01.09.2012 Farul Constanta – Sportul Studentesc 0-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 01.09.2012 Farul Constanta – Sportul Studentesc 0-2(0-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a I-a a Ligii a 2-a, Seria 1.
    Sambata, 01.09.2012, ora 11:00.

avem nevoie de o victorie…avem nevoie sa incepem cu dreptul pentru moral…ar fi super bune 3 puncte !

dragos
    Member

tare mi-e sa nu ne “muste” rechinii :D

CIPIKA
    Member

Nici nu se pune prombema sa nu batem azi .
    Stie cineva ce se mai aude de Razvan Popa si Mares ca nu i-am vazut in lotul SS?
    Anul asta spu;beram tot

Radu Dobrin
    Member

meciurile astea din B se mai transmit pe vreun post de televiziune sezonul asta?

cameliu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

meciurile astea din B se mai transmit pe vreun post de televiziune sezonul asta?

Pai prima data se asteapta sa vada cate echipe de fapt sunt… Sa nu mearga ei cu carele la meciuri care nu se disputa…
    Din ce am inteles de pe ceva forum din etapa asta:
    “Vor fi transmise UTA-TIMISOARA,luni pe digisport la 19, Mioveni-Bihor maine la 11 pe dolcesport si Corona Brasov-Vointa Sibiu pe digisport, astazi la ora 17”

Deci numai din cealalta serie!

ngm
    Member

FC Farul – Sportul Studentesc 0-2

Min 20 – Gol Sportul! Novac inscrie cu un sut din careu dupa o pasa de pe stanga;
    Min 44 – Stegaru vede cartonasul galben pentru un hent la 17 m de poarta lui Curca;
    Min 45 – Lovitura libera pentru Sportul, Farmache suteaza puternic in zid;
    Min 45 – Final de repriza la Constanta, Farul – Sportul 0-1!
    Min 55 – Schimbare la Farul, intra Stoianof iese Ivanovici;
    Min 57 – Corner pentru Farul, centreaza Sandu reia Tabara din 3 m, retine Ormenisan;
    Min 61 – Schimbare la Farul, iese Coteanu intra Dani Popa;
    Min 66 – Schimbare la Sportul, Dobre este inlocuit de Bogdan Barbu;
    Min 73 – Lovitura de pedeapsa pentru Sportul, Lazar a fost faultat de Tabara;

Min 73 – Ghinga transforma cu siguranta si Farul – Sportul 0-2!
    Min 80 – Stoianof vede cartonasul galben;
    Min 81 – Ghenciu intra in locul lui Birladeanu;
    Min 88 – Marius Matei recupereaza un balon dar sutul sau trece peste poarta;
    Min 90 – Farmache este avertizat cu cartonas galben;
    Min 90+1 – Schimbare la Sportul, Nistor este inlocuit de S. Ciobanu;
    Min 90+2 – Schimbare la Sportul, Margarit intra in locul lui Lazar;

Min 90+3 – Final de meci la Constanta, Farul – Sportul 0-2!

FC Farul (antrenor Ion Barbu): George Curca – Robert Bajan, Cosmin Stegaru, Ionel Tabara, Valentin Sandu – Costa Coteanu, Nicolae Buzea, George Birladeanu, Petre Ivanovici – Marius Matei (foto), Sorin Chitu.

Rezerve: Vlad Neagu, Ovidiu Stoianof, Ionut Olteanu, Ferdi Ghenciu, Berti Nicola, Robert Saceanu, Daniel Popa.

Sportul Studentesc (antrenor Eusebiu Tudor): Octavian Ormenisan – Dean Beta, Daniel Lung, Valentin Lazar, Sebastian Ghinga, Ionut Serban, Alin Nistor, Razvan Petrache, Leonard Dobre, Daniel Novac, Razvan Farmache.

Rezerve: Octavian Vilceanu, Codrut Ciobanu, Sorin Ciobanu, Daniel Kassai, Bogdan Barbu, Andrei Ovidiu, Alexandru Margarit.

