01.11.2003 Extensiv Craiova – Sportul Studentesc 0-3

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 01.11.2003 Extensiv Craiova – Sportul Studentesc 0-3

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 123 total)
  • Author
    Giani
    Member

@cameliu wrote:

nasol, mi-a stricat pronosticu… 😳 😳 😳

Las’ ca mi-a iesit mie.

07Ex
    Keymaster

Ma rog, si asta se poate, dar cred ca ar fi bine daca am modifica numele topicului inceput de Gabi ca sa stie lumea ca este in legatura cu meciul de astazi.

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

Rezultat final
    Pandurii Tg. Jiu – Dacia Mioveni 2-0
    Corespondent: Dan Nitu

Esti sigur ca meciul s-a terminat 2-0 ca pe onlinesport.ro e scris 3-0.

In alta ordine de idei ma bucur tare mult pentru victoria de astazi si sper ca saptamana viiitoare sa-i batem si pe Inter Gaz. :)

07Ex
    Keymaster

Pana la urma nu m-am sculat devreme ca sa “ascult” meciul pe Messenger cu voi. :( In orice caz, bine ca am castigat.

cameliu
    Member

2-0 Pandurii-Mioveni, apare si pe sit-ul tvr!

ultrasro
    Member

M-am intors cu autocarul echipei…. 8)

Pe scurt cum a decurs expeditia….

De dimineata m-am trezit tarziu adica pe la 6.30. Timp sa ajung la autogara Ritmului nu mai era. Am decis sa abordez microbuzul pe traseu inainte de intrarea pe Autostrada, la Pacii. Microbuzul de ora 7.00 (care plecase din Ritmului la 6.30) nu a vrut sa opreasca si am inceput sa-mi fac probleme ca nu ajung la meci. Am luat un microbuz ce mergea sore Pitesti in ideea de a ma apropia putin de destinatie. Am coborat la 8.25 in dreptul vamii Pitesti iar la 8.30 am reusit sa prind un loc pe o naveta de bere in microbuzul de Craiova care era plin ochi. De la Bals insa am stat jos (adica ultimii 22 km) 😆
    Am ajuns la gara in Craiova la ora 10.35 si m-am urcat in primul taxi gasit in directia Parcul Romanescu. Ajung la stadion la 10.53 timp berechet ca sa vizitez un boscket pentru necesitati fiziologice. 😯

Intru in stadion, din greseala pe la poarta pe unde intra salvarile si aproape ca nimeresc pe terenul de joc.. 8)

In fine nimeresc tribuna a doua in mijlocul unui grup masiv de olteni format din vreo 30 de insi pusi pe injurat, mai stim noi pe unii 😯
    Jucatorii nostri le raspund sporadic la diversele dragalasenii venite prin gard, mai ales Rusu care era tinta predilecta atacurilor lor.
    Vorbesc la telefon prima data cu Florin si brusc devin antipatic oltenilor, care repede incep sa scoata din ei tot felul de perle: se iau de parul meu ca e mare, ca sunt gras, ca echipa noastra e proasta,… moment in care Negru deschide scorul dupa executarea unei lovituri de colt de pe partea stanga, obtinuta tot de el. Ca efect craiovenii ma poreclesc FUEGO (stiticantaretul) si ma invita sa le cant, invitatie acompaniata cu epitete de prost gust la care ripostez si eu destul de timid. Sufucient insa ca ei sa ma faca in toate felurile, inclusiv sa-mi bag aparatul foto in …… ur, nu sa le fac eu poze tocmai de la Bucuresti.
    In minutul 20 apare in tribune steagul Sportului adus de brigada Turnu Severin compusa din 3 fani. Ma duc si eu langa ei in scopul de a ma manifesta mai in siguranta. Gigel Bucur are o ocazie importanta scapand singur cu Bornescu dar mingea ii scapa din picior si sutul lui nimereste involuntar umarul portarului craiovean. Craiovenii intra de 5 ori in jumatatea noastra in prima repriza,ajungand in marginea careului de 16m.
    Repriza a doua incepe cu o cursa hotarata pe partea dreapta a lui Negru, ce trece de sau prin 4 adversari (mingea a si ricosat din vreo 2) centrand apoi precis in careul mic pentru Bucur care reia din vole imparabil. Era minutul 48 si scorul devenea 2-0.
    Dan Petrescu face schimbarile mai repede, intra Oae care dinamizeaza mijlocul in locul lui Balan parca infranat in joc de terenul jenant de arat si plin de locuri mlastinoase. Oae genereaza faza golului 3 centrand dupa o faza rapida iar Bucur este prezentat la datorie in careul mic marcand golul cu nr. 9 al sau in acest sezon. Pana la final mai notez vreo 3 ocazii ale noastre de a mari scorul dar mai mult din inertie, ai nostri nefortand deloc. La craioveni intra un fotbalist de culoare, Trezor, pe post de atacant, prilej pentru Stanca, Galamaz si Secareanu de al prinde la mijloc in niste triunghiuri de pase extrem de reusite.
    Au mai intrat Curelea si Stancu in ultimele 20 de minute.
    Craiovenii marcheaza si ei un gol dar din pozitie de offside, in minutul 80, si scorul final ramane 3-1.
    Dan Petrescu pleaca cu Gica Popescu spre Bucuresti, Siman se urca in masina condusa de un alt individ, iar eu ma urca in autocar cu echipa, condusa pe drumul spre casa de Cezar Zamfir.
    Si iata am ajuns….
    pozele sunt pe adresa lui vasilesiman la yahoo, in sectiunea My Photos din Briefcase, dincolo era aoape plin si nu aveam loc de upload 😯

