03.03.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 03.03.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 51 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

@franz_kafka wrote:

Si, totusi, pe GSP, observ 1-0 pt SS (Varga, min. 69)! O fi vorba de alt meci?

Era vorba de scorul la pauza.
    In rest 1-0 pentru Sportul.
    O victorie este o victorie. La mai multe.

Sunt curios cum au jucat baietii. Asteptam vesti de la cei ce au fost prezenti pe stadion.

cameliu
    Member

prin metode intortocheate am aflat doar ca au fost aia pe noi pe final…

una peste alta 3 puncte, bune si alea…
    in rest otopenii, petrolul, si forexu in min 90++ au luat si ei 3…

sa ne vedem la meciurile din deplasare unde am fost mielushei…

ionut.ro
    Member

Meci destul de “inghetat” in Regie, cu putine faze de poarta, incrancenat, cu multi nervi in tribuna si pe teren. In prima repriza Sportul n-a avut decat vreo 2 semiocazii iar oaspetii nimic, in a doua repriza Sportul a fortat dar si-a cam neglijat defensiva iar Dunarea Giurgiu a avut 2 ocazii mari (jucatori scapati singuri cu portarul care s-au complicat). Varga a fost foarte nervos, injurat copios de cativa spectatori din Giurgiu prezenti la tribuna I, ar fi putut sa primeasca al doilea galben pt ca a impins un adversar care-l faultase dar a fost iertat de arbitrul Th. Craciunescu (cei din Giurgiu au facut circ pe tema aste). Apoi le-a inchis gura tuturor cu un gol din foarfeca dupa o minge respinsa imprecis de giurgiuveni la un corner. In final oaspetii au incercat sa atace si s-au descoperit mai mult iar Sportul a prins mai mult curaj, si a mai avut cateva faze frumoase de contraatac.
    Nu a jucat T.Balan si am inteles ca s-ar putea sa revina abia peste 2 saptamini. Au revenit Ciubotariu si Irimia dar fara sa exceleze in joc.
    Dunarea Giurgiu este o echipa buna din serie, avea doar 3 infringeri in tot turul si multe remize. S-a inchis foarte bine in aparare. Sper sa le faca si altora zile fripte.
    Importante sunt cele 3 puncte. Pacat ca rezultatele contracandidatelor nu ne avantajaza.
    HAIDE SPORTUL!

A fost fenomenal golul lui Varga. din foarfeca. absolut fenomenal. a meritat un meci intreg de nervi. am jucat prost, cu foarte multe pase si angajari total aiurea. insa au existat si momente de deliciu, in care pasele au curs rapid, cu devieri, cu viteza. nu multe dar au fost – lucru asta imi da sperante pentru viitor.
    nu avem un clar-vazator in echipa, un tibi balan sau lazar, care sa puna lipezime si coerenta in joc. a fost, un multe momente, o mare buluceala, pase la adversar (in situatii in care o echipa buna ne+ar fi sanctionat pe loc).
    La conditia fizica mai e de lucru mult.
    mi+a mai placut ca desi au gresit suficient de mult, baietii chiar au alergat pe teren, chiar si+au dorit sa faca multe.
    inca ceva…nu prea stim jocul fara minge. jucatorii sunt extrem de statici in teren (spre deosebire de echipa “de aur”). daca esti infipt in teren nu ai cum sa+ti dovedesti adversarul. imobilitatea se datoreaza factorului enuntat anterior: conditia fizica.

Una peste alta, un gol superb si multa copilarie.

P.S. groaznic, repet, groaznic arbitrajul!

Haide Sportul! Hai ca se poate!

P.P.S. trebuie rabdare, ca vom creste.

Zibling
    Member

Putine de comentat despre aceasta partida cu Dunarea Giurgiu. Am castigat cu 1-0 in stil italian. Eu unul sincer nici nu-mi doream mai mult. Meci a avut o prima repriza anemica, si o a doua pe contre, in care echipa noastra nevand un atacant pur-sange in teren a atacat cu tot efectivul, dar s-a decoperit de multe ori in aparare.

Frumos golul lui Varga.

Execrabil arbitrajul.

Si despre nou veniti doua vorbe:
    – Ghinga bun la fazele cu capul, alearga bine, insa da impresia ca vrea sa joace numai cu pase din prima si lufteaza, ceea ce m-a dezamagit, insa e doar primul lui meci
    – Ciobotariu a stat prea mult la pomana, cand a avut mingea a cam pierdut-o, si cand alerga spre minge, orice fundas advers era mai rapid decat el, basca ca a fost iertat de vreo 2 ori de un al doilea cartonas galbe (probabil, in compensatie cu o neeliminare a unui karatist de la giurgiuveni)
    – Irimia nu a gresit la faza defensiva, insa a urcat cu teama in atac, iar majoritatea paselor sale au fost imprecise.

Astept deplasarea la Chimia Brazi sa vad cum se mai leaga echipa pana atunci, dar mai ales astept sa vad revenirea lui Tibi Balan, o data si o data !!!

