02.09.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 02.09.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2(0-0)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 102 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2 – Final Nebun
    Duminica, 2 Septembrie 2007

Sportul Studentesc si CS Otopeni au terminat la egalitate, scor 2-2, dupa un meci care s-a decis în urma unor executii individuale.

In prima repriza cele doua formatii au oferit un joc de uzura, la mijlocul terenului, fiind preocupate mai mult sa nu primeasca gol decât sa înscrie. Astfel, cea mai “rasarita” faza a primului mitan poate fi considerata sutul anemic al lui Rusescu (38), retinut fara probleme de goalkeaper-ul “studentilor”.

In cea de-a doua repriza, cele doua combatante au parut mai decise, însa prima ocazie a aparut în minutul 53, când Manea a executat în zid o lovitura libera indirecta din interiorul careului, dictata de arbitru dupa o greseala de începator a portarului Sportului, George Niculescu. Pe fondul unui joc anemic, gazdele au deschis scorul în minutul 62, când Nicola l-a învins pe Bobariu cu un sut de la 20 de metri. Pe fondul unui joc mai avântat, oaspetii au reusit sa egaleze prin Ciortea (82), care a profitat de indecizia lui Niculescu sI a împins balonul în poarta din mijlocul careului.

Bucuria ilfovenilor a durat doar doua minute, când nou intratul Raul Ciupe a înscris un gol senzational din lovitura libera de la 30 de metri, mingea sutata de acesta oprindu-se în vinclul portii aparate de Bobariu. Când nimeni nu se mai astepta, în prelungirile meciului, fundasul Secareanu a deviat în propria poarta centrarea de pe partea dreapta a lui Dicu, astfel ca CS Otopeni obtine un punct important pe terenul unei contracandidate la promovare.

sircos
    Member

@07Ex wrote:

@sircos wrote:

PS: scuzati calitatea imaginilor, dar nu ma prea ajuta calculatorul :)

Multumim mult pentru imagini, sircos. Te asteptam sa mai postezi astfel de imagini si de la celelalte partide ale Sportului din acest sezon…

lool, as prefera sa fiu pe stadion 😆 dar, sigur, cand voi avea posibilitatea sa inregistrez meciul, o voi face. oricum, voi sterge clipurile peste 2-3 zile, pentru ca pe youtube scrie clar ca nu e voie sa pui imagini luate de la tv 🙄

mkg
    Member

Bun gasit si voua si echipei pe noul sezon !
    Am remarcat la jocul cu Otopeni ca Sportul a inceput sa joace ceva dar din pacate ca la hochei cand joci fara portar ca baietelul ala din poarta noastra mai mult incurca echipa decat o ajuta si in afara de asta face ceea ce urasc eu mai mult la un portar adica plonjoane intarziate pentru poze . Se arunca intodeauna dupa ce trece mingea de el sau o boxeaza cu ochii inchisi daca se incumeta sa iasa din cand in cand pe centrari Una peste alta e punctul slab al echipei si fundasii sunt obligati sa joace fiecare faza de aparare sub presiune .
    Cand vine vorba de atac trebuie sa remarc jocul de pivot al lui Stanga care m-a incantat deoarece pe contraatac poate face ravagii . Cred ca s-ar potrivi cel mai bine jocului rapid si taios al echipei . Dac am putea echilibra acest stil vertical pe pivot cu devieri direct pe poarta pentru oameni veniti din spate cu unul pe laterale terminat in centrari pentru jocul la cap al lui Stanga si Curelea Sportul ar deveni letala pentru orice adversar intalnit.
    Astept cuminte si increzator urmatoarele meciuri a le echipei !

