04.10.2003 Minerul Motru – Sportul Studentesc 0-0

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 04.10.2003 Minerul Motru – Sportul Studentesc 0-0

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 65 total)
  • Author
    Gabi
    Member

scor final Pandurii – Intergaz 2-1, Placinta a convins pana la final 😈

Ultras
    Member

Acum transmite la Radio. Il sun la si 50

Ultras
    Member

0-0 la final!

cameliu
    Member

Raminem totusi pe primul loc, dar cu golaveraj mai bun…
    Insa daca mergem in ritmul asta…

Gabi
    Member

suntem la egalitate cu Pandurii 👿

Ultras
    Member

Cate-un pic, pic, pic… pana n-o mai ramane nimic!

cameliu
    Member

Asta asa pentru cei care vedeau promovarea niciun fel de problema…
    Inclusiv jucatorii in interviuri, (Mazilu dupa 4 goluri): “pentru noi este un sezon compromis”.
    Compromis in ce fel???

Urmeaza niste meciuri greusoare: cu Juventus, Intergaz, Pandurii, Extensiv…

multi
    Member

Nu stiu ce a facut pina la urma corespondentul nostru cu telefonul (multumim pentru vesti celor implicati !) da’ stiu ca eu eram gata-gata sa-l arunc pe al meu pe vreo fereastra… Cum bine ziceti , in ritmul asta…
    Saptamina viitoare cu cine ne mai distram ? :?

Merci , mi s-a raspuns inainte sa intreb!

Ultras
    Member

In min. 81 a intrat Oae in locul lui Balan si Varga a luat galben in min.84
    Cam asta a fost!

Ultras
    Member

Saptamana urmatoare avem acasa cu Juventus. Sa speram ca o sa mai castigam si noi!

Cazimir inca nu iesise din spatiul aerian al UE 😈
    Asta este al treilea egal consecutiv. Avem fractura de pelvis! 😈
    Daca in Cupa Dan Petrescu s-a tinut de experimente, cred ca este timpul sa promoveze 1-2 jucatori mai tineri (ex. Nicola la mijloc)

ultrasro
    Member

GAZETA SPORTURILOR

Dan Petrescu crede ca adversara Sportului i-a premiat pe cei din Motru. “Sportul era deja promovata daca avea acasa un public numeros”, a declarat fostul international

B2 / MINERUL MOTRU – SPORTUL STUDEN}ESC 0-0

Andrei Luchian, Cosmin Brujan (Motru)

Desi a avut citeva bune ocazii de a marca, Sportul nu a reusit sa cistige simbata la Motru, lovindu-se de o formatie ambitioasa, care s-a batut de la egal la egal cu liderul seriei

Domnule Petrescu, cum a fost meciul cu Minerul?
    Foarte greu. Am intilnit o echipa buna care a jucat pe o prima speciala promisa de Pandurii. Nu am evoluat extraordinar, insa baietii au dat totul pe teren, iar rezultatul este echitabil. Motru ne-a pus probleme si sper sa o faca la fel si cu Pandurii, in retur, pentru ca acum au pierdut deja cu 2-0, in etapa a doua. Totusi ma indoiesc ca se va intimpla asa. Mi s-au parut deplasate si declaratiile gazdelor, care au spus ca au jucat pentru cei din Tirgu Jiu. Nu e corect si se pare ca ne vom intoarce la ce era inainte, sa se traga pentru altii.

Pandurii a cistigat si v-a egalat la puncte. Este principala adversara la promovare?
    Eu cred ca Dacia Mioveni, Unirea Urziceni si Pandurii se vor lupta alaturi de Sportul pentru primul loc. Am inteles ca Pandurii joaca pe prime mari si nu prea are ce face cu banii.

Cum ati caracteriza evolutia echipei dumneavoastra de pina acum?
    Nu am ce sa le reprosez baietilor pentru ca, sincer sa fiu, nici eu nu m-am asteptat sa incep asa de bine. Nu am pierdut nici un meci si sper sa o tinem tot asa.

