02.06.2007 FCM Campina – Sportul Studentesc 3-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 02.06.2007 FCM Campina – Sportul Studentesc 3-0(2-0)

Viewing 5 posts - 46 through 50 (of 50 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Eu zic ca exagerezi un pic, Giani. Nu a fost contact, iar cheliosul din apararea Campinei l-a provocat de 2 ori pe C.Gheorghe (il lua in brate, il tragea de tricou). Pt asta ce sanctiuni exista?

ultrasro
    Member

Daca ar fi tratat la fel si intrarile jucatorilor din Campina poate ca mai intelegeam decizia lui, dar Nicoara le-a trecut cu vederea gazdelor cel putin trei intrari mult mai dure. Poate Andrei nu stie dar atat timp cat jucatorul cu chelie avea mingea la picior nu poate fi conform regulamentului eliminarea lui Gheorghe. Ea s-a produs datorita simularii grosolane a contactului violent prin tipete si rostogoliri desi nu fusese atins.

Tavi
    Member

Poti sa dai dreptate cui vrei tu Giani dar eu am fost acolo! A fost furt calificat! Nu incape indoiala. Recunoscut de localnicii care la sfarsit treceau pe langa noi (5 oameni paziti de 6 jandarmi :)).

Si ca sa ai o imagine cat mai completa mentionez gestul galeriei campinene: dupa eliminarea lui Costin toba galeriei a ramas muta iar steagurile n-au mai fost fluturate cu frenezie. Poate sa fie bun simt din partea lor sau poate doar intuitiv au simtit ca nu mai trebuie impinsa echipa si de galerie. Avea cine sa o impinga … 👿

Realist vorbind n-am jucat mare lucru iar golurile au venit pe greselile noastre dar si directia de fluierat a fost una clar definita dinaintea meciului. De aceea la hentul in careu al lui Stefan Nanu si mai apoi la o imbrancire evidenta a unui jucator de-al nostru nu s-a indicat nimic.

Atitudinea lui Stanga este una de profesionist si indiferent ce zice arbitrul el isi vede de treaba lui. Eu insa nu as fi de parere ca arbitrul a avut dreptate. Daca ii dadea rosu lui Costin trebuia sa-i dea galben si cheliosului pentru simulare ca se vaicarea pe teren de parca il lovise Iftimoaie iar Costin era cu un cap mai mic decat el.

Giani
    Member

Poate aveti dreptate, Andrei mi-a spus doar de stilul acelei intrari, care, dupa umila mea parere, ar fi trebuit penalizata cu un cartonas galben si lovitura indirecta, data fiind absenta contactului fizic. Dar arbitrul a fost vandut din start si de aici rasare greseala lui Mandinga, cand vezi ca ai un arbitru ostil nu risti asemea interventii, oricat te-ar provoca gaozarii.

Zibling
    Member

@Giani wrote:

Poate aveti dreptate, Andrei mi-a spus doar de stilul acelei intrari, care, dupa umila mea parere, ar fi trebuit penalizata cu un cartonas galben si lovitura indirecta, data fiind absenta contactului fizic. Dar arbitrul a fost vandut din start si de aici rasare greseala lui Mandinga, cand vezi ca ai un arbitru ostil nu risti asemea interventii, oricat te-ar provoca gaozarii.

Pai, Giani, era la inceputul meciului, de unde sa stie cineva (si mai ales un ne-initiat a C.Gheorghe) ca urmeaza un meci cu un arbitru ostil. Arbitrul inca nu iesise la rampa.

Viewing 5 posts - 46 through 50 (of 50 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.