02.06.2007 FCM Campina – Sportul Studentesc 3-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 02.06.2007 FCM Campina – Sportul Studentesc 3-0(2-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • Author
    adso
    Member

@Chido wrote:

Forza Sportul! Sper sa nu pierdeti maine… Cap_PDT_01_27 Cred ca v-ati format o parere falsa despre Suceava. Acel meci a fost stricat de catre maniera de arbitraj… nicidecum de jucatorii sau publicul sucevean.

cred si eu ca speri sa nu piarda sportul maine. doar asa aveti si voi sanse sa ramaneti in liga a II-a.

Giani
    Member

@Chido wrote:

Forza Sportul! Sper sa nu pierdeti maine… Cap_PDT_01_27 Cred ca v-ati format o parere falsa despre Suceava. Acel meci a fost stricat de catre maniera de arbitraj… nicidecum de jucatorii sau publicul sucevean.

De acord cu tine, dar parca prea multe accidentari… recunosc ca in relatarile telefonice live de la Suceava nu am auzit strigatul de lupta “bagati materiale”, asa cum s-a intamplat la Botosani.

Chido
    Member

@adso wrote:

cred si eu ca speri sa nu piarda sportul maine. doar asa aveti si voi sanse sa ramaneti in liga a II-a.

Pai… este clar ca in acest moment salvarea noastra de la retrogradare nu depinde doar de jocul si rezultatele noastre.

“FCM Campina are un meci greu cu Sportul Studentesc, una dintre cele frumoase echipe din Liga a II-a. Il cunosc bine pe patronul studentilor, Vasile Siman, un tip corect si foarte ambitios, si nu am nici o indoiala ca formatia sa isi va apara corect sansele”- Dumitru Moldovan, presedinte gruparii sucevene.

Cap_PDT_01_20

ultrasro
    Member

Ar fi bine sa scape Suceava si Campina dar pare destul de improbabil sa retrogradeze Botosaniul. Ce am putut pati in teren acolo in ziua referendumului este greu de descris in cuvinte!

Zibling
    Member

@ultrasro wrote:

Ar fi bine sa scape Suceava si Campina dar pare destul de improbabil sa retrogradeze Botosaniul. Ce am putut pati in teren acolo in ziua referendumului este greu de descris in cuvinte!

Da, asta e Ovidiu, nu plange! Vom avea ce povesti copiilor despre acea zi de pomina 😉

MarcAntoniu
    Member

@Zibling wrote:

@ultrasro wrote:

Da, asta e Ovidiu, nu plange! Vom avea ce povesti copiilor despre acea zi de pomina 😉

APOI sa le povestiti ca, SPORTUL a invins pe FC Botosani in ambele meciuri din sezonul de pomina 2007-2008. 😉 :D
    De jucatorii echipei depinde sa puteti povesti despre, cate meciuri a castigat SPORTUL STUDENTESC , in deplasare, incepand de la partida cu FCM Campina. Iar la Campina SA FIE VICTORIA GASTII NEBUNE INDIFERENT CE GANDURI” ISI FAC ALTII. 8)

multi
    Member

Hai ca-i 1-0 pentru Campina…
    Bai , da’ chiar nu deranjam pe nimeni in sezonul asta ! Numa’ cu Forexul nu stiu ce-am avut … ca in rest … porumbeii pacii !

07Ex
    Keymaster

Ca bine zici Multi. Oricum, eu cred ca de pierdut azi nu pierdem. Cel mult facem egal.

07Ex
    Keymaster

Mda, vad ca s-a terminat 3-0. Rusinos oricum ca dupa un sezon de exceptie in divizia A, am ajuns acum sa pierdem la Campina cu 3-0. Eu unul nu prea cred in promovare la anul.

franz_kafka
    Member

Dar pt vedetele SS nici nu trebuie sa promovam, deoarece n-am retrogradat inca! Suntem in Liga I, urmeaza sa invingem pe Dinamo, chiar in Groapa, cu 5-4, adica pe insasi campioana Romaniei! O armata de impresari asteapta sa ne vada cum jucam, ca sa ne transfere in Il Calcio!

