02.09.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 02.09.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-2(0-0)

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 102 total)
  • Author
    Giani
    Member

Daca o lasa Secareanu iesea corner. OFFF!!!! ce inseamna o tactica tampita. Seca a respins mingea in poarta fara a fi fost presat, daca stia ca are portar intre bare si macar inca un fundas autentic langa el, nu ar fi avut acea executie nefericita. Am pierdut doua puncte pentru ca Siman nu il mai vrea pe teren pe cel mai bun fundas al nostru, Marian Dedu.

Zibling
    Member

Da chiar, e o mare tampenie ca nu joaca Dedu mai des. Si doar ati vazut – cei care ati fost prezenti la Chitila in meciul de Cupa Romaniei, ca Dedu a jucat aproape fara greseala, inscriind chiar si 1 gol.

sircos
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

http://youtube.com/watch?v=AlC2aubV3XM galerie :P
    http://youtube.com/watch?v=wXNwsQQAPKM

lool, in loc de ” :P ” trebuia sa pui ” XXX ” 🙄

@sircos wrote:

http://youtube.com/watch?v=AlC2aubV3XM galerie :P
    http://youtube.com/watch?v=wXNwsQQAPKM

lool, in loc de ” :P ” trebuia sa pui ” XXX ” 🙄

adik?la ce te referi?

Zibling
    Member

Pai, in primul filmulet, toata lumea injura de mama focului, mai putin eu, care nu sunt de acord cu astfel de manifestari. Dar, m-am obisnuit si nu ma mai chinui sa va opresc. If that makes you happy…

@Zibling wrote:

Pai, in primul filmulet, toata lumea injura de mama focului, mai putin eu, care nu sunt de acord cu astfel de manifestari. Dar, m-am obisnuit si nu ma mai chinui sa va opresc. If that makes you happy…

da d-le zibling….dar la golul de 1 1 cei de la otopeni au inceput m**e sportu,si nu puteam sta degeaba

Zibling
    Member

da d-le zibling….dar la golul de 1 1 cei de la otopeni au inceput m**e sportu,si nu puteam sta degeaba

Pai, atunci, Secarene, mai bine stai acasa, ca voi copiii din Berceni ati dat tonul injuraturilor. Nu mergem pe stadion sa ne dam adversarilor “raspunsuri” ci sa ne incurajam echipa sau sa privim spectacolul din teren. Daca nu avem aceeasi parere, stay home!

@Zibling wrote:

Pai, atunci, Secarene, mai bine stai acasa, ca voi copiii din Berceni ati dat tonul injuraturilor. Nu mergem pe stadion sa ne dam adversarilor “raspunsuri” ci sa ne incurajam echipa sau sa privim spectacolul din teren. Daca nu avem aceeasi parere, stay home!

in primul rand nu am inceput noi sa injuram(adica eu cu prietenii mei)…in fine,fiecare cu parerea lui …nu voi sta acasa,voi veni sa incurajez sportul… :)

Giani
    Member

Chiar daca taranii au inceput cu injuraturile, nu era cazul sa le raspundem cu aceeasi moneda. Ce pot sa spun? ca regret decizia de a ma fi mutat exact in spatele portii? Daca eram in grupul de suporteri, incepeam sa va iau la suturi sa incetati cu prostiile, pentru ca nu agreez astfel de manifestari ale grupului din care fac parte. Astfel de reactii contravin politicii ASSSB, si cine nu este capabil sa respecte in peluza niste minime reguli de bun-simt, si raspunde provocarilor primului grup de oligofreni care au un vocabular continand maxim 200 de cuvinte, este invitat respectuos sa isi dea demisia din Asociatie si sa se mute la tribuna a doua. A publica asemenea mizerie pe youtube este o rusine, o ofensa adusa ASSSB, clubului Sportul studentesc si ideii de fair-play pe care dorim sa o promovam prin infiintarea acestei organizatii. Si cine nu este capabil sa respecte niste reguli elementare, cine nu poate sa se respecte pe sine insusi, este liber sa plece. Tocmai pentru ca vrem sa fim o altfel de galerie, superiori celor de la SDR prin atitudine. Si daca mai continuati in acest stil, ma retrag definitiv. Apreciez ca ai prezentat si incurajarile la adresa lui Secareanu dupa acea nefericita interventie, care a facut ca meciul sa se termine egal, pentru ca acel clip ar trebui sa ne reprezinte. Pentru ca noi suntem langa echipa ca sa o incurajam, nu ca sa avem un comportament birjaresc fatza de adversari, indiferent de atitudinea acestora.

