04.12.2011 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 04.12.2011 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • Author
    Zibling
    Member

@ashone wrote:

@07Ex wrote:

@cameliu wrote:

La Sibiu anul trecut cu Mediasul fara buletin, CNP si filare de jandarmi nu s-a putut…

Deci eu as avea probleme serioase sa intru la meciuri, deoarece buletin n-am, pasaport romanesc nici atat, iar CNP nici nu stiu ce naiba este. Acum intreb si eu ca prostu’ … as putea obtine buletin, CNP, etc. sau n-am cum, din moment ce sunt plecat de peste 20 de ani din RSR?

cind apari pe acilea in vizeta, spui si mergem la politie te iau in spatiu ( nu e injuratura, chiar te iau in spatiu locativ off course ) si apoi o sa ai tot ce vem noi, localnicii, noi dacii, noi care sintem prieteni cu riul, ramul, codrul, euro, $, marca germana….spune cind vii si o sa ai cadou de la mine CI cu serie, numar, adresa, poza, daca vrei iti fac si pasaport romanesc… ( CNP e o chestie secreta, e al dracu’ de secreta ca o stie toata lumea mai putin banca de unde iei leafa. CNP = cod numeric personal. tu fiind nascut aci, il ai. e simplu 1 adica baiat, urmeaza anul nasterii, luna nasterii, ziua nasterii…de ex la mine 1700727…baiat nascut in 27 iulie 1970…apoi urmeaza alte cifre secrete…asta e CNP…) :-* :-* :-* si nu o sa mai ai probleme cu intratu’ pa stadion. o seara buna sire, ca hondica nu pot sa-ti spun…nu suna romaneste.

Bravo Ashule! Asta vroiam sa-i spun si eu lui Cazimir:
    – ca are deja CNP inscris in certificatul de nastere
    si
    – daca chiar vrea, ii pot face eu carte de identitate de Romania, deoarece n-ar fi primul roman care nu mai are legatura cu tara si pe care l-am primit in spatiu (mai am vreo 2 daneze care au renuntat la cetatenia romana si aveau nevoie de… spatiu pt ultimul lor buletin romanesc)

ovidiu
    Member

Inca un pic si incepe meciul.

Sper ca Isaila sa fi pregatit apararea FOARTE BINE sa nu ia prea multe, iar rrrrrrrrapidul sa nu-si revina in acest meci, ca daca vor reusi sa si inscrie :D … …

ultrasro
    Member

2-0 pe 2 greseli ciudate in apararea noastra. Apoi 11 m neacordat marca Craciunescu. Curelea, Dobre si Patriche au terminat accidentati de interventiile dure ale rapidistilor. Am facut un meci slab, timorati si de arbitrajul ingaduitor al juniorului.

dragos
    Member

am avut dreptate, iar Lucescu s-a tinut de cuvant…..si-au revenit cu noi :p
    baietii au alergat, au avut si posesie, insa au lipsit fazele/ocaziile de gol :))
    in aparare stam prost in continuare…..primul gol a fost a lu’ Popescu, care a ezitat sa iasa mai repede…..la golul doi, a gresit Patriche…..deh, am avut penalty la Curelea, insa Teo a avut ochelari de cal…… =)) =))
    oricum, puteam juca pana pe 31.12 si tot nu marcam din actiune……
    rapidu’ a jucat pragmatic si ne-au batut la pas….usor, fara sa clipim, NE-AU DAT 2 TARNACOAPE !!!! X(

deci, pe lista de achizitii ne-ar trebui: un portar, un fundas, un mijlocas, un atacant. atat. ieftin. :p

asadar, in urmatoarele 2 meciuri este VITAL sa obtinem MAXIM, altfel…….

sircos
    Member

eh, ne-ar trebui mai mult decat ceea ce propui tu …

07Ex
    Keymaster

Studenţi în faţa trenului! Rapid – Sportul 2-0

Rapid a avut aseară terapie de grup, tratându-se cu naivitatea Sportului după catastrofa de la Târgu Jiu, unde a pierdut cu scor de abandon în precedenta etapă. A fost o victorie, 2-0, a cărei cronică s-a scris numai în jumătatea oaspeţilor.

Nu-i secret că băieţii de la Sportul visează cu toţii să joace într-o zi pentru o echipă cum e Rapid. Ca nişte umili cărăbuşi negri şi greoi, au visat asta, cu toţii sau pe rând şi aseară, în meciul direct. În consecinţă am avut un scurt 2-0 fără spasme şi neprevăzut până la pauză. Asta după două goluri marcate de giuleşteni pe fondul moliciunii unei apărări care confirmă locul oaspeţilor din clasament. Fără suspendatul Răzvan Lucescu pe bancă, Rapid a zburdat, cu Roman şi Deac în vervă pe flancuri, cu fluenţă în circulaţia balonului şi cu oportunism în faţa porţii. Ocazii n-au fost mai multe decât golurile, dar s-a văzut clar că, dincolo de valoare, a contat mult diferenţa de atitudine.