Eu nu le pot spune decat: somn usor, iar daca va treziti cumva din reverie, poate jucati si ceva fotbal! Nu de alta, insa daca o sa continuati asa, veti fi transferati in curand in Il Calciu – Magneziu!

adi
    Member

Din ce tocmai mi-a spus Ovidiu la telefon, am jucat in 10 din min. 5, cand Costin Gheorghe a fost eliminat pentru un fault. In rest, multe ocazii de ambele parti, doar ca ei au si dat 3 goluri, si niste penaltiuri neacordate pentru noi.

Zibling
    Member

Extrem de jenant meci. A fost o deplasare pe care regret ca am facut-o. Nu mai merita acest turism rural pe bune (Poiana Campina este o comuna si acolo se afla stadionul lui FCM Campina). Sezonul viitor voi incerca sa ajung in deplasari doar in orasele pe care nu le-am vizitat pana acum – Tulcea, Chiajna si Focsani, poate si Dunarea Galati.

Cheltui bani, nervi, timp etc. ca sa vad un meci trunchiat inca din min.5 prin eliminarea lui Costin Gheorghe care ne-a marturisit ca nici nu l-a atins pe cheliosul de fundas al campinenilor care imediat s-a dat ranit, apoi era cu capul pe sus (fiind cazut pe pamant) sa vada daca i-a reusit “mutarea”. Deci, cu numai 1 singur atacant in teren, si fiind obligat sa-l schimbe pe Nicola cu un junior, tactica lui Yuksel a fost data peste cap.

Deci, in prima repriza echipa noastra nu a mai contat in atac (o singura reluare mai periculoasa a lui Ferfelea peste poarta gazdelor). Fac si precizarea ca Ferfelea a fost capitan al echipei la acest meci, banderola fiindu-i atribuita de insusi seful de trib V.Siman (din relatarile lui Mandinga, care ne-a onorat obligat-fortat in repriza a doua). Gazdele au inscris repede 2 goluri din greseli de marcaj ale apararii noastre care a fost franjuri (accidentari, Ciobi slab ca de obicei, iar Lung necopt si obligat sa tina la doi jucatori ai gazdelor deseori).

Golul 3 nici nu mai stiu cum a venit. Cert este ca-n repriza a doua ambele echipe puteau marca cate 2-3 goluri, dar portarul Popescu (la noi) si driblingurile exagerate, respectiv suturile anemice ale lui Curelea si Oae au pastrat tabela la 3-0 pt gazde. Nemeritat !!!

Antrenorul-jucator al gazdelor, Stefan Banu, a avut dreptate: “ati fost slabi astazi”, raspunzandu-i lui Ovidiu la o strigatura de-a mea. Insa, niciodata nu vom sti ce s-ar fi intamplat daca se juca 11 la 11 tot meciul :(

franz_kafka
    Member

Om fi jucat in 10 si la Suceava, si la Campina, si pe alte stadioane!!! Dar in niciun caz nu trebuie sa le mai cautam scuze jucatorilor. E simplu: daca se simteau vanati de arbitrajul partinitor, Curelea (a carui stramosi, dupa cum indica numele se ocupau de confectionarea curelelor) nu trebuia sa injure defel la Suceava, iar GHEORGHE (care aminteste de agricultura, dupa geo=pamant) nu era necesar sa faulteze la Campina. In fine, ar ma i fi de adaugat: VASILI – manajer SS, sa nu sa-si masoare ambitia cu prostia FRF+LPF, iar… ION al lui Liviu Rebreanu sa nu vrea prea mult pamant!

OI, OI, OI… GRIGORI, GRIGORI…, KAKAIA SOVIETSKAIA TIEHNIKA!

PS: poate ar cazul ca unii dintre jucatorii SS sa-si schimbe meseria!

ultrasro
    Member

La 20 de metri de noi un jucator al gazdelor a injurat extrem de tare 100% similar cu strigatura lui Curelea de la Suceava dar arbitrul nu a socitit necesar sa-l elimine desi era exact sub nasul lui!

cameliu
    Member

Acu vad rezultatu, habar n-am cum a fost insa sunt posibile 2 concluzii:

1)- suntem cizmele cizmelor cu chestia ce se numeste fotbal
    2)- am devenit blatisti!

prefer 1)
    Hai sportu’!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.