CIPIKA
    Member

chiar daca in prima repriza nu am facut un joc stalucitor eu sunt comvins ca vom promova 😉

ovidiu
    Member

Lehamite

de Cătălin Popescu
    După doar două etape din noul sezon, “studenţii” par deja plictisiţi şi sătui de fotbal. Dacă în sezonul precedent era considerată cea mai spectaculoasă formaţie din eşalonul secund, creîndu-şi multe situaţii de gol, acum, Sportul nu mai impresionează pe nimeni. Meciul, disputat în compania celor din Otopeni, a demonstrat că “gaşca nebună” a dispărut, “studenţii” reuşind să înscrie cu două şuturi de la distanţă, fără să se apropie de poarta adversă.
    Prima repriză a aparţinut aproape în totalitate oaspeţilor, echipa din Regie contînd în atac, doar prin raidurile pe partea stîngă ale neobositului Dacian Varga, nesusţinut însă de colegii săi. În schimb, CS Otopeni a trecut de mai multe ori pe lîngă deschiderea scorului, Gabi Mărgărit (18, 44) şi Fl. Manea (27, 40) nereuşind să puncteze pe tabela de marcaj. În minutul 62, contrar cursului jocului, Vasile Nicola a prins un şut sănătos, la colţul scurt, de la 25 de metri, fară speranţă pentru portarul Otopeniului. Excelent coordonaţi la mijloc de Mărgărit, ilfovenii nu au acuzat şocul primirii golului şi au continuat să preseze, reuşind egalarea prin Ciortea, în minutul 82.
    Finalul s-a jucat cu armele jos, studenţii lovind înca o dată prin eurogolul lui Raul Ciupe, care a transformat în vinclu o lovitură liberă de la 30 de metri. Dar exact cînd se părea că Sportul va cîştiga, parcă dorind să facă dreptate, căpitanul “studenţilor”, Secăreanu, a deviat în propria poartă o minge centrată de Dicu.

Mulţumit de joc
    La finalul meciului, antrenorul lui CS Otopeni, Liviu Ciubotariu, era supărat deoarece echipa sa nu a reuşit să se impună. “Consider că azi am pierdut două puncte. S-a văzut clar că noi am fost echipa mai bună, am dominat tot meciul. Sînt mulţumit de jocul băieţilor, dar nu şi de rezultat. Este o serie foarte grea, cu 7-8 echipe care trag la promovare. Sper ca jocul nostru să crească de la meci la meci şi să reuşim promovarea”, a spus Ciubotariu.

Şiman nervos
    După ce a văzut meciul la “oficială”, alături de Gabi Balint, imediat după fluierul final, patronul Sportului, Vasile Şiman, a părăsit în grabă stadionul din Regie, refuzînd dialogul cu presa. În tribune s-a aflat şi fostul antrenor al “studenţilor”, Gheorghe Mulţescu, care a discutat, la final, preţ de cîteva minute cu foştii săi elevi. Cristi Irimia şi Tibi Bălan au urmărit meciul alături de rapidistul Mazilu, care a fost însoţit de sora lui.

sircos
    Member

@ovidiu wrote:

Cristi Irimia şi Tibi Bălan au urmărit meciul alături de rapidistul Mazilu

ce rezerve avem … curelea, balan, irimia … super :DDD bine ca joaca postolache titular … hahaha :(

Giani
    Member

Balan nu a fost nici macar rezerva, inceputul reprizei secunde prinzandu-l in peluza, in stanga grupului de suporteri. Nu te inteleg, Sircos, de ce te-a nemultumit prezenta lui Postolache, chiar mi-a placut jocul lui. Mai degraba as avea observatii privind tinerea lui Dedu, fundas de meserie, pe banca de rezerve, in conditiile in care strategia lui Badescu este evident defensiva. Ma rog, daca ceea ce face acest antrenor cu alura de Gérard Dépardieu se poate numi strategie.

Radu Dobrin
    Member

@CIPIKA wrote:

chiar daca in prima repriza nu am facut un joc stalucitor eu sunt comvins ca vom promova 😉

Bun venit printre noi!

CIPIKA
    Member

multumesc ca ma-ti primit printre voi si va anunta ca fac si eu parte din suporteri sportului si la bine si la greu :D

07Ex
    Keymaster

@CIPIKA wrote:

Bine ai venit printre noi.

In privinta meciului propriu zis, din rezumatul pe care l-am vazut online, ai nostri mi s-au parut cu totul pe dinafara in meciul cu Otopeniul. Sunt de parere ca cei de la Otopeni au fost cu o clasa peste noi si au pierdut 2 puncte in Regie.

