03.05.2008 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 03.05.2008 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

• This topic has 32 replies, 12 voices, and was last updated 14 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 33 total)
  • Author
    mkg
    Member

Bla bla bla … Diferenta dintre un jucator mare si un idiot este ca primul scapa pe contraatac si face 2-0 in minutul 91 si celalalt o comite in propriul careu si este egalat pe ultima faza !!
    De prea multe ori ni se intampla asta in ultima vreme!!!
    Asteptam cuminti finalul de stagiune si vedem cum ne vom descurca in urmatoarea ca deja am inceput sa putim a divizia B!
    Ne trebuie jucatori cu ambitie si rautate in joc ,cu plamani de fier si tehnica de aur si nu in ultimul rand cu disciplina in sange si mandrie in spirit!
    jumatate din echipa daca ar intruni aceste calitati ,am lua titlul in liga lui mitica , cu doi trei am defila in divizia B .

ultrasro
    Member

FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-1 (0-0)
    Marius Ambrozie

Jale cit casa la FCM Bacau. In urma “egalului” smuls simbata in prelungiri, acasa, cu Sportul Studentesc, dupa ce David a transformat o lovitura de la 11 metri, “adevarul” Bacaului s-a mai diminuat cu 2 puncte si Divizia C este foarte aproape.

Oricum, FCM Bacau se poate declara multumita si cu un punct intrucit oaspetii au fost cei care au pus mai des in pericol poarta adversa, fotbalistii lui Popovici reusind acest lucru doar in ultima treime a jocului si doar de trei ori.
    Primul avertisment dat de studenti a fost cel din minutul 5, cind Dedu a sutat peste poarta din marginea careului mic. 20 de minute mai tirziu, Postolache, nemarcat in careu, a tras si el “peste”. Banu a luat in interval de un minut doua cartonase galbene si din minutul 24 FCM a ramas in zece jucatori. Ignatescu s-a remarcat la executia din apropiere a lui Varga, pe coltul scurt (min. 45), iar la faza imediat urmatoare Curelea a tintit bara.
    Eforturile oaspetilor s-au materializat in minutul 50 cind Curelea a plasat mingea la coltul lung cu o lovitura de cap, 0-1. Incet, incet, bacauanii au inceput sa lege un pic jocul si, in urma unei lovituri libere executate de Dobirceanu, Boghian a reluat cu capul pe directia portarului Popescu (min. 53). A urmat marea ocazie a lui Spiridon care, singur la 6 metri, a trimis cu capul in bara (min. 62). Acelasi Spiridon s-a trezit nemarcat in mijlocul careului (min. 90), dar a tras in portar. Semi-izbavirea a venit in primul minut al prelungirilor cind Geaman, aflat in careu, a tras de la un metru in bratul lui Ghinga si arbitrul Bocaneala a acordat penalty, transformat de Daniel David, 1-1.
    FCM Bacau: Ignatescu – Dediu, David, Geaman, Dobirceanu – Banu, Spiridon, Raimy (Mavriche, 77), Vraciu – Liutec (Tanasa, 57), Boghian (Petcu, 57); antrenor Cristi Popovici;
    Sportul: Popescu – Ciupe, Lung, Patriche, Dedu – Postolache (Irimia, 77), Lungu, Ghinga – Cojocneanu (Sandu, 68), Varga (Stinga, 85) – Curelea; antrenor Adrian Falub.
    Cartonase galbene: Banu (23 si 24), David (60), Raimy (76) – Curelea (17), Varga (65), Popescu (71), Sandu (74).
    Cartonas rosu: Banu (24).
    Au arbitrat Marius Bocaneala (Galati) – Adrian Midisan (Constanta), Dragos Vlad (Tirgoviste). (Marius AMBROZIE)

Tavi
    Member

Interesant … vad ca la galbene apare si Popescu in min. 74. Cumva pentru trageri de timp?
    Stie cineva?
    Multumesc.
    ps. nu stiam ca Buzaul este in Moldova

adso
    Member

@Tavi wrote:

NU ESTE

a jucat cojocnean titular…e slab rau ala…nu imi place

dragos
    Member

@Tavi wrote:

fyi:
    McDonald’s-ul din centrul Buzaului este hotarul dintre Moldova si Muntenia.

Tavi
    Member

@adso wrote:

@Tavi wrote:

NU ESTE

Asa stiu si eu adso.

07Ex
    Keymaster

Tavi, multam pentru caseta tehnica. Acum insa, din moment ce ProSport publica iarasi casetele tehnice in ziar, nu mai este nevoie sa atasezi casetele pe forum. Nu stiu daca ai vazut, dar caseta meciului cu FCM Bacau a fost postata la rubrica de statistici inca de sambata seara.

