Reply To: Stiri din presa – Sezon 2013-2014

Home Forums Archive Sezon 2013-2014 Season Stiri din presa – Sezon 2013-2014 Reply To: Stiri din presa – Sezon 2013-2014

ramos
Member

Se pare ca mai existam…

http://sportulialomitean.com/2013/07/unirea-slobozia-a-doua-victorie-in-amical-cu-mihalcea-pe-banca/

Unirea Slobozia, a doua victorie în amicale cu Mihalcea pe bancă

Liga 2

by Sportul Ialomitean

Echipa de ligă secundă Unirea Slobozia a cîştigat duminică, 28 iulie, scor 6-2, amicalul disputat la Tîrlungeni cu Sportul Studenţesc. Pentru ialomiţeni este cel de-al doilea succes din perioada de pregătire, după 4-0 cu Dunărea Călăraşi şi, inveitabil, noul antrenor Adrian Mihalcea se păstrează neînvins de la preluarea băncii tehnice a Unirii. După cum se ştie, Unirea Slobozia este în cantonament la munte, la Predeal, unde băieţii lui Mihalcea se pregătesc în perioada 24 iulie-2 august. Aflat la început de drum, Mihalcea şi-a reafirmat dorinţa de a ajunge pe banca echipei sale de suflet, Dinamo Bucureşti. „”Nu mă gândesc acum să ajung la Dinamo, sînt la început, mai am foarte multe de învățat, așa că îmi voi aștepta rîndul, poate va veni într-un sfîrșit“ a declarat tehnicianul ialomiţenilor.
Altfel, Sportul Ialomiţean vă anunţă în exclusivitate că alături de Unirea Slobozia se pregăteşte şi prietenul lui Adrian Mihalcea, Vlăduţ Munteanu, 32 de ani, ultima dată în Germania, la Erzgebirge Aue. Din cîte se pare, sînt ceva tatonări cu clubul Unirea pentru o eventuală înregimentare a fostului dinamovist în rîndurile echipei noastre de liga a 2-a