Apararea la noi a fost varza iar de portar nici nu mai vorbesc. Sa vedem ce modificari va face Badescu pentru meciul cu Dunarea, dar avand in vedere ca nu prea are din ce jucatori sa aleaga, nu prea vad ce modificari ar putea face.

dragos
    Member

@CIPIKA wrote:

sfatul meu: nu-ti face iluzii de promovare, daca nu vrei sa fii dezamagit !!
    asa este, drumul este lung, insa momentan, este CEATA si nu se vede SOARELE !!!

sircos
    Member

@Giani wrote:

Nu te inteleg, Sircos, de ce te-a nemultumit prezenta lui Postolache, chiar mi-a placut jocul lui.

eu ma gandeam la evolutiile lui in general. merita un loc in primul 11 ?

ovidiu
    Member

Putine lucruri mai sunt de spus … dupa toate cele care s-au spus.

Nu mi s-au parut cu nimic mai buni cei de la otopeni. Faptul ca au dominat nu inseamna ca au fost mai buni. Meci tipic de divizia b. Cu putine faze de poarta si cu foarte putine ocazii. Sunt inca nelamurit de ce nu a fost introdus Curelea. Acest fapt ne-a lasat fara atac. Varga singur face destul de greu fata, iar Ciubotariu are zile cand straluceste (putine) si restul zilelor cand este inexistent. In rest Niculescu si Cazan. 2 experiente. Poate vor reusi, poate nu. Oae destul de bun in a doua repriza. Nu prea mai stiu pe ce post mai joaca. La fel si Ciupe (ce sut a prins). Fundas dreapta sau pe undeva pe la mijloc.
    Adevarat, nu prea meritam victoria. Am facut un meci jalnic. Ne-am apropiat mai deloc de poarta. Dar parca era frumos sa castigam. Mult prea frumos.
    Faptul ca a fost considerat un “derby” pe mine m-a distrat. Auzi, otopeniul contracandidata la promovare. Asa ceva. In acest caz chiar si meciul cu inter gazul poate fi considerat un derby. Doamne, ce-am ajuns.

ashone
    Member

@Zibling wrote:

Sunt atat de trist dupa acest 2-2 acasa cu Otopeniul incat spun doar cateva cuvinte:
    – nu meritam sa promovam
    – azi nu meritam oricum victoria, ca s-a asigurat Secareanu asa sa fie asta e alta problema
    – A.Stanga la jocul la firul ierbii este stang-aci
    – nu avem portar; are cineva idei?!?! cu 40.000-50.000 EUR eu zic ca se gaseste un portar intr-una din primele 3 ligi, dar nu e vointa
    – ah, si ca sa nu uit – cand Varga face incursiuni in atac si centreaza, de ce nu e nimeni la receptie? jucam ca tampitii 4-5-1 cu numai un singur atacant; de 2 sezoane jucam asa, si se vede ca jucam prost; Edi – do something or go back to Canada!!!

50000 ????? vrei sa moara ala de inima cind scoate atita banet??????

ashone
    Member

rezultat echitabil.
    promovare? sa fim seriosi…
    badescu? antrenor de colegiu american sau canadian – la ei se joaca de placere sau ca sa agati majorete. aici e pa viu nenica !!!! edyyy e fara anestezie !!! poate ma dumiresti si pe mine de ce il scoti pe varga si il bagi pe stinga? lui stinga cine ii centreaza, tata mare din groapa? in prima repriza l-au alergat degeaba pe varga, asta a centrat in careu la nimeni….ai mei erau in jumatea noastra. fara virf de gura portii au dat goluri de la kilometru 36. si cind intra stinga iese varga! ca sa stea si stinga degeaba ca centrari ioc spre el. stinga de la inceput iti tine sigur 2 oameni pe fundul lor si nu mai ataca cum vor ei sa te faca zdrente la tine acasa. sire sa-mi spui cum se zice in “canadiana” ca asta nu e echipa de bursieri analfabeti care joaca bine si trec clasa, asta e echipa de fotbal pe bune. cel mai slab antrenor pe care l-am vazut in regie in ultimii cred 20 de ani. a mai fost dridea de ploiesti si cu jackie ionescu – 2 tute si aia.
    dv moldovan a zis maxima anului asta !!!! pina nu ai echipa cu ramasitele astea nu ai ce sa cauti in A. v-am mai dat eu exemple de umflati care au recazut cu 6-8 10 puncte inapoi. dane te admir pentru asta si sint de acord cu tine total !!!

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 102 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.