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Semi-izbavirea a venit in primul minut al prelungirilor cind Geaman, aflat in careu, a tras de la un metru in bratul lui Ghinga si arbitrul Bocaneala a acordat penalty, transformat de Daniel David, 1-1.

Bun. Acum ca sa explic un pic intrebarea. Daca ati observat, cand am folosit cuvantul “idiot” nu am folosit si specificarea: jucator sau arbitru. Daca lucrurile au decurs asa cum scrie in ziar, este evident ca nu a existat intentia lui Ghinga de a juca mingea cu mana, si nici nu ar fi putut evita contactul dintre varza si clepsidra. Deci idiotul care a comis penalty in ultimul minut de joc este arbitrul Bocanila.

PS. Dintre cele doua echipe moldovenesti, prefer sa retrogradeze Buzaul, chiar daca acest oras nu este situat in Moldova, buzoienii reactioneaza foarte frumos atunci cand ii numesti moldoveni desi au un acshient mult mai patrunzator decat focsanenii. Pe de alta parte, a-i numi pe buzoieni drept moldoveni este o jignire grava la adresa cetatenilor de la nord de Milcov.

dragos
    Member

@Giani wrote:

PS. Dintre cele doua echipe moldovenesti, prefer sa retrogradeze Buzaul, chiar daca acest oras nu este situat in Moldova, buzoienii reactioneaza foarte frumos atunci cand ii numesti moldoveni desi au un acshient mult mai patrunzator decat focsanenii. Pe de alta parte, a-i numi pe buzoieni drept moldoveni este o jignire grava la adresa cetatenilor de la nord de Milcov.

sa stii, ca traditiile si obiceiurile buzoienilor sunt specifice moldovenilor.
    practic, Municipiul se află la cotul Carpaţilor de curbură, la confluenţa drumurilor între cele 4 mari regiuni: Muntenia, Transilvania, Moldova şi Dobrogea.
    hai, ca am deviat de la subiect si nu este timp de geografie.
    scuze, Giani.

Zibling
    Member

Sunteti putin spus rai cei care numiti moldoveni oameni care nu sunt moldoveni. Deja acest cuvant nu mai este o eticheta de regiune, ci un epitet sinonim cu prostia si cu alte adjective urate si hulite. Eu detest oamenii care scurma-n ***** pt a jigni usor pe cineva.

Logic ca Buzaul nu este in Moldova, pe de alta parte Galatiul este in Moldova, iar Braila nu, si intre cele 2 orase este doar o sosea de 15 km. In fine, nu e mai simplu sa folosim cuvintele nemteni si buzoieni si am incheiat discutia?!?!

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Sunteti putin spus rai cei care numiti moldoveni oameni care nu sunt moldoveni. Deja acest cuvant nu mai este o eticheta de regiune, ci un epitet sinonim cu prostia si cu alte adjective urate si hulite. Eu detest oamenii care scurma-n ***** pt a jigni usor pe cineva.

maestre, cred, ca interpretezi gresit mesajele si “etichetezi” aiurea oamenii.
    in conceptia mea NU exista notiunea: moldovean=prost; poate in conceptia altora exista, cine stie.
    sa nu uitam, totusi, ca, in istoria noastra exista multe personalitati nascute pe meleaguri moldave.
    asadar, trebuie sa aratam respect si sa fim mandri ca sunt romani.

Zibling
    Member

Pai, eu nu interpretez nimic, amintesc doar erorile de interpretare pe care le fac altii, voit sau nu.

Zibling
    Member

@adso wrote:

@Zibling wrote:

Ne amuzam pe seama lor, ne largesc galeria, insa ii cunoaste personal cineva? Cum au ajuns printre noi?

de ce va amuzati pe seama lor?
    sau cum adica?

Pai, canta cu totul altceva decat canta galeria noastra (vechea garda) si sunt singurii care se dezbraca la bustul gol si fac trenuletul prin peluza strigand “ta-ra-pa-pam, ta-ra-pa-pam”, ceva de genul asta. Si, fiind toti de maxim 19-20 ani, iti dai seama cum e sa vezi aripa tanara a galeriecrescand!

P.S.: Tu esti unul dintre ei cumva? Nu e ceva rau daca ai recunoaste-o!

adso
    Member

@Zibling wrote:

P.S.: Tu esti unul dintre ei cumva? Nu e ceva rau daca ai recunoaste-o!

Nu fac parte din grup, sunt ceva mai mare, am 23 si nu prea mai vin pe la stadion in ultima vreme pt ca am licenta intr-o luna 😡
    Intrebasem pt ca la ultimu meci la care am fost, cel cu forex cred, am observat cateva fete noi printre voi.
    Acum imi amintesc ca am vazut imagini cu ei facand trenuletzu la meciu cu progresu pe tvr2. vorbea crainicu de jucausa galerie a studentilor 😆

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 33 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.