03.10.2010 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-2(3-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 03.10.2010 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-2(3-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 92 total)
  • Author
    roland
    Member

http://www.adevarul.ro/sport/fotbal_intern/ieftin-Steaua-Sportul-Biletele-online_0_343766070.html

Steaua anunţă că, începând de azi şi până vineri, 1 octombrie, se pot achiziţiona bilete online pentru meciul pe care echipa roş-albastră îl va dispută pe propriul teren cu Sportul Studenţesc, în cea de-a zecea etapă a Ligii I.

Suporterii stelişti îşi pot alege locul pe care doresc să îl ocupe pe stadion. Pentru a intra în posesia tichetelor, fanii trebuie să între pe http://www.steauafc.com zona ticketing – online tickets sau accesând direct http://www.fcsbticketing.com şi să urmeze paşii indicaţi.

Biletele vor fi expediate prin curier sau vor putea fi ridicate de la Casa 30 A­ a stadionului Steaua, în funcţie de alegerea cumpărătorului.

Preţurile biletelor pentru meciul cu Sportul Studenţesc sunt următoarele:

Peluze – 10 lei
    Tribună II – 15 lei
    Tribună I – 20 lei
    Tribună 0 – 40 lei
    Fotolii – 75 lei

La aceste preţuri se adaugă taxele de curierat, în funcţie de localitatea de unde a fost făcută comandă.

Începând de vineri, 1 octombrie, suporterii pot cumpăra tichete de acces şi de la casele de bilete de la stadion după umatorul program:

Vineri, 1 octombrie – 12:00 – 18:00
    Sâmbătă, 2 octombrie – 10:00 – 16:00
    Duminică, 3 octombrie – 10:00 – 20:00

ultrasro
    Member

@dragos wrote:

azi as fi preferat o victorie a Stelei, pt. ca Duminica gazdele sa intre in varful picioarelor si “sa-i parlim” usor…… :)) =))
    oricum, mi-a placut golul lu’ cr.tanase.
    extraordinar, presingul testoaselor din final….si golul equalizator ce nu putea fi evitat.

Ce a fost extraordinar la un gol contra unei echipe epuizate dupa 70 de minute de inferioritate? Eu zic ca mai prelungea un minut daca era nevoie :)

adso
    Member

Viorel Moldovan: “Ne aşteaptă un meci greu în Ghencea, dar eu cred că jucătorii mei au valoare”

Antrenorul Sportului, Viorel Moldovan, aşteaptă o reacţie din partea propriilor elevi în urma rezultatelor slabe din ultima vreme.

“Aştept o reacţie din partea jucătorilor, mai ales că nu am câştigat de foarte mult timp. Aştept o dorinţă de a se bate şi să-şi depăşească advesrarul. Trebuie să avem atitudine, să fim concentraţi şi să fim disciplinaţi din punct de vedere tactic şi aşa vom fi recompensaţi. Eu cred că ei au valoare”, a spus Moldovan.

Tehnicianul a adăugat că partida de pe stadionul Steaua va fi foarte grea, însă a precizat că echipa sa are mare nevoie de puncte. “Ne aşteaptă un meci greu împotriva Stelei. Întâlnim un adversar puternic, iar noi ne-am pregătit în această săptămână cu speranţa că vom merge în Ghencea şi vom reuşi să obţinem ceva de la acest joc. Avem nevoie de puncte şi ar fi extraordinar dacă am reuşi să câştigăm acolo. Nu mă gândesc la problemele Stelei, ci la cum să pregătesc echipa mea şi să scoatem maximum din acest joc. Avem mare nevoie de puncte şi cred că şi jucătorii mei conştientizează acest lucru. Automat, dacă obţinem ceva în Ghencea, moralul nostru va fi mult mai bun pentru ceea ce va urma”, a afirmat Viorel Moldovan.

Mediafax

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/viorel-moldovan-ne-asteapta-un-meci-greu-in-ghencea-dar-eu-cred-ca-jucatorii-mei-au-valoare-209361.html

adso
    Member

@adso wrote:

Viorel Moldovan: “Ne aşteaptă un meci greu în Ghencea, dar eu cred că jucătorii mei au valoare”

Antrenorul Sportului, Viorel Moldovan, aşteaptă o reacţie din partea propriilor elevi în urma rezultatelor slabe din ultima vreme.