Partida este arbitrata de Catalin Busi, din Ramnicu Valcea, ajutat de Marius Marchidanu (Braila) si Florin Pucheanu (Ulmi – Dambovita). Arbitrul de rezerva este Ionut Smeu, din Braila iar observatorii sunt Bratu Cataros si Laurentiu Varga

BRAVO SPORTUL !!! AM INCEPUT CU DREPTUL !!!

Bravo Baietii ! Am inceput perfect ! Tot asa !

lucian
    Member

felicitari! s-o tinem tot asa!

laucantona
    Member

Felicitari baietilor si antrenorilor…a trecut un meci mai avem 25 cred, parca am ramas 14 echipe daca nu gresesc…poate se mai retrag si altii si cu 10 victorii promovam…::)

Frumos inceput de sezon, chiar nu ma asteptam sa avem o evolutie atat de buna, mai ales ca jucatorii au reinceput pregatirea de-abia acum o saptamana dupa alte trei in care nu s-au prezentat la niciun antrenament. Oricum, din cate am citit pe diverse site-uri am dominat clar partida, insa adevaratele teste vor fi cu Delta Tulcea, Sageata Navodari si poate Otopeni.

cameliu
    Member

@laucantona wrote:

Felicitari baietilor si antrenorilor…a trecut un meci mai avem 25 cred, parca am ramas 14 echipe daca nu gresesc…poate se mai retrag si altii si cu 10 victorii promovam…::)

Is deja numa vreo 13!
    Una retrasa inainte de incepere + Callatis + Bacau

cameliu
    Member

http://www.liga2.ro:

FARUL CONSTANŢA – SPORTUL STUDENŢESC 0-2
    01.09.12 BUCUREŞTENII AU PUS PE TAVĂ ADEVĂRATA FAŢĂ A ECHIPEI DE LA MALUL MĂRII
    “Gaşca nebună” bagă Farul în ceaţă!

“Studenţii” au pus pe tavă adevărata faţă a Farului încă din runda inaugurală. S-au impus cu 2-0 în faţa unei echipe constănţene care a vrut, dar nu a putut. Rezultatul final chiar nu reflectă situaţia din teren, bucureştenii fiind mult peste marinari, la toate capitolele.

Cu o echipă nouă, dar avânt în componenţă destui jucători care au avut de spus un cuvânt în eşalonul secund, Farul nu a pus probleme unei formaţii care s-a reunit în urmă cu puţin peste o săptămână. Acest lucru demonstreazp faptul că echipa de pe litoal are de tras pentru a realiza ceva în actualul sezon. Lipsa de omogenitate, tactica total greşită şi lipsa de pregătire a unor jucători face ca rezultatul întregistrat la Constanţa să fie însă unul cât se poate de normal.

Sportul nu a trebuit să muncească prea mult pentru a se impune. A marcat câte o dată pe repriză şi s-a rezumat la un joc de posesie. Prinul gol a venit din gheata lui Novac, servit excelent în centrul careului, după ce defensiva gazdelor a greşit decisiv. Scorul final a fost stabilit în urma unui penalty transformat de Ginga şi acordat de central după un fault la V. Lazăr, cel care pasase decisiv şi la prima reuşită.

Aşadar, cele trei puncte merg în Regie în timp ce Farul îşi face probleme după primele 90 de minute ale sezonului. De partea cealaltă, Sportul, Chiar dacă nu ştie dacă să lupte la promovare sau nu, a demonstrat încă din prima partidă a stagiunii că poate arbitra accederea în eşalonul de elită al fotbalului românesc.

FC Farul (antrenor Ion Barbu): Curcă – Băjan, Stegaru, Tabără , V. Sandu – Ivanovici (Stoianof ’55), Buzea, Bîrladeanu (Ghenciu ’81), Coteanu (Popa ’61) – M. Matei, S. Chiţu.

