02.04.2011 Sportul Studentesc – Univ. Craiova 3-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 02.04.2011 Sportul Studentesc – Univ. Craiova 3-0(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 53 total)
  • Author
    claudease87
    Member

@dragos wrote:

toti oltenii asteapta acest meci, ca sa-si revina…..deh, 3 puncte nu-s de colea =))

de craiova imi vine greu sa vorbesc. puteti vb mai usor voi.

zic insa de romania:

http://www.youtube.com/watch?v=Wz3RkxSldfE
    si
    http://www.youtube.com/watch?v=WHujwEzB-cY

Pacat de tara asta ca e populata ca sa zic asa. In ucraina probabil am fi fost mai multi.
    nici acum nu avem echipa rea dar… selectioner, ma abtin. cand a venit in primul meci a zis ca ii aduce pe danciulescu si alt batranel la nationala sa nu pierdem cu lituania si sa cadem in urna a 3 a. a facut el treaba buna si ne-a adus in urna a 4 a, pe locul 50 in lume.
    Aia care zic ca n-avem jucatori habar nu au ce vorbesc. romania la tineret poate nu s-a calificat dar a jucat de la egal la egal cu anglia pentru calificare dupa ce acum 4-6 ne batea germania cu 5-1 sau ceva de genu.
    vreau sa bata ca sunt roman dar… am impresia ca daca am lua bataie rau poate ne-ar veni mintea la cap si am incepe sa facem niste schimbari.

ramane de vazut ce se va intampla.

claudease87
    Member

razvanR
    Member

Pentru cei care cred ca se va alege praful:
    Sportul Studentesc va retrograda va ajunge in B, in C, nu va mai juca niciodata in Divizia A, se va desfiinta. Mai sunt doar 7 meciuri in Regie, cu Universitatea Craiova, Fulgerul Bragadiru Poli Timisoara, Steaua Bucuresti, Pandurii Tg. Jiu, FCM Tg. Mures, FC Brasov, Unirea Urziceni, nu le ratati, nu veti mai avea ocazia sa vedeti vreodata echipa in prima liga,
    (RE)VENITI IN REGIE !

Pentru suporterii Universitatii Craiova:
    Imi aduc aminte cu placere meciurile Sportul Studentesc – Universitatea Craiova cand stadionul nostru era arhiplin,
    (RE)VENITI IN REGIE !

Pentru spectatorii neutri:
    Va fi soare, va fi frumos, puteti veni cu copii, cu fete, pe stadionul cu cel mai civilizat public din Romania,
    (RE)VENITI IN REGIE !

Pentru nostalgici:
    Meciurile Sportul Studentesc – Universitatea Craiova erau in anii 70, 80, 90 unele din cele mai asteptate, ambele echipe se luptau pentru titlu, jucau in Cupele Europene, echipa nationala a lui Mircea Lucescu avea numai jucatori de la Sportul Studentesc si Universitatea Craiova.
    (RE)VENITI IN REGIE !

Pentru suporterii nostri din alte orase si din strainatate:
    Tineti pumnii echipei sa castige acest meci si cat mai multe alte meciuri pana la finalul campionatului, va asteptam sa
    (RE)VENITI IN REGIE de cate ori veti avea ocazia!

Pentru cei care cred ca vom juca si anul viitor in Liga 1:
    Avem 7 meciuri acasa, alte 2 in Bucuresti cu Victoria Branesti la Chiajna si cu Rapid in Giulesti, 1 meci aproape la Ploiesti si doar 2 deplasari mai lungi, la Medias cu U Cluj si la Vaslui, sustineti echipa in toate aceste meciuri,
    (RE)VENITI IN REGIE !

ashone
    Member

pai in divizia A i-am vazut multi.multi ani, craiova mereu cind venea la bucale erau pusi pe scandal ca doar erau echipa lu’ paunescu, era militie cu cai la fabrica de tigarete, aia data lu niciolaie ala ( si mai zice lumea ca ai lu’ base au furat tara ), scoru’ in general era pevizibil 2-0, 3-1 pentru sportul, cu tot balaciu’ si camataru si stefanescu ( auzi ba tata sa iei iarba de pe wembely sa o aduci in romania…) si cirtu si tilihoii lor. noi eram 4-500, ei oltenimea venita de la tara la bucale la munca. veneau, pierdeau,plecau. ba chiar odata au iesit de pe teren. nu le convenea ca pierd in Regie. a incercat paunescu chestii federale, dar a supt-o.
    cind eram copil nici in visele cele mai negre nu-mi imaginam ca vom juca vreodata in B. ei uite ca s-a intimplat si asta. si cu ocazia asta am facut ceva geografie…
    cam ce a fost de vazut am vazut cu echipa asta. a avut un maxim de forma si era vremea boemiei in fotbalul romanesc cu etapa in direct la radio…4-1 la oradea cu fc bihor, 4-3 la hunedoara cu tot terenul lor udat inainte de meci de strategul lucescu ( uite ce face fi-su la nationala, io cre’ ca e facut cu sectoristu’ cind era al batrin in cantonamente ),2-1 la scornicesti si calificare in uefa, 0-2 la iasi dupa 8 etape cu 16 puncte ( se juca la 2 puncte atunci ), ascultat in regie pe stadion meciul ala al stelei care in minutul 140 nu mai dadea gol la oradea la 2-2 pentru oradeni marca puiul de dac zoli muzjnai si nea imi fat-frumos-fotbalist idolul femeilor nu mai nimerea sa vorbeasca nici in romana nici in ungureste, ma bucur ca am contemporan cu asta. acum astept sa vedem ca zice viitorul. din 2 motive: mama omida are tarif prea scump si e mai palpitant cind nu stii ce-ti ofera viitorul. reveniti in regie, eu n-am nimic impotriva. o seara buna. :ymcowboy:

