03.05.2003 Univ. Craiova – Sportul Studentesc 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 03.05.2003 Univ. Craiova – Sportul Studentesc 2-0(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Baietii se pregatesc serios, afara erau 32 de grade, si spera sa scoata un rezultat pozitiv la Craiova. Nu avem jucatori accidentati. Balan va intra se pare in primii 18 in dauna lui Ciobotariu.

cameliu
    Member

La Craiova putem pleca neinvinsi daca nu comitem erori grave!

In rest ce se mai aude de datoria catre Steaua??? Mai sunt 15 zile pina la termen!!!

FORZA SPORTUL!!!!

De datorie nu stiu nimic… Despre meciul cu Craiova, ma bucura faptul cxa baieti au un moral bun, sper ca sa se regasesca si pe teren si sa nu mai gafeza nimeni, altfel nu avem cum sa pierdem
    FORZA SPORTUL!!!

dragos
    Member

speram intr-un rezultat pozitiv.
    BAFTA!!

ultrasro
    Member

Am observat antrenamente specifice pentru diferite momente ale jocului, antrenamente destul de variate si mai putin miuta. In locul miutei se juca pe un sfert de teren un meci 8 contra 8, cu schimbarea echipei perdante la fiecare gol primit (erau 3 echipe).
    Portarii erau hingheriti intens de antrenorul de portari Manu care ii tine in priza pe Stanca si Stancioiu.

dragos
    Member

speram sa “dea” roade toata munca depusa…..

Anonymous
    Member

Nu stiam ca Manu este antrenor de portari la noi. Sa intre el in porta daca nu poate sa scoata nimic bun de la Stanca si Stancioiu.

Sportul a avut intotdeauna portari buni! Sper sa aiba in continuare!

Anonymous
    Member

Un suporter din Vulcan a anuntat pe Guestbook ca va fi la meci.

Stiu ca si Ovidiu s-ar putea sa mearga.

Eu voi fi doar pe YahooMessenger!

07Ex
    Keymaster

Maine nu cred ca voi fi pe Yahoo deoarece am ceva treaba in oras. Sper insa sa termin repede treburile si sa prind macar repriza a II-a “live” pe Yahoo.

Anonymous
    Member

@Razvan R. wrote:

Un suporter din Vulcan a anuntat pe Guestbook ca va fi la meci.

Stiu ca si Ovidiu s-ar putea sa mearga.

Eu voi fi doar pe YahooMessenger!

5 Suporteri din Severin sunt prezenti in Banie(Spionu & Razvan )

cameliu
    Member

Evitarea retrogradarii anul asta e o chestie f. complicata!
    In ultimele etape sunt o gramada de “directe” asa ca punctele puse in joc in unele meciuri au o importanta deosebita! Pe de alta parte nu-s f. multe puncte puse in joc…

Noi avem 3 “directe”: acasa cu Bacaul, afara la Astra si acasa cu Arges. Plus meciul cu Dinamo care e aproape capital, in ceea ce priveste moralul pt urmatoarele meciuri si raminerea in “plutonul” de jos.
    Mai e meciul din Ghencea…

Parerea mea e ca daca luam minim 8 puncte in cele 5 meciuri scapam de retrogradare directa iar cu 10-11 am putea scapa si de baraj. 8 e totusi REALIZABIL!

Cel mai greu program se pare ca il are Farul ce primeste acasa pe Rapid si Steaua + pe Astra si au meci si la Bacau.
    Bravo UTA pt punctul de la Astra si sa speram ca miercuri nu pierd nici cu Bacaul.

Complicat rau: Farul, Poli, Otelul, Astra, Bacau, Arges si noi…

TREBUIE SA BATEM DINAMO!!!
    si simbata la ASTRA!!!

FORZA SPORTUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ultrasro
    Member

In prima repriza Craiova a avut 3 ocazii de gol iar noi doua. Ocazie imensa ei in minutul 1 cand Vigariu trimite pe langa cu capul de la 6 m. Ei au primit cam 10-15 % cadou pentru gazde din partea lui Balaj care le-a facut ofranda o multime de lovituri libere din preajma careului nostru. Plus modul aberant in care a decis sa acorde o lovitura libera indirecta de la 16 m de poarta central in minutul 40 cand Badea a marcat la repetarea fantezista a loviturii. Atunci Dauda a sutat puternic la poarta iar arbitrul a dictat indirecta pentru incercarea timida a lui Rusu de a interveni asupra lui “King Kong” Dauda.
    Au marcat ei si repriza a doua am incercat sa-i surprindem pe contraatac. Fara Dinita insa e mai greu. Chihaia se lupta 60 de minute cu Dauda si castiga prima minge in minutul 50 dar arbitrul dicteaza fault in atac. Apoi il mai pacaleste odata pe ivorian dar centrarea lui pentru Dinita nu ajunge la destinatie. Eroare lui Negru (sau ghinion) care s-a impiedicat in mingea ricosata din Mc Breen a dus la centrarea din care Lutu a marcat pe contraatac. Dupa intrarea lui Dinita si Mazilu avem circa 25 de minute in care norocul a luat in brate echipa Craiovei in mod incredibil.

