04.11.2006 Sportul Studentesc – FC Botosani 1-0 (1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 04.11.2006 Sportul Studentesc – FC Botosani 1-0 (1-0)

• This topic has 36 replies, 13 voices, and was last updated 16 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • Author
    laucantona
    Member

felictiari tuturor pt rezultat…cred ca important este ca am luat cele 3 puncte…in primul rand pt moralul lor…vad(citind ce au scris altii) ca arbitrii nu sunt ca in prima liga cand nu ne-am plans de ei…daca etapa trecuta am inteles ca ne-au furat…acum iara..trebuie sa ne adaptam dupa normele din liga a II..adica sa nu protestam pt asa ceva parca Curelea a luat galben…oricum sa fim optimisti…Bravo baieti pt victorie!
    Laurentiu

ovidiu
    Member

@sorin wrote:

@ovidiu wrote:

Dupa rezultatele de astazi promovarea se cam indeparteaza.

VIVA SPORTUL STUDENTESC[/i]

Sintem exact in aceiasi situatie ca si saptamina trecuta, la 7 puncte de lider si 6 puncte de locul 2. Daca batem la Brasov reintram serios in lupta pentru promovare. La egal nu se schimba nimic fata de Forex insa Otopeniul s-ar distanta la 8 pucte (cred ca bat Cimpina). Petrolul joaca cu Delta Tulcea, un egal ar fi minunat pentru noi. In rest, in afara de Modelu’ care joaca cu Snagov si ar trebui sa bata, celelalte echipe din fata noastra au meciuri echilibrate, totul e posibil. Oricum promovarea se va decide in retur. Daca va uitati cu atentie la clasament, nu am pierdut decit (3 puncte) un meci acasa insa nu am luat decit 3 puncte in deplasare. Nu prea au incredere baietii in deplasari. Am incredere in Multescu, sper ca va transfera, in iarna, niste jucatori cu experienta care sa dea echipei mai mult tupeu si stabilitate. Acum sint cam necopti…

Oricum golaverajul este un pic mai slab si daca ma refer si la jocul echipei … (comentarii despre joc nu prea fac ptr ca l-am vazut doar la tembelizor.
    In ce priveste transferurile inteleg ca s-ar putea sa ii transferam doar pe Varga si Curelea (sper ca nu se va-n’tampla). Nu-i transfera Multescu, ci Siman’u. La noi nu prea cred ca vor ajunge jucatori cu ecsperienta, nu prea au de unde, si la bani oferiti de patron …

SPER sa se inchege o echipa. Si sa faca fata si la divizia blAt. Este necesar.

GASCA NEBUNA exista.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

07Ex
    Keymaster

Bine ca am castigat si am mai luat 3p inclasament. Eu unul nu prea cred ca promovam, dar macar sa nu retrogradam.

Cine are caseta tehnica s-o posteze aici. Celelalte casete tehnice au fost adaugate pe site astazi.

Spawn09
    Member

daca promovam am zis ca in ultima etapa vin cu grataru de acasa si facem gartar in fata stadionului dar pana atunci mai e…

nicu
    Member

Intr-un final 3 puncte sunt 3 puncte (parca as fi filozof :D ) si sincer prefer sa castigam chiar daca echipa nu convinge decat sa pierdem un meci pe care il dominam.

Forza Sportul!!

ultrasro
    Member

Nu am jucat rau, cei din botosani au incercat sa preseze pe final dar nu ne-au dat emotii. Portarul oaspetuilor a avut vreo 4 interventii senzationale.

lucian
    Member

alor nostri le-a iesit un meci mai bun decat cel cu bacaul dar mai slab decat cel cu suceava (avand in vedere si calitatea terenului de dupa ploaia de ieri). bine ca in continuare castigam; trebuie sa adunam cat mai multe puncte in tur!

am vazut multi pusti noi la echipa. o groaza de schimbari de la un meci la altul. daca e sa ne uitam la ultimele 3 etape cred ca nu mai mult de 5-6 jucatori au fost titulari in toate. multescu cauta solutii. fara obiectii e bine asa. a rasucit tot lotul de juniori si pare-se ca il ruleaza fara exceptie ca sa-i vada pe toti. sa aiba de unde alege. mizeaza pe toti necunoscutii sa vada care-i zat si care frisca. pana la urma vor ramane cei mai buni, pentru ca, slava Domnului, la noi selectia nu se face pe interese ca la altii! dupa care, in retur, sprijinit fiind de, speram, noile achizitii si de reveniriile (e nevoie absoluta de tibi balan) va crea un prim 11 compact care mai lasa sa ne scape puncte prin toate cotloanele tarii!!

