Reply To: 08.04.2012 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 08.04.2012 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-0) Reply To: 08.04.2012 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-0)

ngm
Member

Sportul vrea să bifeze şi Ghencea pe harta “bombelor” din acest an! Isăilă vede punctul comun cu Steaua: “Şi noi şi ei alergăm după acelaşi lucru”

Steaua îşi va juca duminică probabil ultima şansă de a mai spera la titlu în acest sezon în faţa revelaţiei returului, Sportul Studenţesc. Echipa lui Daniel Isăilă a umilit-o pe Dinamo în Ştefan cel Mare (3-1) şi i-a pus o piedică nesperată liderului CFR (1-1), iar acum se pregăteşte de o nouă surpriză în Ghencea.
“În condiţiile în care jocul o arată, ne-am mulţumi şi cu un egal. Noi mergem să încercăm să câştigăm. E clar că nu plecăm ca favoriţi, avem problemele noastre, accidentările lui Beţa şi Patriche, Ghinga şi Dobre sunt suspendaţi. Nici cu Dinamo nu am plecat ca favoriţi, dar niciun meci nu seamănă cu altul. Noi am fost forţaţi şi de aceea au apărut aceşti copii în echipă.
Important e să mergem acolo, să jucăm, să dăm totul şi să obţinem maximum din acest joc, cele trei puncte. E important pentru noi să o încurcăm pe Steaua, pentru că avem nevoie de puncte. Trebuie să arătăm pe teren că suntem în stare să le obţinem. Şi noi şi ei alergăm după puncte. Cred că va ieşi un joc spectaculos şi cel mai bun să câştige”, a spus Isăilă.

http://www.prosport.ro