“Aştept o reacţie din partea jucătorilor, mai ales că nu am câştigat de foarte mult timp. Aştept o dorinţă de a se bate şi să-şi depăşească advesrarul. Trebuie să avem atitudine, să fim concentraţi şi să fim disciplinaţi din punct de vedere tactic şi aşa vom fi recompensaţi. Eu cred că ei au valoare”, a spus Moldovan.

Tehnicianul a adăugat că partida de pe stadionul Steaua va fi foarte grea, însă a precizat că echipa sa are mare nevoie de puncte. “Ne aşteaptă un meci greu împotriva Stelei. Întâlnim un adversar puternic, iar noi ne-am pregătit în această săptămână cu speranţa că vom merge în Ghencea şi vom reuşi să obţinem ceva de la acest joc. Avem nevoie de puncte şi ar fi extraordinar dacă am reuşi să câştigăm acolo. Nu mă gândesc la problemele Stelei, ci la cum să pregătesc echipa mea şi să scoatem maximum din acest joc. Avem mare nevoie de puncte şi cred că şi jucătorii mei conştientizează acest lucru. Automat, dacă obţinem ceva în Ghencea, moralul nostru va fi mult mai bun pentru ceea ce va urma”, a afirmat Viorel Moldovan.

Mediafax

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/viorel-moldovan-ne-asteapta-un-meci-greu-in-ghencea-dar-eu-cred-ca-jucatorii-mei-au-valoare-209361.html

genul de articol in care nu se spune nimic

bogdyany
    Member

Pana la urma cum procedam cu biletele(exista vreo reciprocitate)sau ne achizitionam singuri bilete?

cameliu
    Member

Liga 1 | Cei doi n-au semnat încă înţelegerile
    Lăcă şi Moldovan antrenează gratis!

ProSport vă prezintă înaintea meciului Steaua – Sportul ce îi leagă pe antrenorii celor două echipe, Marius Lăcătuş şi Viorel Moldovan. Cei doi vor fi mâine tehnicieni doar cu numele, întrucât aceştia nu au semnat încă un contract cu formaţiile pe care le pregătesc.

Viorel Moldovan şi Marius Lăcătuş, cele mai noi nume din lista antrenorilor din acest sezon al Ligii I, nu sunt şi în acte tehnicienii formaţiilor pe care le pregătesc. Acest lucru a fost confirmat de şeful Şcolii de Antrenori a FRF, Mircea Rădulescu, cel care a explicat şi cum este posibil acest lucru.

“Moldovan e liniştit”
    “Am vorbit cu Viorel Moldovan şi i-am spus că e de aproape trei saptămâni la Sportul şi nu a semnat niciun act. Mi-a spus să stau liniştit, că rezolvă el. Aceeaşi situaţie e şi la Steaua, unde Lăcătuş nu şi-a parafat contractul cu cei din Ghencea. Lucrul acesta e în defavoarea lor şi le-am şi spus: «Dacă patronii sunt nemulţumiţi şi vă dau afară, voi nu luaţi nici măcar un leu»”, a povestit Mircea Rădulescu.

Au voie pe bancă
    Cu toate acestea, cei doi tehnicieni au voie să stea pe bancă la meciurile formaţiilor pe care le pregătesc. “Noi am primit de la cele două echipe noua componenţă a băncii tehnice, după ce acestea s-au despărţit de Tibor Selymes, respectiv de Ilie Dumitrescu. E totul oficial şi, chiar dacă nu au semnat încă actele, pot lua loc pe bancă”, detaliază Rădulescu, care precizează şi deadline-ul pe care îl au Moldovan şi Lăcătuş pentru a semna contractele: “Timp de o lună au voie, apoi se schimbă situaţia. Trebuie să ne trimită actele oficiale, altfel nu mai pot sta pe banca tehnică”.

Piţurcă are contract beton!
    Dintre antrenorii care au preluat echipe din Liga I pe parcursul acestui sezon, singurii care şi-au trimis documentaţia completă către FRF sunt Tibor Selymes, Ioan Ovidiu Sabău şi Victor Piţurcă. Despre ultimul, Mircea Rădulescu spune că “are un contract cu nişte clauze beton!”. În plus, şeful Şcolii de Antrenori a dezvăluit ce plan are pentru a evita astfel de lucruri în viitor: “Vreau să construim un sindicat al antrenorilor, pentru a-i apăra în situaţiile în care sunt demişi sau când apar neînţelegeri cu cluburile”.

