04.04.2009 FC Ploiesti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 04.04.2009 FC Ploiesti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Author
    ashone
    Member

@dragos wrote:

drum bun, studenti. ;)

asa le-au spus si familiile alora de au plecat sa ia leningradu’ si ai vazut ce a iesit… =)) **== %%-

razvan
    Member

Am dat pe sport.ro în minutul 5 și deja e 1-0 pentru ăia????

dragos
    Member

1 solist, asa cum am spus demult. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    am vazut doar repriza secunda, in care studentii n-au contat in atac….eu m-am plictisit uitandu-ma la meci. :-? :-ss
    nu stiu cum s-a jucat in prima repriza ?? poate imi spuneti voi.

s-a vazut ca, victoria la scor din etapa trecuta nu a fost DECAT UN ACCIDENT….oaspetii nostri din etapa trecuta au fost slabi rau de tot.
    asadar, Motroc & Cezarica, antrenati-i/motivati-i doar pentru meciurile de acasa, caci in deplasare suntem echipa PACII !!! =)) =)) :)) :)) :)) :)) =))
    a fost cineva la meci ?? cum a fost atmosfera ??
    de la tv (repriza secunda), s-a vazut a fi de vacanta: soare, gazdele au redus motoarele, public linistit, oaspetii nu au vrut sa-l deranjeze pe Sumi etc. :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:

ashone
    Member

cum sa fie dragos? am ajuns in vest si nu am gasit nimic apropiat de stadion ca sa stam sa bem bere si sa mincam. am halit la mcdonaldu din centru si am baut o bere apoi am revenit la stadion. organele de ordine mi-au luat bricheta si ovidiu s-a dus sa lase aparatu foto la masina la niculescu pentru ca nu avea voie cu el in stadion. apoi ne-au suit intr-o tribuna, apoi ne-au plimbat in alta, apoi iar la locul initial…echipa noastra a resimtit din plin tortura psihica la care am fost supusi si au jucat cam asa: (*^^%FVKJKNJK$EW@##^R:M

dragos
    Member

@ashone wrote:

cum sa fie dragos? am ajuns in vest si nu am gasit nimic apropiat de stadion ca sa stam sa bem bere si sa mincam. am halit la mcdonaldu din centru si am baut o bere apoi am revenit la stadion. organele de ordine mi-au luat bricheta si ovidiu s-a dus sa lase aparatu foto la masina la niculescu pentru ca nu avea voie cu el in stadion. apoi ne-au suit intr-o tribuna, apoi ne-au plimbat in alta, apoi iar la locul initial…echipa noastra a resimtit din plin tortura psihica la care am fost supusi si au jucat cam asa: (*^^%FVKJKNJK$EW@##^R:M

excelenta, excelenta descriere (cu amanuntul) a aventurii la Ploiesti.
    mi-a placut; parca, am fost si eu acolo ca sa o traiesc.
    sa ne mai relatezi si pe viitor.

ashone
    Member

@dragos wrote:

@ashone wrote:

excelenta, excelenta descriere (cu amanuntul) a aventurii la Ploiesti.
    mi-a placut; parca, am fost si eu acolo ca sa o traiesc.
    sa ne mai relatezi si pe viitor.

deoarece am scris in graba am uitat fapte notabile: blonda lui postolache avea o chupa chups in gura si ovidiu i-a spus ca nu are voie cu ea pe stadion ca e obiect contondent…si asa a intristat-o…apoi c gheorghe directorul, l-a sfidat meserias pe omu’ de orine care vroia sa ia loc in tribuna, iar directorul se agita pe linga gard…omu’ a venit si i-a spus sa ia loc in tribuna, dar c gheorghe l-a privit de sus in asa un mod incit ala a plecat infrint psihic. bravo directore! iar giani ghidul de ploiesti a dormit ca o valiza, l-a trezit ovidiu, dar degeaba, in ploiesti ne-am ghidat singuri…si totusi giani avea promise de la mine niste beri! :-? o fi ajuns ovidiu acasa? intreg?

dragos
    Member

sa inteleg ca, nu i-ai putut onora beriile promise lui Giani ??
    Giani, cum ai reusit sa dormi asa profund ??

ashone
    Member

nu am putut onora berile. dragos crezi ca e asa usor sa te dai jos din pat de linga femeie, sa iesi sa nu te simta…ca sa nu mai spun ca nu ii poti spune in fata: eu plec la meci… :-ss

MarcAntoniu
    Member

Am vazut meciul la televizor.
    Arbitrul a cam tolerat jocul dur al celor de la CSM Ploiesti.
    Chiar daca a fost provocat de ploiesteni, nu se justifica momentele de joc nesportiv pentru Ferfelea.
    Mi s-a parut offside la marcatorul primului gol.
    La al doilea gol apararea Sportului Studentesc parca invita gazdele sa traga la poarta!!
    In faza premergatoare golului doi a cazut mingea in careul studentilor fara sa faca vreun aparator vreo miscare.
    Iar la gol, era liber omul ala ca, avea timp sa faca si doua preluari.
    Sportul n-a avut ocazii !!
    Parca n-au vrut sa aiba ocazii.
    Eu am vazut doar doua suturi in balarii, vreo doua sau trei lovituri de cap aiurea si un sut anemic pe centru al lui Curelea.
    Tot cam atatea au fost si centrarile bune de ceva.
    Ferfelea si Costin Gheorghe tineau mingea si cateodata chiar aratau ca, nu stiu ce vor sa faca cu balonul in continuare.
    Pacat ca, nu si-au luat revansa fata de Sumi dupa meciul cu Progresul !!
    :- Era loc si se putea juca si altfel !

Giani
    Member

@dragos wrote:

sa inteleg ca, nu i-ai putut onora beriile promise lui Giani ??
    Giani, cum ai reusit sa dormi asa profund ??

Si avea vreun rost sa ma agit? Oricum, il prind eu pe Ashu la cotitura.

dragos
    Member

@Giani wrote:

Oricum, il prind eu pe Ashu la cotitura.

asa, asa ;)

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.