02.11.2008 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 02.11.2008 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 12-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Duminica 02.11.2008, stadion Ilie Oana.

mkg
    Member

Din ce am vazut pe site ,nimeni nu mai crede in victorie…De aceea iarasi optimismul meu incurabil ma indeamna sa sper la o victorie nesperata(desi recunosc ca nici eu nu cred in ea). De aceea sunt frumoase miracolele ,ca apar cand nimeni nu mai crede in ele!Bineinteles conditia este sa nu devina obisnuinta credinta in miracole!!!Haaaaaai Varga !!!Hai manjii Sportului ,daca aveti ceva de demonstrat ,nu mai demonstrati doar impresarilor ,mai demonstrati-ne si noua!!

sircos
    Member

sper intr-un nou meci al portarului nostru, indiferent care va fi el. si, off, iarasi rusu va fi titular :(

Clasament:

1 FC Ceahlaul 25
    2 CSM Ploiesti 23
    3 FC Progresul 21
    4 Galati 21
    5 Delta Tulcea 20
    6 FC Snagov 20
    7 CS Buftea 16
    8 Dunarea Gr 16
    9 Dinamo II 15
    10 FC Sportul Stud 14
    11 FC Petrolul 14
    12 FC Botosani 14
    13 FC Aerostar 11
    14 Prefab Modelul 11
    15 CS Concordia 10
    16 FC Cetatea 10
    17 FCM Bacau 5
    18 Forex Brasov 0

07Ex
    Keymaster

@mkg wrote:

optimismul meu incurabil ma indeamna sa sper la o victorie nesperata(desi recunosc ca nici eu nu cred in ea).

mkg, sa stii ca o victorie impotriva Petrolului nu ar fi chiar atat de nesperata. Sportul din totdeauna a jucat bine cu echipele bune si a dat-o in bara cu echipele slabe. Nu m-ar mira daca ar castiga cu Petrolul duminica.

dragos
    Member

il vedem la tv ??
    daca ar castiga la ploiesti 😆 😆 , echipa noastra si-ar depasi conditia de pitici, mici si diletanti.
    insa raman la ideea unui 1 solist, intrucat “ga(o)zarii” ne-au “ars” pe unde ne-au prins. 8) 8)

ovidiu
    Member

@dragos wrote:

il vedem la tv ??
    daca ar castiga la ploiesti 😆 😆 , echipa noastra si-ar depasi conditia de pitici, mici si diletanti.
    insa raman la ideea unui 1 solist, intrucat “ga(o)zarii” ne-au “ars” pe unde ne-au prins. 8) 8)

Il vedem la tv pe sport.ro. Duminica de la ora 13.00.

Cu ideea de 1 solist sunt si eu de acord. Nu am prea avut nici o sansa in fata lor.
    Dar in orice exista un inceput.

Daca pierdem si meciul acesta clar vom avea un retur foarte nelinistit cu sanse reale de a parasi si divizia B.

Sincer, nici eu nu prea vad sa reusim o victorie cu Petrolul
    Dar poate o sa fie un nou inceput al victoriilor si nu al infrangerilor

MarcAntoniu
    Member

Poate se ţine de cuvânt Varga, începând cu partida de la Ploieşti ❗
    Să vedem cum câştigă Sportul tot :mrgreen:

FORZA SPORTUL STUDENŢESC !

Giani
    Member

Avantajul nostru este ca fostul Petrolul este acum Ş.S.M. (adica shiesiemie) Ploiesti. Gaozarii vor sa elimine aceasta echipa iar fosta Astra sa ii ia tot, ca asa gandesc microbistii si oficialii gaozari. Am inhalat prea multe hidrocarburi in ultimii patru ani ca sa nu stiu cum e titlul ala de roman scris de Duiliu Zamfirescu.

CIPIKA
    Member

Eu sunt un optimist desavarsit si daca Duminica putem bate Petrolul ca nici ei nu joaca foarte bine.Si 8 puncte pana la locul 2 nu sunt multe
    BAFTA BAIETI

dragos
    Member

@CIPIKA wrote:

Eu sunt un optimist desavarsit si daca Duminica putem bate Petrolul ca nici ei nu joaca foarte bine.Si 8 puncte pana la locul 2 nu sunt multe
    BAFTA BAIETI

9 puncte de locul 2 si 4 puncte de retrogradare… cum ti se pare ???

Zibling
    Member

De fix 350 de minute, echipa noastra iubita nu a inscris gol in Liga a II-a, mai precis din min. 14 al meciului din deplasare de la Dunarea Galati. Daca nici pe Ilie Oana nu vom inscrie, eu voi deschide un poll pe acest forum sa vedem dupa cate sute de astfel de minute se va opri chinul nostru.

mkg
    Member

mkg, sa stii ca o victorie impotriva Petrolului nu ar fi chiar atat de nesperata. Sportul din totdeauna a jucat bine cu echipele bune si a dat-o in bara cu echipele slabe. Nu m-ar mira daca ar castiga cu Petrolul duminica.

Mie mi-ar fi placut o victorie “just for fun” si nu una a disperarii .Din pacate incepand cu acest joc va trebui sa jucam foarte atent atat acasa cat si in deplasare .Situatia din clasament si evolutiile noastre nu prea ne mai permit nici cautari nici incercari…Desi nu ma bucura o victorie la Petrolul cum m-ar fi bucurat una cu Fotomodelul sau Doamna Chiajna trebuie sa recunosc ca ne-ar fi foarte utila (“decat sa planga mama,mai bine sa planga maicasa”)

CIPIKA
    Member

Nu uitati ca anul trecut steaua a recuperat puncte in 8 etape si noi nu putem recupera 8 intr-un retur si cevaSperanta moare ultima asa ca 😆

07Ex
    Keymaster

@CIPIKA wrote:

Nu uitati ca anul trecut steaua a recuperat puncte in 8 etape si noi nu putem recupera 8 intr-un retur si ceva

Cipika, teoretic este posibil sa recuperam punctele, dar sa nu uitam impotriva cui va trebui sa luptam … Ceahlaul. Daca toate meciurile s-ar juca doar pe teren, si daca jucatorii s-ar mobiliza, sunt de acord ca am putea recupera punctele, dar cum la noi in Romania cand ti-e lumea mai draga vine Pinalti si “aranjeaza” un meci sau mai vine altul cu interese politice si vrea ca echipa lui sa castige, este greu de crezut ca se mai poate face ceva.

Eu, ca si tine, inca mai sper, dar tare mi-e teama ca sper de pomana.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.