Sportul (antrenor Eusegiu Tudor): Ormenişan – Beta, D. Lung, Patriche, Farmache – Novac, Ghinga, I. Şerban, V. Lazăr (Mărgărit ’90+2) – L. Dobre (B.Barbu ’66), A. Nistor (Ciobanu ’90+1).

Articol scris de Cristian BANCIU
    Foto: Alexandru RAITA

01.09.12 EUSEBIU TUDOR SPERĂ CA ECHIPA SA SĂ ARATE DIN CE ÎN CE MAI BINE; PENTRU MOMENT ÎNCĂ MAI AVÂND DE LUCRAT LA PREGĂTIREA FIZICĂ
    “Jucătorii merită felicitaţi pentru că au dat totul”

Sportul Studenţescu a obţinut o victorie facilă pe terenul Farului, scor 2-0. Golurile lui Novac (20) şi Ghinga (73- pen.) le-au adus bucureştenilor primele puncte de la revenirea în Liga a II-a. La finalul meciului de la Constanţa, Eusebiu Tudor, antrenorul studenţilor, era mulţumit de jocul echipei sale, de sarcinile pe care aceştia le-au înţeles şi respectat.

“Felicit jucătorii pentru efortul de astăzi. Noi am început pregătirea de 7 zile, astăzi am o săptămână de când am venit la echipă. Pentru momentul ăsta, jucătorii merită felicitaţi pentru că au dat totul. Din punct de vedere tactic, mi-au arătat că înţeleg ce le-am transmis şi sperăm să arătam din ce în ce mai bine de la săptămână la săptămână. Îmi pare bine că am început cu dreptul. Putem vorbi despre obiectiv pentru 5-6 săptămâni. La momentul asta suntem într-o perioadă de încărcare. Ţinta nu a fost meciul de astăzi, încă lucrăm la factorul fizic. Nu ne plângem, avem băieţi tineri, dornici de afirmare, singurul care este mai cu experienţă este Răzvan Farmache”, a spus, citat de fcfarul.ro, Eusebiu Tudor, antrenorul Sportului

PERĂ CA JUCĂTORII SĂ ÎNVEŢE DIN GREŞELILE DE AZI
    “Am pierdut o bătălie, războiul nu s-a terminat”! Barbu anunţă schimbări după înfrângerea cu Sportul

Farul Constanţa a debutat cu stângul în noul sezon al Ligii a II-a, “marinarii” piezând pe teren propriu contra Sportului Studenţesc, scor 0-2.

La finalul partidei, Ion Barbu, antrenorul Farului, era nemulţumit de jocul prestat de jucătorii săi şi speră ca aceştia să înveţe din preşelile pe care le-au făcut în acest joc. Tehnicianul îşi asumă vina pentru înfrângere şi anunţă că în etapa viitoare va face schimbări în echipă.

“Din păcate astăzi am început cu stângul. Am întâlnit o echipă bine organizată, ne-au bătut la posesie şi am pierdut pe două greşeli personale. Îmi cer scuze suporterilor, am pierdut o bătălie, războiul nu s-a terminat. Sperăm să învăţăm din greşelile de astăzi şi să ne revenim cât mai repede. Acestea au fost soluţiile pentru meciul de astăzi. Îmi asum tot ce s-a întămplat astăzi. Nu pot să fiu mulţumit de niciun jucător astăzi şi în mod categoric vor fi schimbări în echipă, în etapa a 2-a. Este o presiune, suntem Farul şi lumea aşteaptă să fim în Liga 1, dar, din păcate, asta este situaţia. Eu încerc să fac tot ce este posibil să fie bine pentru clubul asta”, a declarat după meci, citat de fcfarul.ro, antrenorul Ion Barbu.

07Ex
    Keymaster

Cameliu, ti-am mutat stirea referitoare la meciul de sambata pe subiectul meciului. :)

dragos
    Member

este un inceput bun tinand cont ca baietii abia s-au reunit !!

parca suntem echipa Danemarcei la CE din ’92 :p …..sper sa avem acelasi rezultat final ;)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.