05.03.2011 Gloria Bistrita – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 05.03.2011 Gloria Bistrita – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 58 total)
  • Author
    ssfan
    Member

Ce nu vrem sa acceptam noi, fanii Sportului, e ca timpurile de glorie ale echpei, din vremea lui Iorgulescu, Coras au apus definitiv si irevocabil.
    Desi echipa a reusit totusi performante miraculoase in ultimii ani, s-au strans prea multi factori impotriva noastra in ultima vreme.
    E greu sa faci performanta fara bani, cu arbitri impotriva ta, fara baza sportiva, fara transferuri, etc.
    Si cand, cu toate aceste lipsuri, te clasezi pe locul 4, vine Mitica si ne arunca in B.
    Echipa inca nu si-a revenit dupa acel moment, chiar daca am reintrat in “A”. Cei care au trait momentul atunci inca nu au reusit sa se remonteze si
    nici nu vor reusi. Trebuie facut un schimb de generatii si lucrat mult la moral. Ne trebuie rapid si un investitor serios, altfel riscam desfiintarea.

Zibling
    Member

@ssfan wrote:

Trebuie facut un schimb de generatii si lucrat mult la moral. Ne trebuie rapid si un investitor serios, altfel riscam desfiintarea.

Doamne! De cand spun eu chestia asta si nu ma aude nimeni.

Asta este, probabil ne vom desfiinta cu 1 an inainte de implinirea centenarului de existenta a clubului asa… ca sa rada curcile si cu fundul de noi. :ymsick:

dragos
    Member

@razvanR wrote:

Avem, in acest moment, destule slabiciuni, nu contest, dar nu uitati ca suntem dezavantajati de arbitri in fiecare partida, de exemplu:
    – acum 3 etape la Urziceni, conduceam cu 1-0, Balan scapa singur, este falultat de portar pe care arbitrul il iarta de eliminare, pierdem cu 2-1, VICIERE DE REZULTAT;
    – acum 2 etape la Galati, jucam bine avem ocazii, avem bara, la 0-0 Balan este faultat in careu, arbitrul nu da 11m, pierdem cu 1-0, VICIERE DE REZULTAT;
    – acum o etapa cu Dinamo, la 0-1, portarul dinamovist aproape il baga in coma pe Dobre, arbitrul nu da 11m, pierdem cu 1-0, VICIERE DE REZULTAT;
    – azi la Bistrita, la 0-0, fundasul in lupta cu Curelea FACE SI HENT SI FAULT SUB OCHII ARBITRULUI, care desi era la 2 metri de faza nu da 11m si eliminare, pierdem cu 1-0, VICIERE DE REZULTAT.

Nu cred sa mai fi existat vreo echipa furata meci de meci!
    SCANDALOS!

Razvane, fii serios.
    te aud spunand aceste lucruri de cand a inceput campionatul…….fii realist si nu idealist.
    NU avem echipa, NU avem conducere, NU avem antrenor si nici NU exista motivatia jocului (daca salariul a ajuns sa fie motivatie, atunci prima de joc cum s-ar numi ? :-ss )
    daca Balan nu a vrut sa faca deplasarea la bistrita, pentru ca, nu si-a primit banii…s-ar putea sa vedem si alte lucruri surprinzatoare.
    SILE ai talent, taticu’ =)) :))

dragos
    Member

Regia” se scufundă » Italianul Cavalli a ucis speranţele Sportului

Studenţii” au trăit doar un sfert de oră, în care li s-a refuzat şi un penalty. “Noul Moraes” a scos Bistriţa din subsolul fierbinte

Studenţii” au pus etnobotanice pe cîteva mingi, în start, dar numai o fază le-a dat ameţeli “vampirilor”. Curelea a intrat în careu pe stînga, însă după cîţiva metri o contră din spate a lui Corallo l-a dat peste cap. “Penalty!”, au urlat “negrii”. Kovacs nici n-a clipit.
    Scăpată din scaunul electric, Bistriţa a strîns ca o menghină jocul pe “16”-le Sportului. Cavalli a tras din întoarcere, spectaculos, dar mingea s-a dus, magnet, la Niculescu. Patriche a replicat veninos: voleu din 16 metri, scos de Albuţ (38)

Asediu bistriţean
    A ratat şi C. Petre, din 8 metri (45), dar asediul a devenit ucigător abia după pauză. Achim a pasat pe culoar, Cavalli i-a luat faţa lui Maxim şi l-a bătut, din 8 metri, pe Niculescu, 1-0 (52). Tot Cavalli a rămas singur cu Niculescu, a vrut să-l umilească trimiţîndu-i printre picioare, dar portarul Sportului a blocat! Bistriţa a încercat să închidă meciul. N-a izbutit. Curelea, cu capul din 6 metri, a trimis incredibil alături (71) şi a spulberat dintr-un foc şi şansele Sportului de a rămîne în Liga 1.