07Ex
    Keymaster

Ca bine zici lucian. In ultimele etape vad ca jucam cu din ce in ce mai multi necunoscuti, dar bine macar ca (virgula) castigam. Sper ca in retur sa revina Tibi, si poate 1-2 jucatori cu experienta, si atunci nu vad cum am putea rata promovarea. Totul e ca pana atunci sa adunam cat mai multe puncte ca sa nu ramanem in urma.

cameliu
    Member

Prosport:
    Prea mult respect

FC BOTOSANI Fotbalistii lui Ciobanu au jucat ieri timid

Spectatorii prezenti la stadion au fost surprinsi la începutul partidei, când echipa oaspete era asezata în sistemul de joc 3-4-3.

Desi în echipa bucurestenilor nu mai figureaza nume precum Mazilu, Lazar, Stancu sau Tibi Balan, aceasta a fost 80 de minute la conducerea partidei. In minutul 7, Dacian Varga a facut o cursa excelenta pe partea stânga, centrându-i juniorului Silviu Vlad, care a înscris. Spre finalul primei reprize, Curelea este împins în careu de fundasul Ariton. In loc sa acorde lovitura de la 11 metri pentru gazde, centralul îi arata un “galben” pentru simulare atacantului. In al doilea mitan, oaspetii au început sa atace mai periculos poarta lui Stanca. In minutul 67, Andries a trecut pe lânga golul egalizator. In ultimele zece minute, moldovenii s-au aflat în atac, dar au fost opriti de interventiile lui Stanca si de fluierul de final al arbitrului.

Cezar Florea

Ultras
    Member

SPORTUL STUDENTESC 1-0 FC BOTOSANI

Stanca – Oae, Patriche, Ratiu, Dedu – S. Vlad (’46 Farcasanu, ’81 L. Cazan), Nicola, Ferfelea, Târnacop – Curelea, D. Varga (’80 Cr. Ionita)
    Antrenor: Gigi Multescu
    Sistem de joc; 4-4-2

S. Vlad 1-0 ‘7

Caragata – Ciobanu, Filip, Ariton – Vatavu, Bejan (’65 Horovei), Dogaru, Trofin (’86 Hrinca) – M. Matei (’46 Grigoruta), Ursu, Andries
    Antrenor: Mihai Ciobanu
    Sistem de joc: 3-4-3

Arbitru:Teodor Craciunescu 0 (Rm. Vâlcea); Asistenti: Dragos Iliescu 1 si Adrian Popescu 3 (ambii din Craiova)

Radu Dobrin
    Member

cifrele din dreptul arbitrilor ce reprezinta?

Spawn09
    Member

probabil greselile de arbitraj grave :D

ultrasro
    Member

Reprezinta notele

0 stele, 1 stea, 2 stele, 3 stele

Spawn09
    Member

aha creca asistentilor le-ar trebui -2 stele la fiecare…

Giani
    Member

Pai dak asistentii meritau -2, beizadeaua lui taticu’ merita -20. Sa fim serisoi: penalty refuzat la Curelea, apoi in repriza a doua, tot Curelea scapa de portar la 17 metri, intre doi fundasi care au ezitat sa intervina, si portarul il ia din spate cu fulgi cu tot. Se impunea lovitura directa si cartonas rosu portarului, dar baiatul lui taticu’ a venit cu lectia invatata si a dat doar galben. Nu am vazut prestatia A2 in prima repriza, pe atacul nostru, dar A1 a fost penal in a doua: Varga pleaca pe langa un adversar care il faultase, isi creeaza pozitie favorabila cu portarul, si idiotul indica fault in atac, evident ca beizadeaua abia astepta ocazia. Apoi la un atac lateral pe stanga, Patrick trimite cu capul direct in transversala, un alt “student” urmareste balonul si idiotul, complet aberant, indica offside. craciunelu si acest A1 au fost belele, au tras cu moldovenii toata repriza secunda. Cred ca aveau ordin precis de la stapanire, din fericire am avut fundasi prea buni sau oaspetii atacanti prea slabi, asa ca nu le-a iesti pasienta.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.