Rapidiştii, stelişti de conjunctură

După reluare, lucrurile au stat la fel, “studenţii” neîndrăznind decât sporadic să ridice ochii spre poarta lui Coman. Atacurile au continuat în acelaşi sens, dar parcă Isăilă şi-a organizat mai bine fundaşii în pauză, astfel că a fost mai puţină agitaţie în careul oaspeţilor. Mai mult, a echilibrat cumva jocul, reuşind să aibă câteva cornere la poarta lui Coman. Prea puţin pentru a spera la măcar un gol.
    Printre propriile slăbiciuni sau piedici puse de alţii, Rapid îşi continuă astfel în suc propriu cursa spre o mărire pe care o caută de ani buni. Este vorba de un nou titlu pe care de obicei îl revendică la început şi nu-l are la final. Ca de fiecare dată, lor le place să spună: “la anul va fi altfel”, în sensul că vor avea forţa să atace titlul. Până una alta, se află la două puncte de lider. Un lider, Dinamo, care din punctul de vedere al rapidiştilor nu trebuie să bată Steaua în derby.

Penalty neacordat pentru Sportul

Teo Crăciunescu a greşit, în minutul 43, când nu a acordat un penalty după intervenţie imprudentă a lui Cristi Oros asupra lui Curelea în careu. Fundaşul rapidist l-a călcat pe atacantul Sportului, dar Crăciunescu nu a dat lovitură de pedeapsă aşa cum trebuia. Tot în prima repriză, tuşierul Sebatian Gheorghe l-a oprit pe acelaşi Curelea dintr-o fază de atac pe motiv de ofsaid.

Zicu, prezent în Giuleşti

Golgheterul campionatului bulgar, Ianis Zicu a fost aseară în Giuleşti, unde a urmărit alături de fanii Rapidului de la tribuna 0, meciul cu Sportul. Atacantul lui ŢSKA Sofia a fost primit foarte bine de giuleşteni care nu au uitat perioada 2006 – 2007, când Zicu a avut evoluţii constant bune în tricoul alb-vişiniu. Sezonul acesta, fostul dinamovist a marcat 13 goluri pentru ŢSKA şi a terminat turul pe locul doi la egalitate de puncte 36, cu liderul Bulgariei, Ludogoreţ Razgrad.

Bocăneala lui Crăciunescu

Ion Crăciunescu era cât pe ce să comită o boacănă, dar după ce Constantin Zotta a protestat vehement, şeful CCA a modificat delegările. Ideea e că la meciul de aseară iniţial fusese trimis să arbitreze Marius Bocăneală. Originar din Galaţi, acesta din urmă este fratele soţiei lui Marius Stan, preşedintele Oţelului. Cum Rapid avea nu mai puţin de opt jucători la “un galben” de suspendare, noul preşedinte a protestat: “Dacă şi anul acesta trebuie să iasă Oţelul campioană, să ni se spună”. Ion Crăciunescu s-a sesizat şi l-a pus pe fiul său, cel care iniţial era rezervă, la centru şi astfel toată lumea a fost mulţumită.

Patronul rapidist George Copos nu a avut decât o singură solicitare din partea tuturor după succesul echipei sale cu Sportul, cerând galeriei ca jucătorii să fie respectaţi: “Am două lucruri să spun, galeria Rapidului trebuie respectată, Dani Coman trebuie respectat. Am avut 7-8 ocazii de gol”.

De cealaltă parte, omologul de la Sportul şi finul patronului rapidist, Vasile Şiman, a dat vina pe arbitraj.”Singurul lucru la care Rapidul ne-a fost superior a fost arbitrajul”.

“Sunt tăiat şi la picioare şi la mâini. Nu vreau să comentez acest arbitraj destul de permisiv cu intrările lor, dar asta e atmosfera în Giuleşti. 2-3 dintre noi cred că vom ajunge la spital după acest meci. Am primit două goluri prea uşor, scorul e prea drastic, cred că meritam şi un penalty”, a declarat Costin Curelea.

Isăilă nu înţelege unde a dispărut atitudinea elevilor săi din meciul cu Vaslui: “Îmi pare rău că nu am avut mai mult curaj”
    “Sunt supărat, nu am cum să fiu altfel după un eşec. Îmi pare rău că nu am avut mai mult curaj, nu am contat pe faza ofensivă. Dacă a fost mai dificil cu Rapid decât cu Vaslui? Fiecare meci are o încărcătură aparte, e dificil fiecare în felul lui. Jucătorii mei au calitate, am încredere în ei” a spus Isăilă la Fanatik Show, pe DigiSport.

dragos
    Member

….si asa s-a scris istoria unui meci in care rapidu’ a castigat chiar daca n-a rupt gura targului, iar studentii raman repetenti, ca si in sezonul precedent….. :)) =))

razvanR
    Member

Nu inteleg cum o echipa la care joaca unii ca Surdu, Deac, Pancu, Alexa poate sa aiba atatea puncte.
    Cum ne-au batut pe noi am vazut bine, ne luam revansa in retur!

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.