Sinteti multumit de conditiile gasite la Sportul?
    Am stiut ca va fi greu. Va dati seama am jucat si am stat atit timp in Anglia si Italia si nu se compara cu ce este aici. Nu-mi place ca nu avem o baza a noastra, unde sa fac un semicantonament, terenurile sint in paragina. Ceea ce am vazut la Urziceni ar fi ideal pentru toate formatiile noastre pentru ca acolo te duci si lucrezi cu placere la antrenamente.

Veti fi de acord sa mai plece jucatorii?
    Nu. Am pierdut 5 jucatori importanti, practic pe cei mai buni: Dinita, Paduret, Ciubotariu, Chihaia, golgeterul echipei si Farmache, si nu am adus pe nimeni. Am doar 13-14 jucatori de baza, iar restul sint numai copii. |n cazul in care va aparea o oferta care va salva financiar clubul, atunci nu ma voi opune.

Se mai pune problema sa intrati pe teren?
    Nu, dar daca va fi o criza de efectiv si nu va exista alta posibilitate, voi intra pe teren.

Sandoi neaga
    Antrenorul lui Pandurii Tirgu Jiu, Emil Sandoi, a evitat sa dea o replica la acuzatiile lui Dan Petrescu. “Nu vreau sa comentez, insa sint convins ca jucatorii de la Minerul au jucat doar pentru ei. Avem conduceri diferite si nu exista nici o legatura intre noi si Motru”. Tehnicianul a adaugat: “Este adevarat ca dispunem de o stabilitate financiara, dar nici la noi nu umbla ciinii cu covrigii in coada. |l respect pe Dan, sint prieten cu el si nu pot sa zic mai multe”.

Petrescu a stat 20 de minute in tribuna
    Antrenorul Sportului, Dan Petrescu, nu a avut voie sa stea pe banca de rezerve din cauza unei datorii a clubului catre fostul antrenor cu portarii, Ion Manu, acum la Dinamo. |n aceste conditii, fostul international a privit primele 20 de minute ale meciului din tribuna, pe banca aflindu-se secundul Cezar Zamfir, insa apoi a coborit pe marginea terenului. “Bursucul” a comentat situatia: “Am luat aceasta decizie pentru ca din tribuna se vede cel mai bine asezarea echipelor in teren si am stiut exact ce sa le comunic jucatorilor”.

GAZETA DE SUD

Dan Petrescu s-a impotmolit la Motru
    • Eugen MARUTA

Minerul Motru – Sportul 0-0
    • Stadion „Minerul“, spectatori: 3.500.
    Minerul: Antici – Ploscariu, Huza, I. Constantin (’73, Barbu), Nueleanu, Stoian, Nicolaescu (’90, Stefanica), Bertea, Soo (’65, Noata), Volocaru, Glisca. Antrenor: G. Zahiu.
    Sportul: Stanca – Irimia, Galamaz, Secareanu, Rusu, Cruceru, Lazar, Bucur (’81, Oae), Negru, Mazilu (’67, Varga). Antrenor: D. Petrescu.
    • Au arbitrat: S. Altmayer – B. Medrea, L. Szanto.

Liderul Seriei B2 a venit la Motru sa nu primeasca gol, lucru pe care, de altfel, l-a si reusit, in dauna spectacolului fotbalistic. In prima repriza ambele echipe au apelat la suturile de la distanta, insa fara prea mare precizie. In a doua parte a jocului, Huza de la gazde s-a dovedit deosebit de periculos, centrind decisiv pentru Volocaru, care a reluat cu capul mingea in bara. Acelasi Huza a executat foarte bine doua lovituri libere, insa nu a reusit sa inscrie. Antrenorul motrenilor, Gabi Zahiu, a fortat pe final victoria, introducind si al treilea virf, insa scorul a ramas neschimbat.
    La finalul partidei, oaspetii s-au declarat multumiti de rezultat. „A fost un joc corect, fara duritati, Minerul Motru fiind echipa care ne-a pus cele mai mari probleme dintre toate formatiile intilnite pina acum. Nici una dintre echipe nu merita victoria. Nu am ce sa le reprosez baietilor in ceea ce priveste atitudinea, important este ca nu am pierdut“, a spus Dan Petrescu.
    Legat de lupta pentru promovarea in Divizia A, Dan Petrescu a precizat ca Pandurii Tirgu Jiu, Dacia Mioveni si Unirea Urziceni sint echipele cu cele mai mari sanse. „Ei joaca pe prime, noi nu putem sa-i stimulam pe jucatori. Nu avem prima de obiectiv si de joc si este foarte greu sa-i faci pe baieti sa lucreze un timp indelungat“, a precizat antrenorul Sportului Studentesc.

