Reply To: 16.05.2012 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti 0-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 16.05.2012 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti 0-2(0-1) Reply To: 16.05.2012 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti 0-2(0-1)

07Ex
Keymaster

Încă un patron declară război total Ligii: “E un fotbal trucat! O să îi fac pe toţi să se retragă!” DNA-ul, chemat să facă ordine

Sportul termină în genunchi sezonul şi se pregăteşte de încă o vizită în liga a doua, după doi ani în Liga 1. Vasile Şiman a izbucnit după meci şi acuză arbitrajul lui Haţegan, cel care nu a dat un penalty clar la henţul lui Alexa în careu, dar şi sistemul din fotbalul românesc: “E un fotbal trucat! Promovează mizeria”

Şiman: “E un fotbal trucat, care promovează mizeria”

“Ăsta e un fotbal trucat! E un fotbal în care nu se câştigă pe teren. Un fotbal care nu promovează valoarea, ci mizeria. Fotbalul e un sport frumos in care ar trebui sa primeze valoarea”, a declarat patronul Sportului la Sport.ro

După Mititelu, încă un patron declară război total Ligii: “O să îi fac pe toţi să se retragă”

“Nu mă retrag din fotbal! O să-i fac eu pe ei să se retragă, pe rând! Ştiu multe, dar nu pot dovedi. Nu sunt ofiţer sub acoperire, nu sunt din Poliţie. Nu mă ocup cu asta. DNA-ul probabil are treburi mai importante decât sa vadă ce fac toţi găinarii în fotbal”, mai spus Şiman

“S-a umblat cu valize şi anul ăsta”

“Normal că s-a umblat cu valize în lupta pentru titlu, dar mai discret. Crăciunescu nu este vinovat, dar el nu e în stare să gestioneze această situaţie. Aţi văzut ce gol ne-a dat Didi? Le era ruşine şi celor de la Oţelul Galaţi când au văzut golul ăla. De ce nu vede nimeni ce se întâmplă cu Sportul. De ce ne batjocoresc în halul ăsta”, a izbucnit Şiman la Sport.ro