04.04.2009 FC Ploiesti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 04.04.2009 FC Ploiesti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 23-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 04.04.2009, ora 13:00, stadion Astra (Ploiesti).

dragos
    Member

1 solist

Giani
    Member

desfiintare solist. Cred ca acest meci nici macar nu se va disputa, ambele echipe se vor desfiinta.

dragos
    Member

@Giani wrote:

desfiintare solist. Cred ca acest meci nici macar nu se va disputa, ambele echipe se vor desfiinta.

interesanta idee….. :-? :-? :-? :-?

ashone
    Member

consiglioriiiii!!!!!!! mergeti ma careva la ploiesti? nu ca merg sa bata echipa, mergem asa in plimbare….

Giani
    Member

@ashone wrote:

consiglioriiiii!!!!!!! mergeti ma careva la ploiesti? nu ca merg sa bata echipa, mergem asa in plimbare….

Si eu. Ar fi fain sa mergem. Asa mi se pare normal. Am inteles ca FC joaca pe Astra, deci o relatie buna de transport ar fi gara de vest. Daca se joaca de la 11, exista un tren accelerat din gara de nord:
    A 1621 Bucuresti Nord – Ploiesti Vest Ple 09:42 Sos 10:23 Durata 00h41m 59km. Scor: cred ca 12 RON, nu s-a deschis pop-up-ul cu pretul biletelor. Sursa: http://www.infofer.ro

Daca nu merge cu trenul pe vest, ci pe sud, sau cu microbuzul (autogara este langa gara de sud) tot e bine. Trebuie sa fim insa in jurul orei 10, si apoi luam autobuzul 2 pana la gara de vest. Biletul de autobuz costa 1.20 RON si este recomandat sa il folosim; in Ploiesti controlorii sunt dublati de politisti comunitari. Prefer ora 10 pentru ca autobuzele vin foarte rar. Putem de asemenea sa luam taxiuri pana la stadion, pretul cursei este de 6-7 lei (sunt cam 4 km).

ashone
    Member

@Giani wrote:

@ashone wrote:

Si eu. Ar fi fain sa mergem. Asa mi se pare normal. Am inteles ca FC joaca pe Astra, deci o relatie buna de transport ar fi gara de vest. Daca se joaca de la 11, exista un tren accelerat din gara de nord:
    A 1621 Bucuresti Nord – Ploiesti Vest Ple 09:42 Sos 10:23 Durata 00h41m 59km. Scor: cred ca 12 RON, nu s-a deschis pop-up-ul cu pretul biletelor. Sursa: http://www.infofer.ro

Daca nu merge cu trenul pe vest, ci pe sud, sau cu microbuzul (autogara este langa gara de sud) tot e bine. Trebuie sa fim insa in jurul orei 10, si apoi luam autobuzul 2 pana la gara de vest. Biletul de autobuz costa 1.20 RON si este recomandat sa il folosim; in Ploiesti controlorii sunt dublati de politisti comunitari. Prefer ora 10 pentru ca autobuzele vin foarte rar. Putem de asemenea sa luam taxiuri pana la stadion, pretul cursei este de 6-7 lei (sunt cam 4 km).

aia-mi place la tine giani tata! esti o adevarata enciclopedie de ploiesti! pentru asta ai 3 beri de la mandea!parol!

ultrasro
    Member

Daca nu am alta activitate in program atunci voi merge la Ploiesti tinand cont ca am lipsit la ultimile doua meciuri.

Cica meciul ar fi la 13:00.

Program TV Sport.ro

Sambata, 04-04-2009
    07:00 – Stiri Sport.ro
    08:00 – Stiri Sport.ro
    09:00 – Stiri Sport.ro
    09:15 – Rugby Super 14
    10:00 – Stiri Sport.ro
    11:00 – Tenis Master Series Miami (rel.)
    13:00 – Astra Sport Bets: FC Ploiesti – Sportul Studentesc – Liga a II-a
    15:00 – Stiri Sport.ro
    16:00 – Liga lu’ Mitica

dragos
    Member

@cristiansportul wrote:

Cica meciul ar fi la 13:00.

Program TV Sport.ro

Sambata, 04-04-2009

13:00 – Astra Sport Bets: FC Ploiesti – Sportul Studentesc – Liga a II-a

asa este, se da pe tv.
    waw, ce misto… :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: @-) @-) @-) @-)

MarcAntoniu
    Member

Daca, Sportul :D marcheaza din nou :ymparty: o caruta de goluri :ymapplause: se aboneaza pentru transmisie tv in urmatoarele meciuri B-) !!

rapid19pancu
    Member

ma lamureste si pe mine cineva cat costa biletele de tren si daca e bilet la intrare la meci?

Giani
    Member

Biletul de tren variaza intre 7 lei la personal si vreo 20 la rapid. Microbuzul costa 11-12 lei. Cum se ajunge la stadion am scris mai sus.

Pe infofer vad ca biletul costa 9,4 ron. Oricum trenul de la 9:42 este singurul disponibil din Nord, restul sunt dupa ora de inceput a meciului sau sunt spre Ploiesti SUD.
    Asa ca ne vedem la peron.

dragos
    Member

drum bun, studenti. ;)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.