@Giani wrote:

Chiar daca taranii au inceput cu injuraturile, nu era cazul sa le raspundem cu aceeasi moneda. Ce pot sa spun? ca regret decizia de a ma fi mutat exact in spatele portii? Daca eram in grupul de suporteri, incepeam sa va iau la suturi sa incetati cu prostiile, pentru ca nu agreez astfel de manifestari ale grupului din care fac parte. Astfel de reactii contravin politicii ASSSB, si cine nu este capabil sa respecte in peluza niste minime reguli de bun-simt, si raspunde provocarilor primului grup de oligofreni care au un vocabular continand maxim 200 de cuvinte, este invitat respectuos sa isi dea demisia din Asociatie si sa se mute la tribuna a doua. A publica asemenea mizerie pe youtube este o rusine, o ofensa adusa ASSSB, clubului Sportul studentesc si ideii de fair-play pe care dorim sa o promovam prin infiintarea acestei organizatii. Si cine nu este capabil sa respecte niste reguli elementare, cine nu poate sa se respecte pe sine insusi, este liber sa plece. Tocmai pentru ca vrem sa fim o altfel de galerie, superiori celor de la SDR prin atitudine. Si daca mai continuati in acest stil, ma retrag definitiv. Apreciez ca ai prezentat si incurajarile la adresa lui Secareanu dupa acea nefericita interventie, care a facut ca meciul sa se termine egal, pentru ca acel clip ar trebui sa ne reprezinte. Pentru ca noi suntem langa echipa ca sa o incurajam, nu ca sa avem un comportament birjaresc fatza de adversari, indiferent de atitudinea acestora.

ok :(

Zibling
    Member

Daca 2 dintre opiniile fondatorilor ASSSB converg, atunci totul e ok din punctul meu de vedere. Echipa sa joace fotbal, ca noi vom veni cu placere la stadion. Daca noi am fost cca 50-60 in peluza si cand Modelu ne-a altoit cu 5-0 la noi in Regie pe o ploaie mocaneasca, atunci mai rau nu se poate, ci doar mai bine. 8)

@Zibling wrote:

Daca 2 dintre opiniile fondatorilor ASSSB converg, atunci totul e ok din punctul meu de vedere. Echipa sa joace fotbal, ca noi vom veni cu placere la stadion. Daca noi am fost cca 50-60 in peluza si cand Modelu ne-a altoit cu 5-0 la noi in Regie pe o ploaie mocaneasca, atunci mai rau nu se poate, ci doar mai bine. 8)

e din ce in ce mai frumos in peluza noastra

ultrasro
    Member

Eu fac opinia partial separata: nu-mi place sa injur fara rost dar daca cineva vine la mine in casa si incepe sa ma injure exista doua posibilitati, prima este sa-l poftesc in suturi afara iar cealalta este sa-i zic vreo 2-3 despre c…. care l-a facut pomenindu-i ceva de integrarea in ….ue. Atat. Evident ca daca injuri mai mult de 60 de secunde situatia nu prea e OK….

Nu consider ca grupul lui “Seca” a gresit deoarece magaria celor din Otopeni a fost prea mare iar alta solutie “verbala” nu ne-a venit in minte mai repede :((

E clar insa ca nu mi-a trecut vreodata prin gand sa trec si la fapte :)) cu panaramele de langa aeroport :))

Iar strigatura e clar ca are un caracter de hiperbola nu ar trebui sa ne dam mironosite atunci cand auzim astfel de cuvinte rostite la nervi ;)

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 102 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.