@George Apostol wrote:

o sa fie si voce si din taste…… asta pentru a putea descrie cat mai corect toate detaliile picante ale meciului :)

Imi pare rau ca nu a fost sa fie, dar din pacate chiar daca am fost la timp in facultate nu mi-a mers netul pana la 3… asa ca am fost in imposibilitatea de a face transmisia…. noroc cu Florin ca m-a salvat el

Radu Dobrin
    Member

hehehe…excelenta cronica de meci ovidiu!

mersi mult!

cameliu
    Member

Mersi Ovidiu!
    Cind pui pozele de la Craiova?

ultrasro
    Member

Le gasiti pe yahoo
    vasilesiman cu vasilesiman

in briefcase, dar nu la gramada ci in my photo, acolo aveam spatiu destul…… Astept impresii de la voi… 😆

cameliu
    Member

faine poze!
    nenea din Severin dadea mina cu nea Vasile? si-l felicita pt ce-a facut pt. echipa?… :?

ultrasro
    Member

Von Severin dadea mana cu Dan Petrescu, care era in masina lui Gica Popescu….. 😆

Apar 2 goluri in pozele astea (2 si 3) si golul primit de Stanca ….. 😯

07Ex
    Keymaster

Merci mult pentru cronica Ovidiu. Peste cateva minute voi lua pozele de pe Yahoo si voi incerca sa le pun pe site. Cu ocazia asta poate mai pun pe site si cateva din pozele mai vechi, poze facute cand eram si eu acolo.

ultrasro
    Member

Ferrari-ul din Regie,

“Studentii” bucuresteni s-au distrat si pe terenul Extensivului, continuindu-si marsul spre prima liga. A doua echipa a Craiovei nu a putut sa-i ajute pe Panduri, pierzind clar cu liderul

Adrian Florea (Craiova), Mario Morcov (Craiova)

Dupa ce bati cu 4-0 pe Pandurii, singura echipa care, macar teoretic, iti poate contesta suprematia in serie, un meci cu Extensivul n-are cum sa fie decit o sedinta de pregatire, cu unica diferenta ca pe teren exista arbitri, iar antrenorul sta pe banca. Asa a si fost, gruparea din Regie demonstrind o data in plus ca in acest an isi domina adversarele cu autoritatea pe care scuderia Ferrari a aratat-o in Formula 1.

