Reply To: 21.05.2012 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 0-3(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 21.05.2012 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 0-3(0-1) Reply To: 21.05.2012 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 0-3(0-1)

07Ex
Keymaster

Eu n-am vazut meciul in totalitate, ci m-am uitat doar la rezumatul de pe Prosport. Mi s-a parut insa ca Petrolul a avut ceva ocazii, unele mari cat roata carului, dar n-au reusit sa profite si sa ne dea gol. Noi, in schimb, am dat gol la aproape toate contraatacurile pe care le-am avut.

In sfarsit pot spune si eu ca aia au ratat tot ce puteau rata iar noi am fost eficienti si am dat gol la aproape toate ocaziile avute. Deobicei se intampla exact pe invers, noi atacam si ratam cu seninatate, iar adversarii ne dau gol la singurul sut pe poarta.

In alta ordine de idei nu pot sa nu mentionez atat stadionul ultra modern cat si numeroasa galerie a Petrolului. Dupa ce am urmarit rezumatul, parca mi-a parut bine sa vad o echipa cu un asemenea stadion si cu o asemenea galerie ramanand in A. La noi, cand Sportul joaca in Regie parca joaca o echipa de liga a II-a. Stadionul arata cum arata, tribunele sunt goale … ce sa mai vorbim. :(