Ultras
    Member

Cand nu poti cauti explicatii fanteziste! Ma mir ca nu a pus antijocul practicat pe seama absentei soarelui sau pentru ca numele adversarului incepe cu litera M. Nu e posibil ca o echipa care are pretentii de Divizia A sa joace “la ciupeala” intr-un sistem 4-5-1. Experimentele proaste ale lui Dan Petrescu sunt principala cauza a lipsei de rezultate din ultima vreme. Daca tot se tine de experimente cred ca ar trebui sa incerce gasirea unui inlocuitor pentru Paduret pentru postul de coordonator, iar cel mai indicat dupa parerea mea este Nicola. Greseala capitala pe care o face Dan este ca schimba sistemul de joc si posturile jucatorilor. Tactica asta cu doi inchizatori (dintre care unul este Negru, trompeta Carpatilor pe acest post), iar Irimia este nevoit sa joace fundas lateral, il foloseste pe Mazilu ca singur varf in meciuri in care n-are nici o sansa sa “vada mingea” dovedesc ca Dan Petrescu, ca si Hagi de altfel, nu prea au “stofa” de antrenor. Fitele alea cu statul in tribuna 20 de minute arata ca nu vizualizeaza terenul de pe banca. Sper ca experimentele lui Dan sa se schimbe intrucatva in bine, pentru ca daca continuam asa situatia incepe sa miroasa a “maro”.

PS. Raman la parerea ca vom defila. Din fire sunt un optimist! :D

dragos
    Member

De 3 meciuri incoace, sportul nu mai BATE !!!!
    ce se-ntampla dane??

CINE spunea ca vom defila si nu vom avea parteneri de intrecere???????!!!

VIITORUL SUNA BINE, DAR SE VEDE (CAM) PROST!!!!!!

asteptam sa castigam TOATE MECIURILE!!!!

Ultras
    Member

Am spus ca accidente se pot intampla! Si se pare ca Dan a cam dat cu oistea in sant! Trebuie sa isi bage mintile in cap ca aici volanul e pe stanga nu ca in Anglia pe dreapta! 😈

ion
    Member

@Ultras wrote:

Am spus ca accidente se pot intampla! Si se pare ca Dan a cam dat cu oistea in sant! Trebuie sa isi bage mintile in cap ca aici volanul e pe stanga nu ca in Anglia pe dreapta! 😈

Scuze ca ma bag ,da’ parerea mea este ca nu Dan e de vina…Problemele sint aceleasi as putea spune vesnice la echipa…Nu avem un jucator cu experienta in echipa ,un lider care sa tipe in teren,nu avem bani sa platim oamenii ce muncesc la echipa incepind de la portarul stadionului si terminind cu cine vreti voi ca importanta ,politica manageriala falimentara (e putin spus) ,lot subtire (14 jucatori+niste copii care joaca pindind un tranfer la altii mai bogati),se joaca exclusiv pentru interesul propriu in echipa si nu ar mira ca uni sa mai trinteasca meciuri (le cam dau dreptate sa o faca) si poate ar mai fi de spus si altele culminind cu usorul dispret al lui Siman si al conducerii clubului fata de suporteri.Acest Vasile se crede intr-un film el fiind eroul pozitiv iar restul prostii natiunii!E o minune ca mai sintem pe locul 1.Parca in urma cu 2 saptamini se spunea clar ca obiectivul este promovarea si raminerea in A iar acum VVVVVVAAAAAAIII iar nu avem bani .Cum poti sa minti cu atita nerusinare si sa spui ca te duci sa maninci la Capsa cind tu n-ai bani nici de covrigi!!!Noua nu ne ramine decit sa credem in starea de spirit a Sportului ,sa ne spunem neincetat ca pentru noi ei sint campioni si sa strigem bani pentru niscavai bannere anti minciuna si diletantism managerial!!!

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 65 total)
  • The topic ‘04.10.2003 Minerul Motru – Sportul Studentesc 0-0’ is closed to new replies.