Reply To: Stiri din presa – Sezon 2011-2012

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I Stiri din presa – Sezon 2011-2012 Reply To: Stiri din presa – Sezon 2011-2012

ngm
Member

Daniel Isăilă: “Nu mai avem nimic de pierdut! Vom juca pentru orgoliul şi pentru mândria noastră”

Sportul Studenţesc a ajuns pe locul 17 în Liga 1 şi luni va juca cu FCM Târgu Mureş, o contracandidată la retrogradare. Elevii lui Daniel Isăilă au nevoie de cele 3 puncte pentru a mai spera că şi din sezonul viitor vor evolua în prima ligă.

“Orice este posibil. Am ajuns pe un loc retrogradabil din păcate şi nu mai avem nimic de pierdut. Într-o astfel de situaţie, orice punct este binevenit în economia clasamentului. Nu acuz apărarea pentru faptul că am luat 8 goluri în două meciuri, e vina tuturor jucătorilor.

Îi văd lipsit de motivaţie şi nu îmi place acest lucru, pentru că avem deja cuţitul la os. După fiecare discuţie am senzaţia că înţeleg, dar când sosesc meciurile oficiale mi se demonstrează contrariul.

De acum înainte vom juca pentru orgoliul şi pentru mândria noastră şi vrem să demonstrăm că ne merităm locul în Liga 1″, a spus Daniel Isăilă.