dragos
    Member

am inteles, ca la acest meci intrarea este libera.

@dragos wrote:

am inteles, ca la acest meci intrarea este libera.

la anu’ pe vremea asta nu va mai fi o simpla pacaleala :D :(

dragos
    Member

cativa amici de-ai mei olteni, mi-au spus: ne antrenam cu voi si ne revenim cu cele 3 puncte :-w :-w
    vom vedea :ymdevil:

claudease87
    Member

@dragos wrote:

cativa amici de-ai mei olteni, mi-au spus: ne antrenam cu voi si ne revenim cu cele 3 puncte :-w :-w
    vom vedea :ymdevil:

poate ar fi bine sa mergem si noi de la 11 la meci. scapam de paguba muicelu… hai sportul!

Ce gol de senzatie a dat Ferfelea @-) .Cu acesta si-a mai spalat un pic din pacate,dar mai are multe de demonstrat.Iar golul anulat a fost cat se poate de corect,nu a fost nici urma de fault in atac…oricum,chiar cred ca astazi vom putea castiga :ymsmug:,iar daca vom invinge si la Branesti,mai,mai ca as putea spera din nou la ramanerea in Liga I,dar vom vedea .

Ce cadou frumos de ziua mea mi-a oferit Sportul…chiar nu ma asteptam :D ,ar trebui sa fie ziua mea de nastere mai des :)) .Oricum,cred ca de mult nu am mai jucat atat de bine,adevarul este ca si adversarul ne-a lasat.Oricum,de ar fi sa castigam si la Branesti etapa urmatoare eu zic ca mai pastram ceva sperante de a ne salva de la retrogradare.

claudease87
    Member

L-) acuma nu mai vreti sa mergem impreuna in B… vreti sa ne lasati singuri?? :-? B-) L-)

dragos
    Member

@claudease87 wrote:

L-) acuma nu mai vreti sa mergem impreuna in B… vreti sa ne lasati singuri?? :-? B-) L-)

juniorul meu, cand m-a vazut bucurandu-ma la golul 3, mi-a spus: tati, craiova la culcare. pa
    si cate dreptate are :D

Zibling
    Member

Acum o sa apara multi zmei… pardon suporteri care vor spune iar ca putem castiga nu stiu cate puncte pana la finalul sezonului. Dar, eu va rog frumos sa nu uitati 2 lucruri despre victoria cu 3-0 de astazi impotriva “umbrei” lui U Craiova:

– sutul lui Ferfelea a fost de exceptie, nu exista portar in lume care sa fi putut apara asa ceva

iar

– adversar nu am avut practic astazi, craiovenii au jucat prost dar prost de tot, eu nu cred ca echipa noastra a jucat vreodata atat de prost sezonul asta; iar cand adversarul are aparare praf si iti permite sa combi in zona careului sau, golurile vor veni inevitabil.

dragos
    Member

victorie indubitabila, clar. :ymapplause: :ymapplause:
    Multescu – inca o data iti spun: BINE AI REVENIT ACASA, JUPANE !!! :ymhug:
    MERITAI o asemenea primire !!! :ymhug:

revenind la meci:
    – gol de generic marcat de ferfe, insa INCA ne este dator….sper sa se revanseze. ;)
    la faza premergatoare golului a fost tusa pt oaspeti.

– golul marcat de curelea din prima repriza, a fost perfect valabil…asadar, ne-a fost anulat incorect.

– ratiu l-a faultat clar pe stoianof in careu si trebuia penalty pt ei.

scorul putea fi mai mare, insa curelea si balan s-au jucat cu ocaziile…..d.lopes ne-a scos mingia din poarta si asa craiova a ramas fara gol. =)) :))

vorbind putin de craiova, se pare ca, exista neintelegeri mari in cadrul echipei.
    s-a vazut, ca zorro si d.lopes nu sunt fundasi….ei pot fi orice. @-)

una peste alta, o victorie care s-a lasat mult asteptata. la mai multe. :ymapplause: :ymapplause:

ssfan
    Member

victorie de moral. nu cred ca ne mai ajuta la nimic, doar la barem. oricum, fotrtza sportul !

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.