1. Sut puternic de la 16 m, in bara din stanga, trimis de Mazilu.
    2. Cap Dinita din 6 metri de langa bara din stanga care iese pe langa stergand bara din dreapta lui Guso.
    3. Sut Dinita din 10 metri lateral stanga respins pe linia portii de Guso, iar Bucur aflat la 3 metri de poarta este trantit jos in momentul in care voie sa puna latul la minge spre a o trimite in plasa. Arbitrul inchide ochii incredibil iar mingea respinsa la 16 m este sutata puternic peste de Irimia.
    4. Voleu Mazilu din 8 metri lateral dreapta, toata lumea vede balonul in plasa dar mingea loveste incredibil doar plasa laterala.
    5. Mazilu ,din 7 metri, cu spatele la poarta reia mingea pe spate dar balonul se scurge pe langa bara din dreapta.

Am fost 7 suporteri la meci : cei 5 din Drobeta T. Severin (salve), Sergiu din Vulcan si cu mine.

A existat un moment psihologic la bara lui Mazilu ca si in minutul 77 cand trebuia sa beneficiem de un 11m atunci camd Bucur a fost faultat la 4 m de poarta!

Rusine domnule Balaj!

Echipa are ,zic eu, forta psihica, fizica si tactica sa castige 3 puncte din deplasare si sa obtina cel putin 2 victorii acasa in aceste 5 meciuri ramase de jucat!

Daphix_
    Member

Si eu sper sa nu pierdem cu Bacaul, as vrea sa-i batem dar nu stiu daca jucatorii nostri is in stare. Cat ptr voi sper sa bateti Dinamo, Bacau neaparat si Argesul la fel. Oricum o fi, numai sa fie destule puncte ptr a evita div. B.
    UTA mai are si ea (printre altele) cu Rapid si Steaua la Bucuresti, iar miracole din astea nu am vazut, deci ptr noi va fi f.f.f. greu sa prindem barajul, iar pe AEK-Poli i-am vazut cum joaca chiar ieri, la meciul cu Otelu (0-0) si or fost de rasul lumii. Macar voi… Ce se mai aude cu “18 echipe”? Apropo, nu UTA a facut propunerea!

Giani
    Member

Mi-am creat un obicei: acela de a nu mai comenta fazele importante decat dupa vizionarea lor la TV. Am obiectii fata de ambele goluri: la primul gol, Balaj a dictat o indirecta de la limita suprafetei de pedeapsa. Desi a fost executata regulamentar (zidul nostru se afla la distanta dictata de lege, dovada ca la reexecutare, jucatorii nostri nu au fost fortati de arbitru sa se mai retraga), si mingea fusese pusa de ai nostri pe contraatac, Balaj a dictat aberant repetarea loviturii. Daca motivul repetarii ar fi fost (singurul plauzibil) executia inainte de fluier, atunci Balaj trebuie dus la reciclare. In astfel de situatii nu se dicteaza repetarea loviturii in avantajul executantului, ci numai in favoarea apararii (adica, numai daca oltenii ar fi ramas in posesia mingii sau daca ar fi inscris).

La a doilea gol, Ovidiu a invocat o neatentie a unui fundas de-al nostru, care s-a impiedicat si a fost deposedat de Mc Breen. Si aici am oarece dubii asupra corectitudinii fazei: parerea mea (din cele vazute la TV) este ca s-a impiedicat de picioarele australianului, care intrase prin alunecare din spatele jucatorului nostru (care era cu fata spre poarta noastra), deci cred ca se impunea acordarea unui fault in atac.

Consider ca si de data asta am fost invinsi de arbitraj, discret, nu ca in alte partide. Totusi, sa nu uitam ca la craiova este puternic implicat don corleone si ca ar fi fost inadmisibil ca tocmai echipa dragomirelui sa nu fie avantajata de arbitraj. E adevarat ca si ratarile noastre au fost monumentale (bara lui Mazilu fiind punctul culminant al ineficientei atacului) si ca la cat s-a ratat, am fi putut chiar sa intoarcem rezultatul. Rezultatul este complet dezavantajos si ne tine pe locul 15, in conditiile in care singura deplasare in care am avea sanse de a lua macar un punct este cea de la ploiesti, iar in Regie vin doi adversari disperati si destul de puternici: dinamo si bacaul.

Nu ne ramane sa speram decat ca vom avea cel putin sansa de a nu mai pierde puncte acasa, conditie suficienta pentru asigurarea a cel putin unui loc de baraj, daca nu cumva a locului 11-12 (asta ar insemna, daca la “adevar” nu se mai intampla nimic, nici cu noi, nici cu contracandidatele, ca am trece de timisoara si de arges, si cu mari sanse si de otelul).

HAI SPORTUL!

dragos
    Member

dupa cum a comentat si ilie dobre, sportul a jucat bine chiar a dominat pe alocuri, insa GHINION!!!!!!!!
    PACAT!!!!!!! ne trebuia macar un egal…………cu dinamo sper sa nu ne incurce ANDONE!!!!!!!! trebuie sa nu ne uite!!!!!!!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • The topic ‘03.05.2003 Univ. Craiova – Sportul Studentesc 2-0(1-0)’ is closed to new replies.