03.03.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 03.03.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 51 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Merci mult pentru casetele tehnice. Am adaugat caseta tehnica a meciului la statistici. Ce ma mira este faptul ca unul din ziare zice ca la meci au fost 500 de oameni, celalalt zice ca au fost o mie. Cati ori fi fost cu adevarat, Dumnezeu stie. :?

Tavi
    Member

@97SiR wrote:

Merci mult pentru casetele tehnice. Am adaugat caseta tehnica a meciului la statistici. Ce ma mira este faptul ca unul din ziare zice ca la meci au fost 500 de oameni, celalalt zice ca au fost o mie. Cati ori fi fost cu adevarat, Dumnezeu stie. :?

cei care au zis 500 au mai zis “plictisiti” … poate ca doar ca sa scoata in evidenta senzationalul gol al lui Varga

in realitate estimez:
    tribuna dinspre Regie sub copertina cca 350, stanga – dreapta cate 150-200
    peluza dinspre Nicu: 150
    peluza crangasi: cam 30 de ametiti de pe la Dunare
    concluzie … undeva la mijloc :)

Giani
    Member

Din varful peluzei, tinut la taclale de un savant roman afirmat pe meleaguri teutone, am numarat cam 1000 de spectatori. Aveti o surpriza pe grup: golul lui Varga, cine vrea sa il descarce trebuie sa sara cu un butoias de bere de 5 litri la Andras, autorul clipului. Dar va rog, nu toti odata (cu berea, nu cu downloadul). Astept sa se termine uploadul; vad ca merge greu.

Are 30 M, Yahoo nu imi permite sa dau upload decat pe 5 M. Cazimir, poti sa imi faci un link de upload pentru fisier?

07Ex
    Keymaster

Daca ai fisierul pot sa-l pun direct pe site ca sa-l poata descarca toata lumea.

Giani
    Member

OK, cum ti-l trimit? E OK daca te astept pe messenger?

07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

OK, cum ti-l trimit? E OK daca te astept pe messenger?

Bine, te astept pe messenger. :)

07Ex
    Keymaster

Clip-ul golului lui Varga poate fi gasit aici.

Revista “Regia Fotbalistica” si afisul de meci pot fi gasite aici si aici.

franz_kafka
    Member

Supergol, mai ales pt Liga a II-a! Dar si norocos, nu neaparat datorita respingerii gresite a mingii de catre un aparator giurgiuvean, ci mai ales ca D. Varga era ocupat cu aranjarea jambierelor si s-a trezit singur cu mingea servita la fileu!

Multumiri pentru clipul cu golul lui Varga !

Giani
    Member

Franz, daca ai observat cu atentie pozitia lui Varga, se constata ca simula aranjarea jambierelor; el a fost tot timpul atent la faza. Gestul asta a tinut insa numai in fata unor amatori, care chiar au crezut ca este ocupat cu aranjarea tinutei si l-au neglijat. Apoi a atacat mingea intr-o pozitie atat de nefireasca (cu spatele la poarta) incat fundasii au fost iar surprinsi. Era o minge numai buna pentru o lovitura de cap, dar asta ar fi atras atentia fundasilor, asa ca a ales solutia mai riscanta, dar finalmente castigatoare.

07Ex
    Keymaster

@black@white1916 wrote:

Multumiri pentru clipul cu golul lui Varga !

Multumirile trebuie adresate lui Giani. :D

Oricum super gol, desi e adevarat, golul este destul de norocos.

dragos
    Member

dupa gol, ne-am dezlantiut si am mai avut ocazii, insa le-am ratat.
    oricum, puteau deschide ei scorul, insa incredibil au ratat vreo 2 ocazii……..
    bine, ca am luat 3 pct.

Giani
    Member

Nu Caz, multumirile i se cuvin lui Andras, ca el a facut inregistrarea.

07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

Nu Caz, multumirile i se cuvin lui Andras, ca el a facut inregistrarea.

OK, multumim Andras! :D

franz_kafka
    Member

Sir,
    Daca poti, eu zic sa postezi clipul video si pe youtube… Ne prieste ceva publicitate pentru fotbalul spectacol al lui SS, care ar putea aminti de sezonul trecut!
    Giani,
    Eu cred ca golul lui D. Varga se datoreaza mai mult norocului, si mai putin stiintei lui!
    Oricum, imi place faptul ca unul dintre copiii de mingi nu indrazneste sa se bucure in fata unui fundas giurgiuvean nervos, decat de-abia dupa ce acesta ii ia minge si se intoarce cu spatele! Cateodata, se pare ca e cam periculos sa fii copil de mingi!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 51 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.