Lăcătuş lucrează la psihic
    Noul tehnician al Stelei încearcă să-i recupereze psihic pe fotbaliştii săi după meciul cu Napoli. Deşi în acest sezon Tănase şi compania se obişnuiseră să fie băgaţi în cantonament cu două nopţi înaintea meciurilor, pentru partida cu Sportul aceştia au primit liber o zi. Astfel, după ce ieri dimineaţă au efectuat o scurtă şedinţă de recuperare, fotbaliştii Stelei vor reveni azi la prânz în cantonament, acolo unde vor sta până la ora meciului cu “studenţii”.

Moldovan: “Să batem Steaua!”
    Sportul Studenţesc vrea să profite de perioada mai grea prin care trece Steaua şi ţinteşte victoria în meciul de duminică. Viorel Moldovan a declarat ieri că meciul cu roş-albaştrii este momentul perfect pentru fotbaliştii săi să arate ce pot. “Mă gândesc să scoatem maximum şi să câştigăm cu Steaua. La meciurile astea nu mai ai nevoie de motivaţie, aştept o reacţie din partea jucătorilor, să-şi arate valoarea”, a explicat tehnicianul.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Ce a fost extraordinar la un gol contra unei echipe epuizate dupa 70 de minute de inferioritate? Eu zic ca mai prelungea un minut daca era nevoie :)

sunt atatea exemple de echipe care au jucat in inferioritate si au castigat….. @-) eu subliniam faptul, cum trebuie sa joci pentru a scoate un rezultat pozitiv (nu conteaza nr jucatorilor din teren)…..capisci ? :D

Steaua nu a mai pierdut în faţa Sportului, pe teren propriu, de 8 ani. Se întîmpla în sezonul 2001-2002, iar antrenorii celor două echipei erau Victor Piţurcă, la Steaua, şi Ioan Andone, la Sportul.
    “Studenţii” s-au impus cu scorul de 2-1, golurile fiind marcate de Stelian Stancu şi Costin Lazăr. Din echipa studenţilor mai făceau parte Gigel Bucur, Laurenţiu Diniţă, Eduard Stăncioiu şi George Galamaz. În acel sezon Steaua a terminat pe locul 4, la 10 puncte de cîştigătoarea Dinamo, iar Sportul a rămas în prima ligă după ce a cîştigat în baraj de Cimentul Fieni.
    După această victorie au urmat 6 victorii consecutive ale roş-albaştrilor în campionat împotriva echipei din Regie.

cameliu
    Member

Patrascu e teribil. 2 meciuri consecutiv. Incredibil! No more comments!

a fost si ghinion la gol…a sarit ricardo si i-a luat toata vederea..si i-a cazut mingea pe cap exact in unghiul care a trimis-o catre vinclu….avem si ghinion

ashone
    Member

3-1…DOAMNE, AI MILA!!!!!!!!!…. :-w

cameliu
    Member

@ashone wrote:

3-1…GOD HAVE MERSEY…. :-w

Pai 50% noi am dat si golul 3.
    Ei nu trebuie sa dea, dam noi!

Cu Selymes antrenor jucam fotbal 2 meciuri din 3. (chiar daca pierdeam)
    Cu Moldovan suntem varza murata rau.

mi se pare ca suntem mai putini pe teren…:(

ashone
    Member

@cameliu wrote:

@ashone wrote:

3-1…GOD HAVE MERSEY…. :-w

Pai 50% noi am dat si golul 3.
    Ei nu trebuie sa dea, dam noi!

Cu Selymes antrenor jucam fotbal 2 meciuri din 3. (chiar daca pierdeam)
    Cu Moldovan suntem varza murata rau.

ei lasa ca la pauza le pompeaza ARDEI UMPLUT ceva uraniu in vene…o sa vedem o alta echipa in repriza 2! numa’ o racheta si o reactie o sa fie baietii!!!!!!!!! :-w

ashone
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

mi se pare ca suntem mai putini pe teren…:(

nu sintem putini…jucam cu extreme ascunse… =))

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 92 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.