Radu Dobrin
    Member

mersi mult de info!

07Ex
    Keymaster

Intr-adevar multumim pentru informatii. Bine ca am castigat, chiar si cu 1-0.

Are cineva caseta tehnica “oficiala” a meciului ca s-o pun pe site?

franz_kafka
    Member

Si daca priviti atent clasamentul veti observa ca SS nu a invins chiar pe oricine astazi! Inaintea meciului din Regie, Dunarea Giurgiu inregistrase numai 3 infrangeri, la fel ca si ocupanta locului 1, CS Otopeni!

ultrasro
    Member

Am pus pe yahoo grup vreo 5 poze din meciul de azi.

Spawn09
    Member

bravo lor bravo lor bravo studenteilor!

laucantona
    Member

este bine si asa…ca la noi…ce sa facem noi suporterii daca nu s-a putut mai mult…sunt oricum 3 puncte…

sorin
    Member

De senzaţie!
    Andrei Crăiţoiu, Daniel Ţincu / gsp

Dacian Varga a adus victoria “studenţilor” printr-o execuţie tehnică de mare fotbalist

Deşi stadionul din Regie a fost răsfăţat ieri de un soare primăvăratic, microbiştii bucureşteni nu s-au înghesuit în tribune. Doar 500 de spectatori plictisiţi au însoţit debutul celor două echipe într-un retur de campionat ce se anunţă extrem de încins.

Obligaţi de tradiţie şi de pretenţiile declarate de promovare, “studenţii” au trecut la cîrma partidei, însă fără a semna mari ocazii de gol. Giurgiuvenii au acceptat dominarea sterilă a băieţilor lui Mulţescu, rezumîndu-se la un joc de contraatac. Tabela putea fi modificată abia spre finalul reprizei la un şut din 6 metri al lui Varga, dar intervenţia portarului advers a fost providenţială.

După pauză, acelaşi joc de vacanţă cu “gaşca nebună” în rol principal. Surprinzător, dunărenii au prins tot mai mult curaj, atacînd repetat poarta lui Stanca. Mai întîi, o lovitură de cap din 6 metri a vîrfului Rusescu şi apoi marea şansă a lui Mihai Dobre, care, după ce a driblat tot ce i-a stat în cale, n-a nimerit ţinta din 3 metri. Treziţi de ameninţarea oaspeţilor, “studenţii” au mărit ritmul şi au replicat prompt prin golul din “foarfecă” al lui Dacian Varga din minutul 69.
    Finalul partidei i-a găsit pe giurgiuveni storşi de efort, apăsaţi de presiunea elevilor lui Mulţescu, care puteau majora avantajul prin ocaziile lui Patriche (82, 83).

“A fost un joc bun. Ne-am ridicat la nivelul adversarului nostru, dar ei l-au avut în plus pe Varga”
    Imilian Şerbănică, antrenor Dunărea Giurgiu

“Am întîlnit un adversar bun în special în defensivă, însă noi ne dorim promovarea şi avem lotul necesar pentru îndeplinirea acestui obiectiv”
    Gheorghe Mulţescu, antrenor Sportul Studenţesc

Stadion Sportul
    Sportul Studenţesc – Dunărea Giurgiu 1-0
    D. Varga (69)
    Stanca – CR. IRIMIA, Raţiu, Secăreanu, M. Dedu – Ghinga, Postolache (78 Patriche), Ferfelea (70 Oae), D. VARGA – C. Gheorghe (59 L. Cazan), Cr. Ciubotariu
    Antrenor: Gheorghe Mulţescu
    Cr. Popescu – Negură, M. Rusu, Ciocîrlan, Bucă – Gh. Vasile (70 Cr. Petrache), Cl. Vasile (82 Băjenaru), M. Dobre (63 Ochia), Mocioi – Bănaru, Rusescu
    Antrenor: Imilian Şerbănică
    Arbitri: T. Crăciunescu 6, B. Medrea 6 (ambii din Rm. Vîlcea), Fl. Stănescu 6 (Bucureşti)
    Spectatori: 500
    Cum s-a marcat golul:
    1-0 – D. Varga (69) – “foarfecă” din 6 metri

Mazilu în tribune
    La meciul de ieri a fost prezent în tribunele stadionului din Regie şi fostul component al “găştii nebune”, Ionuţ Mazilu (foto). Acum la Rapid, internaţionalul de 24 de ani a ţinut să fie alături de foştii săi colegi la debutul returului Ligii a II-a, urîndu-le totodată succes în lupta pentru promovare. Mazilu a avut parte de o primire călduroasă în Regie, numele său fiind scandat în repetate rînduri de galerie. (Daniel Ţincu)

4 martie 2007

cameliu
    Member

Intrebare retorica:
    Are cineva vreun fisier cu golul lui Varga?

ultrasro
    Member

Nu am fost pe faza cand au dat golul la tv

Ultras
    Member
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 51 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.