02.11.2008 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 02.11.2008 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Viewing 11 posts - 31 through 41 (of 41 total)
  • Author

fratilor….treziti-va….nu ne luptam cu ceahlau sau cu ploiestiul sau cu progresu……..ne luptam cu prefab,cetatea,bacaul, stiinta….acestea sunt principalele noastre rivale…imi pare rau sa o spun

sircos
    Member

ce m-am mai distrat azi in timpul meciului urmarindu-l pe magnificul atacant pur-sange andrei stanga ! a avut o faza de cascadorii rasului spre finalul meciului, cand incercand sa scoata macar un corner dintr-o patrundere care initial s-a vrut centrala, a cazut ca o placinta cat e el de lung :mrgreen: LOL
    si, da, am avut si noi o ocazie de a marca, la un sut sanatos prins de varga (singurul care a muncit azi), care a trecut putin pe langa vinclul portii petroliste. si cam atat … de ajuns, nu ?
    mai am si o semi-biluta alba pentru nea falub, trapattoni al nostru – s-a ridicat pret de cateva minute de pe banca … e drept, doar pentru a se feri de razele soarelui 🙄
    bine ca stam etapa viitoare. astfel ne mentinem golaverajul :|

edit: pana se va relua returul, samoila si cazan vor termina junioratul. inseamna ca ii vom vedea mai des pe beta sau dobre printre titulari 8)

ultrasro
    Member

Beta va fi titular in mod sigur.

cameliu
    Member

@sircos wrote:

ce m-am mai distrat azi in timpul meciului urmarindu-l pe magnificul atacant pur-sange andrei stanga ! a avut o faza de cascadorii rasului spre finalul meciului, cand

Ai uitat o faza: in min 55 partea dreapta la noi, ne aparam…, Irimia si C. Gheorghe au incercat sa se dribleze de 2 ori, de fiecare data unu’ il incurca vadit pe celalalt.

Si dreptate mare cu ocaziile: Doar un sut sanatos Varga de la vreo 35 m… putin pe linga… In rest pasam lateral mai ceva ca nationalele Piturca-Iordanescu… Diferenta e ca ultimele o mai bagau si-n ate citeodata…

07Ex
    Keymaster

Studenţii au picat examenul cu Petrolul Ploieşti

Eliminarea Stelei din Cupa României pare să fi avut un efect negativ asupra Sportului.

Meciul de ieri a fost al treilea eşec consecutiv al alb-negrilor şi nori grei de furtună s-au adunat deasupra antrenorului Adrian Falub. Mai mult, se pare că acesta a fost ultimul lui meci pe banca Sportului, printre numele vehiculate a-i succede aflându-se cel al lui Gabi Balint. Chiar dacă a fost de factură modestă, partida de ieri a avut o singură echipă pe teren, cea a Petrolului. Cu meciul rezolvat încă din primele 25 de minute, după golurile marcate de Minciună şi Coţan, spectatorii nu au mai avut de făcut altceva decât să aştepte fluierul de final al meciului.

Adi Falub: “Suntem încă euforici după meciul cu Steaua!”

Supărat pe prestaţia elevilor săi din meciul cu „lupii galbeni”, antrenorul studenţiilor Adi Falub susţine in continuare că jocul prost din ultima vreme este datorat victoriei euforice din Cupa României contra Stelei. Fostul jucător al Universităţii Cluj a declarat ca Petrolul a obţinut o victorie incontestabilă datorită unui joc mai consistent in atac.

„Astăzi Petrolul a obţinut o victorie clară pentru că noi am jucat foarte prost. Trebuie să vedem unde am greşit si să reparăm ce se mai poate. Sunt dezamăgit de unii jucători pentru că nu reuşesc să-i mobilzez ca să-şi arate adevărata valoare. ”

Pe de altă parte căpitanul şi totodată cel mai valoros jucător al echipei din Regie, Dacian Varga este supărat pe situaţia de la club şi a declarat că-şi doreşte să plece din iarnă de la echipa patronată de Vasile Şiman.
    “Da vreau să plec. Din iarnă vreau neapărat să-mi găsesc altă echipă.” (Cosmin Scarlat)

MarcAntoniu
    Member

Cel mai slab meci pentru Sportul Studenţesc în acest sezon 😳
    Pe bancă Falub avea nevoie de ochelarii lui Siman :mrgreen:
    Ocazii!
    Au fost vreo două lovituri de 🙄 cap, Andrei Stângă.
    A fost şutul lui Varga, parcă şi Liviu Rusu a avut un şut bun :|.

dragos
    Member

hai, Falub fa-ti bagajele….du-te Adi, du-te !!!!
    lasa-neeeeee, lasa-neeeee, ca ne-ai plictisit !!!!
    lasa-neeee, lasa-neee, ca ne-ai ametit !!!!
    este valabil si pentru samsaru’ LOL 😆 😆 😆

sircos
    Member

@07Ex wrote:

Trebuie să vedem unde am greşit si să reparăm ce se mai poate.”

asa este, trebuie sa vedem, trebuie, trebuie. dar cate meciuri de asa calitate mai trebuie sa presteze baietii, ca falub “sa vada” si el ?

@07Ex wrote:

Sunt dezamăgit de unii jucători pentru că nu reuşesc să-i mobilzez ca să-şi arate adevărata valoare.”

falub este dezamagit de jucatori ca nu poate sa-i mobilizeze. LOOL 8) nu, falub, trebuie sa fi dezamagit de tine insuti ca nu poti sa-i mobilizezi !

Zibling
    Member

Deh, mos Sircos, cand antrena la el la Cluj acolo, mai intrau in vestiar pe acolo si reprezentantii Primariei locale, si trimisii sponsorilor, deci avea cine sa incurajeze, sa motiveze si sa ma discute cu jucatorii cu cateva minute inainte de fiecare meci. Insa, aici in Regie… e singur in vestiar impreuna cu jucatorii si cred ca e cu ochii pe usa vestiarului, doar-doar o mai intra cineva sa-i sustina si lui vorbele si sa-l ajute in dificila “munca de motivare”. Nu-i asa ca e greu, Adriane? Daramite sa fii antrenor intr-o alta tara, in care se vorbeste preponderent in vestiar o alta limba si exista deja alte afinitati? Grea munca de antrenor, nu-i asa?

[end of frustracion] 👿

dragos
    Member

golul marcat de Minciuna a fost de GENERIC !!!!
    iar la golul doi, samoila a degajat ca un copil naiv si………gata.

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 11 posts - 31 through 41 (of 41 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.