista si la prima infrangere a lor :ymdevil: .