01.05.2012 Pandurii Tg. Jiu – Sportul Studentesc 1-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 01.05.2012 Pandurii Tg. Jiu – Sportul Studentesc 1-1(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a XXIX-a a Ligii 1.
    Marti, 01.05.2012, ora 19:00, stadion Tudor Vladimirescu (Tg. Jiu).

ngm
    Member

2 SOLIST !

@ngm wrote:

2 SOLIST !

Sa te auda Dumnezeu, desi eu trag nadejde la cele 3 puncte mai mult de la meciul cu Medias de sambata, dar nu strica si ceva in plus de la Pandurii :D .

dragos
    Member

Grigoras, Grigoras da-ne 5 ca la oras =)) :))

Azi trebuie sa castigam. Am jucat la pariuri in Singapore ca batem. :) sper ca jucatori nu au jucat in Hong Kong ca o sa piarda, oricum aveau cota mica :))

dragos
    Member

la pauza rezultat previzibil: 1-0
    scurt, simplu si meritat
    noi am avut o singura ocazie prin Lung

ovidiu
    Member

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL !!!!

Frumos GOL. Din pacate cred ca destul de tarziu.
    Macar o mica bucurie!

cameliu
    Member

Dobre a stans luminita ce mai palpaia…
    Asta a fost!
    Pacat de ultimele 20 minute…

Ufff, cat de aproape am fost sa producem surpriza si sa mai ne mentinem cu sanse in lupta pentru evitarea retrogradarii :( . Per total este un rezultat echitabil, deoarece si Pandurii au avut o gramada de sanse de a marca, 4 numai ratate de Maxim, insa cand ma gandesc la ce ocazii monumentale am avut in ultimele 10 minute, in special la cea a lui Dobre si la faptul ca dupa golul lui Curelea am dominat Pandurii clar chiar si la posesie, unde sunt printre cei mai buni din Liga I, parca am fi meritat totusi victoria. Asta e, eu unul nu am ce sa reprosez echipei, considerand dificultatile prin care trecem….au luptat, s-au straduit, pacat ca nu le-a reusit.

multi
    Member

@dragos wrote:

Grigoras, Grigoras da-ne 5 ca la oras =)) :))

Grigoras, baiat bun iara,
    Ne-a dat unul, ca la tara!
    :D :D :D

cameliu
    Member

S-au prabusit saracii, au aratat ca le pasa, da vb lu’ Siman, ce sa te mai superi pe arbitraj cand vezi ce a facut Dobre…

Sincer, am vazut de mai multe ori faza golului lor si trebuie sa spun ca am luat DIN NOU gol din offside…

dragos
    Member

in prima repriza am fost nuli, insa in cea secunda, dupa gol, am aratat ca, putem juca fotbal…..si puteam castiga.
    Dobre ne-a mancat iara ficatii :((

Cezar Lungu a fost omul nostru !!!! felicitari !!!

una peste alta, un rezultat echitabil, insa nu ne foloseste la nimic acest punct.

pentru liga secunda trebuie sa ne pregatim mult mai bine :D

07Ex
    Keymaster

Eu nu m-am uitat la meci deoarece am fost la servici iar de aici nu se pot vedea meciurile pe internet. Am vazut insa in ziar ca cica in min 88 am avut o ocazie cat carul pe care am ratat-o. Si eu care pronosticasem 2-1 pentru noi. :(

Macar un pronostic sa-mi fi iesit si mie tot anul asta.

MarcAntoniu
    Member

Cum a ratat Daniel Lung la 0-0.
    A fost offside la golul de 1-0.
    Pozitia afara din joc
    A fi pozitie afara din joc nu constituie o gresala in sine.
    Un jucator se afla in pozitie afara din joc atunci cand este mai aproape de linia portii adverse, in acelasi timp, decat mingea si de penultimul adversar.
    Un jucator nu se afla in pozitie afara din joc atunci cand:
    – se afla in propria jumatate de teren sau
    – se afla pe aceeasi linie cu penultimul adversar sau
    – se afla pe aceeasi linie cu ultimii doi adversari.

Atat cat imi aduc aminte, la faza golului jucatorul Pandurilor
    a primit mingea avand in fata doar ultimul jucator al Sportului Studentesc ramas pe linia portii.
    Ciudat, nicio reluare cu dungi” de offside din partea DIGISPORT,
    asa cum au fost prompti in a oferi intr-o faza de atac imediat urmatoare la cealalta poarta.
    Este drept ca, in repriza a doua am avut portar la ocaziile Pandurilor.
    Reusita faza golului egalizator
    atat patrunderea pe dreapta si centrarea
    cat mai ales executia lui Curelea.
    Apoi a fost hent in careul Pandurilor la finalul meciului si se putea da penalti.
    Dobre ca orice atacant bun crescut” in Regie iar si-a facut norma de ratari.
    Sportul Studentesc a jucat bine. :ymapplause:
    Echipa actuala ar trebui sa promoveze fara probleme in sezonul urmator,
    daca in urmatoarele etape nu se vor intampla minuni una dupa cealalta.

Am mai adunat un punct si sansele de salvare mai sunt doar matematice si cum Profu de mate ne-a picat cu 2-1 adMinistrat etapa trecuta, trebuie sa ne repunem cu burta pe carte la anul in divizia B, doar daca nu mai scoate Sile un iepuras din joben dar cred ca s-au epuizat. Mi-am luat portia de o sa jucati la anul de la 11 de la tov. Gorjeni si de la un jucator necunoscut al lor pe care recunosc ca l-am provocat spunandu-i ca e a 5 roata la caruta, se antrenase omu 30 si teapa ca i-a bagat pe alti. Si mie mi s-a parut ofside la gol si eram destul de aproape de faza.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.