03.05.2003 Univ. Craiova – Sportul Studentesc 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 03.05.2003 Univ. Craiova – Sportul Studentesc 2-0(1-0)

Viewing 5 posts - 16 through 20 (of 20 total)
  • Author
    Giani
    Member

Nu imi explic cum a putut UTA sa nu inscrie cu Dinamo. Cred ca atat aradenii, cat si noi, avem probleme destul de mari cu precizia atacantilor. Pacat, in primul rand de faptul ca alte echipe (gen timisoara, bacaul sau otelul) joaca mult mai slab decat UTA, dar reusesc sa mai dea si cate un gol care ii ridica pe locuri nemeritat de bune fata de jocul prestat, in timp ce UTA se lupta dar fara prea mare eficienta. Daca de Timisoara nu imi pare rau (nici macar nu este adevarata POLI), chiar incep sa regret foarte posibila absenta a Aradului in campionatul viitor (mai ales ca am si un bun amic suporter al UTA).

Pe noi ne asteapta cinci jocuri dificile, in care nu avem voie sa pierdem puncte acasa. Si mi-e cam teama de toti cei trei adversari: Dinamo ramane Dinamo, chiar daca joaca prost, ne pot incurca socotelile (desi nu pare, totusi au lot, iar sambata cu Farul s-au cam distrat pe teren, cred ca mai mult stresul i-a privat de o victorie la scor), Bacaul il are pe Prunea in poarta (un portar care face cat trei sferturi din echipa aia penibila) iar Argesul sunt disperati ca si noi. Daca si noi si Argesul ramanem cu acelasi “adevar” pana in ultima etapa, suntem condamnati sa-i batem, pentru a-i depasi la meciuri directe si egalitate de puncte. E foarte greu, cred ca “balonul de oxigen” ar fi o victorie (deloc imposibila) la ploiesti. Asta ar coincide si cu infundarea romeilor.

ion
    Member

Fratilor situatia e vinata!Daca nu scoatem minim 4 puncte din urmatoarele 2 meciuri nu vad ce ne poate salva !Si asa e greu de crezut ca o sa-i batem acasa pe Bacau si Arges in conditiile in care evolutiile noastre pe teren sint tot la nivelul junioratului dpdv mental.Daca mai punem la socoteala si ghinionul, coliva-i gata!La anu’ daca raminem in A e musai sa gasim sustinere financiara si sa nu mai umblam cu improvizatii!Daca picam va fi o perioada extrem de grea si mi-e teama de mai rau…

Daphix_
    Member

Numai ceva: intr-adevar Prunea ala! Cred ca miercuri daca joaca o sa fac o criza de nervi! Cu toate ca atacantii nostri nu prea vad poarta, mai ii si el s-o apere! Daca nu era Prunea la Bacau, aveau moldavii cu “n” puncte in minus acuma!
    Forza UTA!!!
    > adevaratele legende (ptr mine) !!!
    Forza Sportul Studentesc!!!

Anonymous
    Member

Daca picam, nu cred ca vom mai reveni foarte curand pentru ca se vor vinde majoritatea jucatorilor. Si mai exista si varianta sumbra a desfintarii dar nici nu vreau sa ma gandesc!

dragos
    Member

echipa vrea sa joace, insa echipa duce lipsa unui antrenor cu experienta.
    cand jucam si avem ocazii – ne “trage de urechi” ghinionul.
    asa este fotbalul!!!
    noi sa fim sanatosi si la bine si la greu!!!!!

Viewing 5 posts - 16 through 20 (of 20 total)
  • The topic ‘03.05.2003 Univ. Craiova – Sportul Studentesc 2-0(1-0)’ is closed to new replies.