02.05.2009 Ceahlaul P. Neamt – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 02.05.2009 Ceahlaul P. Neamt – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 27-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 02.05.2009, ora 11:00, stadion Ceahlaul.

dragos
    Member

meci greu, fara sanse pentru noi, cred.

Zibling
    Member

Hai, sa va aud. Cine merge in deplasare sub Pietrisica?… nu ma lasati singur! =((

cameliu
    Member

Pentru mine intrebarea meciului: cate pinaltiuri va primi shiahlau?

ashone
    Member

ceahlau+delta tulce etapa viitoare=triunghiul bermudelelor…bine ca zibling a calculat matematic sansele si au iesit bine. cred ca te vezi cu ovidiu in gara…am eu asa un feeling

ultrasro
    Member

Din pacate pe 2 nu pot fi la Piatra Neamt … am o evadare in Litochoro spre varful Olimpului … apoi ceva apa de mare si nisip…sper sa vad meciul cu Delta Tulcea.

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

Din pacate pe 2 nu pot fi la Piatra Neamt … am o evadare in Litochoro spre varful Olimpului … apoi ceva apa de mare si nisip…sper sa vad meciul cu Delta Tulcea.

=p~ adu-mi niste scoici de acolo

dragos
    Member

am un prieten la PN, care, sper, sa fie obiectiv, cand imi va relata meciul.
    :D

cameliu
    Member

Florine, te-ai bagat la poze…

http://www.liga2.ro/special/primul-derby-sexy-din-liga-a-ii-a-4262614

Special 18:30 CEAHLĂUL – SPORTUL S-A “JUCAT” DEJA ÎN FAŢA BLITZURILOR
    Primul derby sexy din Liga a II-a!

Două din “bătrânele doamne” ale fotbalului românesc, Ceahlăul Piatra Neamţ şi Sportul Studenţesc se duelează sâmbătă într-un derby de tradiţiei. Înfiinţate în 1919, respectiv 1916, veteranele cluburilor din România sunt vechi cunoştinţe, nu puţine la număr fiind partidele în care acestea s-au confruntat.

Pentru a marca acest lucru, site-ul http://www.liga2.ro a pregătit o surpriză!

Meciul Ceahlăul Piatra Neamţ – Sportul Studenţesc prezintă interes nu numai în rândul microbiştilor, ci şi în al reprezentantelor sexului frumos.

Aşadar, două din cele mai înfocate susţinătoare ale formaţiilor ce se vor confrunta sub Pietricica au realizat prima şedinţă foto sexy pentru eşalonul secund.

Gabriela este susţinătoarea trupei din Regie încă de când era mică, datorită jocului spectaculos pe care studenţii l-au practicat dintotdeauna.
    Pasionată de dans, ea adoră să meargă la piscină şi în timpul liber să facă sport. Se declară o persoană foarte ambiţioasă, dar în acelasi timp şi foarte comodă. Cel mai mult urăşte să se trezească dimineaţa.
    Speră ca într-o zi să primească personal un tricou de la Adi Mutu.

Ana Maria cochetează cu modelingul de puţin timp. Nu acelaşi lucru se poate spune despre devotamentul ei faţă de echipa din Piatra Neamţ, dat fiind faptul că nu uită să meargă, în limita timpul liber, la cele mai importante partide pe care nemţenii le dispută.

Ana pune foarte mult accent pe corectitudine şi punctualitate, iar pe lângă asta, se consideră o persoană comunicativă, cooperantă, dinamică şi un bun lider.
    Visează ca în viitorul apropiat să pozeze împreună cu toţi jucătorii nemţeni, dar din postura de participanţi în Liga I.

articol scris de Corina Mlădinoiu şi Alexandru Amironoaiei
    foto: Florin Alboiu

Modelele aparţin agenţiei “Kao Fashion”, condusă de Carmen Pleşea, agenţie premiată de Trustul de Presă “Ambasador”, ca “cea mai spectaculoasă apariţie în 2006”.

Zibling
    Member

Mai bine ar fi pozat insusi Florin in locul reprezentantei noastre :|

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Mai bine ar fi pozat insusi Florin in locul reprezentantei noastre :|

asta cam asa e…

07Ex
    Keymaster

Noroc cu articolul de mai sus ca s-a mai animat un pic si forumul, altfel … toata lumea e in vacanta. :p

ashone
    Member

m-a taiat lacrimile…ce prezentare de cacat i-au facut

dragos
    Member

in urma cu vreo aprox. 20 ani, in echipa noastra evoluau 2 jucatori de culoare.
    dupa meciul de la PN, in care am castigat cu 1-0, toate ziarele scriau: “omul negru a dat lovitura pentru Sportul”;
    “omul negru/pisica neagra invinge Ceahlaul”.
    sa vedem azi cine va fi omul negru ??? :-? :-? :-?

dragos
    Member

deci, am furat-o sec: 1-0 !!!

Miron a fost omul negru pentru noi, de aceasta data.
    deh, rezultat “in grafic”.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.