02.09.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 02.09.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2(0-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 102 total)
  • Author

Salut!
    E clar ca diferenta a facut-o experienta jucatorilor si, poate, a celor doi antrenori (vezi schimbarea lui Varga si retragerea in aparare dupa ce am inscris primul si al doilea gol).
    au fost momente bune, in care pasele s-au legat frumos dar au fost si momente absolut penibile, gen indirecta din careul nostru sau spectaculosul autogol al lui Secareanu.
    ca si in meciul de cupa s-a dovedit ca nu stim sa tinem de rezultat, din pacate noul nostru antrenor, desi a revigorat si remotivat echipa, nu stie cum sa trateze astfel de situatii. dar are timp.
    eu unul nu-s foarte trist pentru rezultat si asta pentru ca nu cred in promovare, mai precis nu cred in oportunitatea ei. trebuie sa se lege o noua echipa iar asta se face in timp. ce sens are sa urcam in prima liga si sa reinviem sloganul de trista amintire “toata lumea stie, batem in Regie!”

HAIDE SPORTULE!!!! HAI CA SE POATE!!!

stefan
    Member

@Spawn09 wrote:

la cum merg lucrurile ma indoiesc de o promovare…

Nu-i darcu’ atat de negru. Putem promova mai ales daca don’ Eddie il scoate pe Poolie Fritch din poarta. de mult nu am mai vazut asa pafarist! In rest echipa ar merge cat de cat.

dragos
    Member

din pacate, din 2 portari, niciunul nu-i de Doamne ajuta !!!
    se intrec in gafe……..parca, suntem pe vremea lu’ Andone, cand Edy si Stanca se intreceau…..in gafe !!!! 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

stefan
    Member

Si acum exact 20 de ani Cristian ii scotea pe Brondby la 11 m!

Dragos Chiva
    Member

@dragos wrote:

cand nimeni nu mai spera, Lungu prinde o torpila de pe la vreo 30m si preluam conducerea;

Vreau sa fac o mica corectura pentru cei ce nu au fost prezenti la meci.Golul doi al Sportului a fost marcat de catre Ciupe din lovitura libera, este adevarat de la o distanta de 30m.

Zibling
    Member

Sunt atat de trist dupa acest 2-2 acasa cu Otopeniul incat spun doar cateva cuvinte:
    – nu meritam sa promovam
    – azi nu meritam oricum victoria, ca s-a asigurat Secareanu asa sa fie asta e alta problema
    – A.Stanga la jocul la firul ierbii este stang-aci
    – nu avem portar; are cineva idei?!?! cu 40.000-50.000 EUR eu zic ca se gaseste un portar intr-una din primele 3 ligi, dar nu e vointa
    – ah, si ca sa nu uit – cand Varga face incursiuni in atac si centreaza, de ce nu e nimeni la receptie? jucam ca tampitii 4-5-1 cu numai un singur atacant; de 2 sezoane jucam asa, si se vede ca jucam prost; Edi – do something or go back to Canada!!!

ultrasro
    Member

Meciul a semanat putin cu Steaua – Bate Borisov 2-0, daca adversarii loveau doar barele era perfect. Otopenii au stat fizic mai bine ca noi dar in rest au jucat doar pe centrari,la combinatii sunt cam varza si ei.

ionut.ro
    Member

Azi nu am fost la stadion, am vazut meciul la TV.
    Fata de meciul cu Dinamo II pasul inapoi mi se pare ca s-a facut nu din propie initiativa ci din cauza adversarului care ne-a obligat sa ne aparam. Golul 2 al nostru a fost norocos si nemeritat, ulciorul nu merge de multe ori singur la apa, Secareanu a facut “dreptate” in final…
    Apropo de Secareanu, nu cred ca lui trebuie sa-i reprosam rezultatul final, e genul de greseala care apare atunci cand presiunea in aparare e ff. mare, putea s-o faca oricine, au fost atatea centrari, pur si simplu e statistic posibil sa se intample si asa daca te joci cu focul… Secareanu e cam singurul din vechea garda care-si mai rupe picioarele prin Regie, unul dintre putinii oameni lucizi din aparare si la cum jucam vom avea mare nevoie de el, mai grav e ca portarul nostru nu stie (mai bine zis nu poate) sa iasa pe centrari, apararea noastra joaca cu frica, si asta s-a vazut
    As vrea sa stiu de ce n-a jucat Curelea sau T.Balan – ultimul pare o cauza pierduta…
    Promovarea nu o jucata, si nici nu s-ar fi castigat azi, 2-2 acasa intr-un derby de promovare nu e o catastrofa, conteaza mai ales cat de serios vom trata meciurile cu echipele mici, mai ales in deplasare. Jucatorii mi s-au parut mai dispusi la efort, la munca de jos decat in sezonul trecut

07Ex
    Keymaster

@ionut.ro wrote:

2-2 acasa intr-un derby de promovare nu e o catastrofa, conteaza mai ales cat de serios vom trata meciurile cu echipele mici, mai ales in deplasare. Jucatorii mi s-au parut mai dispusi la efort, la munca de jos decat in sezonul trecut

Sunt cu totul de acord cu tine. 2-2 acasa cu o echipa ca CS Otopeni nu este o tragedie mai ales in situatia in care am fost egalati in ultimul minut printr-un autogol.