Misiunea alb-negrilor a fost usurata si de replica anemica a oltenilor. Explicabila pina la un punct, pentru ca nu poti cere cine stie ce unei echipe cu o medie de virsta de 18,5 ani, politica fratilor Mihailescu, de intinerire masiva a lotului, fiind si consecinta jenei financiare traversate de patronii craiovenilor in ultima vreme.

|n aceste conditii, bucurestenii au oferit si spectacol, pentru ca problema invingatoarei nu si-a pus-o nimeni. Cind ii ai pe Bucur, Mazilu, Balan, Irimia, Maxim, Galamaz sau Rusu, care evolueaza impreuna de 3-4 ani si se gasesc pe teren cu ochii inchisi, nici nu e greu sa joci dintr-o atingere, sa pasezi cu calciiul ori sa mentii posesia balonului minute in sir. “Sintem inca departe de promovare, trebuie sa fim foarte atenti la Pandurii!”, avertizeaza Dan Petrescu, dar Sportul poate rata revenirea in elita numai daca, in iarna, Vasile Siman vinde intreaga echipa.

Gica Popescu: “Niciodata nu spun niciodata!”
    |ntrucit cel mai bun prieten al sau, Dan Petrescu, a avut ieri meci la Craiova, Gica Popescu a tinut sa vada partida din tribuna oficiala. Pe parcursul celor 90 de minute s-a intretinut cu Sorin Cirtu (stinga) si Vasile {iman (dreapta). Rugat sa comenteze situatia Universitatii, fostul international a marturisit: “Nu e normal ce se intimpla, dar am incredere ca in scurt timp totul se va remedia”. |n ceea ce priveste posibilitatea ca el sa preia in iarna “{tiinta” de la Dinel Staicu, Popescu a spus: “Nu se pune problema. Oricum, nu in viitorul apropiat. Niciodata nu spun niciodata, dar aici mai e si problema suporterilor, care m-au contestat”.

“Oriunde e mai bine decit la Sportul”
    La finalul partidei, Gigel Bucur, cel mai bun jucator de pe teren ieri, a declarat ca isi doreste foarte mult sa redevina elevul lui Ioan Andone si sa evolueze in prima divizie. “Cine nu vrea sa joace in meciuri adevarate, contra Stelei, Rapidului sau a Universitatii Craiova?! Nu stiu daca Dinamo mai are interesul sa ma transfere, cert e ca vreau sa-mi continuu cariera la o echipa care face performanta”. Apoi, atacantul din Regie a spus, parca involuntar, “oriunde e mai bine decit la Sportul”, dar n-a mai vrut sa detalieze daca s-a referit la situatia financiara a clubului patronat de Siman.

EXTENSIV CRAIOVA – SPORTUL STUDENTESC 0-3
    EXTENSIV: Bornescu – S. RADOI, M. CIUCA, D. Mihai – Fl. Mihai (46 Tresor), Totoroata, Cretu, Saceanu (9 Brasoveanu), Curteanu (71 Girla) – Dina, Velcovici. Antrenor E. Neagoe
    SPORTUL: Stanca – C. Irimia, Galamaz, Secareanu, L. Rusu – T. Balan (63 M. Oaie), C. Lazar (67 S. Stancu), V. NEGRU, MAXIM – G. BUCUR, Mazilu (75 Curelea). Antrenor D. Petrescu
    Arbitri: Gh. Farcas (Tg. Mures) 7, N. Meghesan (Tirnaveni) 7, Ad. Lungu (Alexandria) 7
    Spectatori: 500
    Reporter: Mario Morcov
    CUM S-AU MARCAT GOLURILE
    0-1 – V. Negru (14) – T. Balan a executat un corner de pe partea dreapta si V. Negru a inscris cu capul de la 7 metri
    0-2 – G. Bucur (48) – V. Negru a centrat de pe partea dreapta si G. Bucur a reluat din 6 metri, pe linga Bornescu
    0-3 – G. Bucur (65) – Maxim i-a pasat lui G. Bucur, care a inscris din apropiere

Napoleon9
    Member

@multi wrote:

@Gabi wrote:

are cineva un televizor la indemana? am inteles ca Prima da Pandurii-Dacia Mioveni.

Am sunat sa aflu ce-i cu meciul asta si la Prima mea e cu totul altceva !

Le-a picat un releu, si nu-l mai puteau da decat cel mult inregistrat.

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 123 total)
  • The topic ‘01.11.2003 Extensiv Craiova – Sportul Studentesc 0-3’ is closed to new replies.