Reply To: 31.10.2009 Delta Tulcea – Sportul Studentesc 0-0

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 31.10.2009 Delta Tulcea – Sportul Studentesc 0-0 Reply To: 31.10.2009 Delta Tulcea – Sportul Studentesc 0-0

cameliu
Member

http://www.ligab.ro:

Selymes: “Am avut penalty neacordat!”

Antrenorul “studenţilor” s-a arătat nemulţumit de egalul obţinut la Tulcea, dar crede că echipa sa poate recupera punctele etapa viitoare contra celor de la Râmnicu Sărat.

“Ştiam că o să avem un meci greu, dar consider că am pierdut două puncte. Nu înţeleg cum arbitrul partidei nu a văzut faza din minutul 43, când trebuia să ni se acorde un penalty, iar Mişelăricu trebuia eliminat deoarece a faultat în postura de ultim apărător”, a declarat Tibor Selymes.

“Trebuie să câştigăm neapărat etapa viitoare cu CSM Rm. Sărat, deoarece nu vrem să îi lăsăm pe cei de la Brăneşti să se distanţeze. Cred că putem promova deoarece jucăm un fotbal de calitate şi faptul că suntem neînvinşi de patru etape spune multe”, a completat tehnicianul echipei din Regie.

Sportul Studenţesc are 20 de puncte după 12 etape, cu 9 mai puţine decât liderul, Victoria Brăneşti

articol de Cristi Voinea