Reply To: 24.10.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 24.10.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 2-0(1-0) Reply To: 24.10.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 2-0(1-0)

O sa fiu prezent pe stadion maine in Regie :) ,insa imi este destul de teama de acest meci.Daca cu Dinamo II nu aveam niciun dubiu ca vom obtine toate cele 3 puncte,cu Dunarea nu pot fi chiar atat de sigur pe sansele noastre.Totusi au batut la Chiajna,ceea ce nu e putin lucru,iar in al doilea rand imi este frica ca in urma rezultatelor pozitive din ultimele etape, exista sansa ca “studentii” sa trateze acest meci cu superficialitate,crezand ca acest meci e unul facil.

O echipa ce tocmai si-a schimbat antrenorul intotdeauna e periculoasa pentru ca jucatorii vor sa arate tot ce pot pentru a fi remarcati de noul antrenor;e ca un nou inceput pentru ei si astfel cred ca vor juca cu mai multa determinare decat de obicei.Sper sa iesim cat se poate de bine din aceasta infruntare,deoarece, sincer, un egal ar fi nefolositor in situatia actuala.