05.03.2011 Gloria Bistrita – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 05.03.2011 Gloria Bistrita – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 58 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 20-a Ligii 1.
    Sambata, 05.03.2011, ora 17.00, stadion Gloria, GSP TV

Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Meci contand pentru etapa a 20-a Ligii 1.
    Sambata, 05.03.2011, stadion Gloria.

Hai in deplasare, cu mic, cu mare! Cat de frig ar putea fi pe data de 5 martie? :ymdevil:

bobelu
    Member

Eu as merge daca ne strangem si se organizeaza.

dragos
    Member

ce sa vedem ?
    1 solist :D

bobelu
    Member

macar facem deplasarea………ar fi fain.

dragos
    Member

pe vremea asta friguroasa 8-} 8-}

sircos
    Member

@dragos wrote:

stiu ca avem 10/10 meciuri in deplasare cu infrangere, dar poate facem si noi un 0-0 chinuit :-$

cameliu
    Member

@sircos wrote:

@dragos wrote:

stiu ca avem 10/10 meciuri in deplasare cu infrangere, dar poate facem si noi un 0-0 chinuit :-$

Batem tot! Daca nu, e din cauza arbitrilor…

razvanR
    Member

Noi si atunci cand castigam suntem furati de arbitri:
    – in victoria cu Bistrita din tur nu uitati ca Moraes a marcat din offside.
    – in victoria cu CFR Cluj arbitrul a fost suspendat pentru ca nu a eliminat un jucator de la ei si nu a dat 2 penalty-uri pentru noi.
    – in victoria cu U Cluj rivalii au beneficiat de un 11m dupa o faza in care atacantul lor nici macar nu a fost atins, iar daca Niculescu nu apara penalty-ul puteam sa o incurcam.

dragos
    Member

@razvanR wrote:

Noi si atunci cand castigam suntem furati de arbitri

iar cand pierdem, suntem prostii prostilor :)) =))

ovidiu
    Member

Din: http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/72685/florin-tene-o-remiza-la-bistrita-nu-ne-ajuta-cu-nimic.htm
    “Florin Tene: “O remiza la Bistrita nu ne ajuta cu nimic”
    Antrenorul echipei Sportul Studentesc, Florin Tene, a declarat, joi, într-o conferinta de presa, ca un rezultat de egalitate în partida din deplasare cu Gloria Bistrita nu ajuta cu nimic formatia sa, precizând ca gruparea bucuresteana va merge sa câstige partida cu ardelenii.
    “Vom avea un meci greu cu Gloria Bistrita. Ca de obicei, noi vom merge încrezatori acolo si speram sa câstigam cele trei puncte puse în joc. Jucatorii sunt putin nemultumiti dupa înfrângerea cu Dinamo, pentru ca a fost un meci în care se putea scoate cel putin un egal. O remiza la Bistrita nu ne ajuta cu nimic. Mergem sa câstigam, chiar daca Bistrita este o echipa buna, cu un lot foarte bun, cu un antrenor foarte bun si cu o conducere foarte buna”, a spus Tene.
    Tehnicianul a precizat ca echipa sa are multi jucatori talentati, admitând însa ca acest lucru nu a ajutat pe Sportul sa obtina prea multe rezultate pozitive.
    “Jocul spectaculos nu ne-a ajutat sa obtinem prea multe rezultate bune, dar Sportul are multi jucatori talentati si din aceasta cauza ni se spune «gasca nebuna». Practicam un fotbal frumos, dar rezultatele nu sunt de partea noastra”, a adaugat Florin Tene.

Fundasul echipei Sportul Studentesc, Raul Ciupe, considera ca echipa sa a fost dezavantajata de arbitru în partida cu Dinamo, pierduta cu scorul de 0-1.
    “Tinând cont de conditiile în care s-a jucat meciul cu Dinamo, pe un teren destul de moale, am avut si noi sansele noastre. Din pacate pentru noi, am ratat, iar ei au înscris si astfel s-a terminat 1-0 pentru ei. Cred ca am fost si dezavantajati de arbitri. Am avut un penalti clar, iar la faza când ni s-a anulat golul pe motiv de ofsaid, se putea acorda credit atacantului. Am vazut ca la meciul dintre FC Timisoara si Gaz Metan Medias, la al doilea gol al lui Zicu, acelasi gen de faza s-a judecat exact invers. Pentru noi conteaza fiecare meci, tinând cont de situatia din clasament pe care o avem, iar orice decizie ne influenteaza foarte mult”, a spus Ciupe.
    Fundasul a afirmat echipa sa mai are sanse sa se salveze de la retrogradare: “Avem sanse destul de mari la Bistrita, tinând cont de lotul pe care-l avem noi si de cel pe care îl are Bistrita. Ei formeaza o echipa buna, au un joc bun acasa, dar noi urmarim sa luam toate cele trei puncte. La fel cum echipele aflate la 10 puncte de primul loc spera la titlu, nu vad de ce nu am spera si noi la salvarea de la retrogradare”.

Partida Gloria Bistrita – Sportul Studentesc se va disputa sâmbata, de la ora 17.00, în cadrul etapei a XX-a a Ligii I.

ovidiu
    Member

Ca intotdeauna mergem sa jucam la victorie! :( :-
    In toate declaratiile dinaintea meciurilor se mergea la victorie. Ca dupa … …

Ma bucur ca macar le-a ramas entuziasmul de a face afirmatii de victorie inainte de meciuri.

Dar poate, poate vor incepe si se vor lega si victoriile, ca eu incep sa ma (re)familiarizez cu http://www.liga2.ro :)!

LUPTA SPORTUL STUDENTESC!!

dragos
    Member

nu-mi fac niciun fel de iluzii, intrucat in toate meciurile cu contracandidatele noastre am luat-o pe coaja !! :)) =))
    asadar, ‘nea Jeane fie-ti mila de copii si………

ashone
    Member

frumos meci, ritm, pase, faze, publicul, comentariul comentatorului…tot ce vrei…parca ma uit la Beroe Stara Zagora cu Minior Pernik in ’88. sau la Pirin Blagoevgrad cu Cernomoret Burgas in ’87… :-ss oare cit s-o termina scoru’? :-* :-*

ashone
    Member

0-0 la pauza. nating ciprian petre in minutul 45′, da’ si niculescu vladimir mare om! cu O mare! :ymhug: pe timpul pauzei ma duc sa fac niste paste cu ton.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 58 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.