Reply To: 25.03.2012 Vointa Sibiu – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 25.03.2012 Vointa Sibiu – Sportul Studentesc 1-0(1-0) Reply To: 25.03.2012 Vointa Sibiu – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Rezultat meritat, scorul a reflectat jocul din teren, nu am jucat mai nimic pe cand Sibiu mai mereu a fost prezenta in careul nostru. Stancu a facut o greseala impardonabila, fiind ultimul aparator, redebut total dezamagitor din partea acestuia. In afara de ocazia lui Ghinga din prima repriza, am fost 0 barat. Putea sa se dea penalty la acel hent, insa la cum am jucat nu cred ca arbitrajul e de vina pentru acest rezultat. De asemenea si atitudinea a lipsit, toti jucatorii au parut nervosi si lipsiti de luciditate, mai ales Ferfelea, nu stiu din ce cauza, poate pentru ca in mintea lor credeau ca sunt cu mult peste Vointa Sibiu, dar realitatea a fost altfel. Din pacate Isaila nu a reusit sa ii readuca cu picioarele pe pamant dupa seria de jocuri bune.

Asta e, nu e totul pierdut, INCA suntem deasupra liniei, dar in aceste conditii nu trebuie sub niciun fel sa ne incurcam cu Mioveni, cele 3 puncte sunt imperative, mai ales ca etapele urmatoare vom avea meciuri extrem de grele cu Steaua si Astra.