Reply To: National Arena (23 August)

Home Forums General Football Fotbal Intern / Romanian Football National Arena (23 August) Reply To: National Arena (23 August)

dragos
Member

@sircos wrote:

am reusit si eu sa vizitez noul stadion, la meciul de aseara (steaua – dinamo 3-2). domle, parca eram la teatru. frumos, jos palaria. alta lume. acustica deosebita, scaune comode desi sunt din plastic (doar la vip sunt tapitate), dar cam inghesuite. si desi am stat la cocotata, dupa vreo 20 minute se obisnueste si ochiul cu distanta pana la teren. deci la inelul 3 nu prea ar trebui stat :D

@dragos wrote:

Aşteptăm să plouă din nou
Spectatorii din zona VIP au avut atunci nevoie de umbrele, deşi se aflau sub acoperişul fix! Motivul: îmbinările imperfecte dintre membrană şi plexiglas permit apei să se scurgă direct pe capetele oamenilor, de jur împrejurul stadionului!

asa s-a intamplat si aseara. partea fixa a acoperisului are scurgerea in interiorul stadionului, nu depaseste balustrada de dupa ultimul rand. e ca si cum ai avea acoperisul mai mic decat casa :( la finalul meciului, ultimile 10 randuri ale inelului 3 erau pline de apa.
si inca un lucru care mi se pare ciudat: scarile de evacuare sunt foarte inguste. cam periculos in caz de urgenta.

mie mi-a facut placere de fiecare data cand am fost acolo……insa nu am stat mai sus de primul inel niciodata.
intr-adevar, constructorul a gresit proiectarea si realizarea scarilor de evacuare.
de aceea, oficialii spuneau, ca, in caz de pericol, s-ar putea sa fie deranj mare. Doamne fereste.