Eu zic ca problema la ora actuala este faptul ca nu prea avem jucatori, iar cei pe care ii avem nu sunt de valoare. Aici ma refer la portari, la jucatorii fara experienta din aparare samd. In plus, avem un antrenor, si el tot fara experienta. Asta zic eu ca este problema cea mai mare.

Ma rog, sa vedem ce ca fi in urmatoarele etape.

Aztazi prima repriza nu s-a jucat nimic…dar in a2a chiar mi-a placut cum a jucat sportul,dar astazi a lipsit un atacant,nu a fost niciun atacant pur sange pe teren si de secareanu nu are rost sa va luati ca nu el a mancat meciu…app cine a dat golu 2 lungu sau ciupe? bravo baieti azi a fost super pt galerie nota 10…multumesc

sircos
    Member

ce meci … ce evolutie slaba … daca joaca in stilul asta, sportul nu poate emite nici cea mai mica pretentie de a promova.

in prima repriza n-am putut sa remarc decat galeria sportului (mica, de aceasta data, cel putin asa s-a vazut la TV), cateva actiuni (semi)periculoase ale oaspetilor, doua atacuri rahitice ale sportului si muuulteee greseli in aparare, tot ale noastre.
    http://www.youtube.com/watch?v=1xnZTJMZrz4

in repriza secunda parca au iesit alte echipe de la vestiare. sportul s-a aratat mult, mult mai ofensiva. chiar si dupa marcarea primului gol (norocos) al lui nicola, am continuat o scurta perioada de timp sa atacam.
    http://www.youtube.com/watch?v=-1MF26DIZzs

asta pana s-au trezit otopenii la joc si, in ultimul sfert de ora, ne-au macelarit. golul 2 al sportului a fost marcat de ciupe si nu de lungu asa cum au spus comentatorii la tv. la o reluare, cand sportistii au facut ‘gramada’ dupa gol, se poate vedea ca cel felicitat avea sortul cu nr. 15 – ciupe. cat despre autogolul lui seca, ce sa mai zicem. a facut dreptate pe tabela de marcaj. nu ca nu mi-ar fi placut sa avem 6 pct dupa 2 meciuri, dar la cum am evoluat nu meritam victoria.
    http://www.youtube.com/watch?v=9drzPeNH7Us

o bila foarte neagra pentru portarelul niculescu. acestui inocent baietas nu i se poate cere mai mult decat poate da.

revin si eu cu intrebarea: de ce nu a jucat curelea? balan am inteles ca a refuzat sa fie folosit astazi …

PS: scuzati calitatea imaginilor, dar nu ma prea ajuta calculatorul :)

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Sunt atat de trist dupa acest 2-2 acasa cu Otopeniul incat spun doar cateva cuvinte:
    – nu meritam sa promovam
    – azi nu meritam oricum victoria, ca s-a asigurat Secareanu asa sa fie asta e alta problema
    – A.Stanga la jocul la firul ierbii este stang-aci
    – nu avem portar; are cineva idei?!?! cu 40.000-50.000 EUR eu zic ca se gaseste un portar intr-una din primele 3 ligi, dar nu e vointa
    – ah, si ca sa nu uit – cand Varga face incursiuni in atac si centreaza, de ce nu e nimeni la receptie? jucam ca tampitii 4-5-1 cu numai un singur atacant; de 2 sezoane jucam asa, si se vede ca jucam prost; Edi – do something or go back to Canada!!!

Andrei adevar graiesti……gandim la unison (alaturi de alti sportisti de pe acest forum, care vad aceeasi realitate).
    din pacate, facem haz de necaz, insa NE-AM FI DORIT cu totii sa-i felicitam si sa-i elogiem (daca evolutiile lor ar fi fost altele)
    PACAT !!!

Radu Dobrin
    Member

Am luat un punct numai si numai datorita portarului otopenarilor (cred ca nici el nu stie cum il cheama, cu atit mai putin eu). Daca Ferfelea nimerea cadrul portii in min 85, o scapa si pe aia in plasa. Nici nu cred ca am avut alte suturi pe poarta in afara de goluri. Si alea de la 25+ m.

Daca o tinem tot asa, o sa avem zile grele in B.

cameliu
    Member

@sircos wrote:

Mersi de imagini!
    Beton autogolul lui Secareanu…

07Ex
    Keymaster

@sircos wrote:

Multumim mult pentru imagini, sircos. Te asteptam sa mai postezi astfel de imagini si de la celelalte partide ale Sportului din acest sezon. Crede-ma, pentru noi cei din afara, aceste imagini sunt excelente deoarece nu reusim sa vedem altundeva meciurile.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 102 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.