Penalty refuzat Sportului
    Cea mai contestată fază a meciului s-a petrecut în minutul 11, cînd italianul Corallo a jucat mingea cu mîna în careu în încercarea de a-l deposeda pe Curelea, pătruns în careu. Din braţul fundaşului, balonul a ricoşat tot la Curelea, iar înregistrarea video indică faptul că acesta a fost controlat la glezne de italian. Arbitrul Kovacs, aflat la doi metri, n-a văzut nici henţul, nici faultul!

Inbox
    x Tudose şi Maxim s-au lovit cap în cap în minutul 15, primul rămînînd întins pe gazon pentru o jumătate de minut. Maxim a rămas lîngă Tudose pînă cînd acesta s-a ridicat, revenind împreună în joc!
    x Adus pentru a-l înlocui pe Junior Moraes, italianul Cavalli (32 de ani) a marcat ieri primul său gol în Liga 1. Atacantul a trecut în carieră pe la echipe precum Modena, Chievo sau Reggina.
    x Şi bistriţenii au cerut un penalty, în minutul 84, cînd Keita s-a ciocnit în careul Sportului cu Patriche. Kovacs n-a dat şi a avut dreptate!

dragos
    Member

Tehnicianul Florin Tene a declarat, sâmbătă, după înfrângerea, cu scorul de 1-0, din meciul cu Gloria Bistriţa, că Sportul Studenţesc rămâne aceeaşi echipă frumoasă, spectaculoasă, dar care de fiecare dată pierde.

“Rămânem aceeaşi echipă frumoasă, spectaculoasă, dar care de fiecare dată pierde. A fost un joc echilibrat, dar după această înfrângere misiunea noastră devine şi mai grea. Jucăm până la capăt, trebuie să ne facem măcar baremul. Cu puţină şansă, pentru că am avut câteva ocazii, puteam obţine mai mult de la Bistriţa. Chiar dacă am jucat de-a lungul carierei la Steaua, Dinamo sau Rapid, cele mai frumoase amintiri din cariera mea sunt cele legate de Gloria, unde m-am simţit cel mai bine” , a spus Tene, care a făcut parte din echipa Gloriei câştigătoare a Cupei României în 1994.

Echipa Gloria Bistriţa a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Sportul Studenţesc, într-un meci contând pentru etapa a XX-a a Ligii I. Golul echipei Gloria a fost reuşit, în minutul 52, de italianul Simone Cavalli.

Tehnicianul echipei Gloria Bistriţa, Nicolae Manea, a declarat, sâmbătă, că este total nemulţumit de prima repriză a meciuui cu Sportul Studenţesc, scor 1-0, dar consideră victoria meritată.

“Sunt total nemulţumit de prima repriză. Una am vorbit şi alta am jucat, dar repriza a doua a fost la discreţia noastră, am marcat şi am şi ratat alte ocazii. A fost o victore muncită, dar meritată, în faţa unei echipe care şi-a jucat practic ultima şansă. Cafasso a demonstrat că are valoare, e singurul dintre cei nou-veniţi care a prins toată pregătirea. Restul… Corallo, Cavalli nu mai jucaseră de mult şi asta s-a văzut. Sportul e o echipă bine organizată. Are nişte copii foarte buni, care joacă de mult timp împreună şi nu ne-a fost deloc uşor, au dat o replică bună. Experienţa noastră mai mare şi-a spus cuvântul”, a spus Manea, care a precizat că un campionat cu 14 echipe ar fi mai spectaculos

Sportul pare o echipă care şi-a acceptat de mult condiţia de formaţie virtual retrogradată. Astfel se pot explica zâmbetele de pe feţele lui Curelea sau Marinescu de la începutul partidei. Nimic din mimica lor nu trăda faptul că Sportul se depărtează la ani lumină de ultimul loc care rămâne în Liga I.

Ca o echipă care s-a împăcat cu soarta a arătat Sportul şi în teren la Bistriţa. În tur “studenţii” făceau spectacol cu “vampirii” (4-2), dar atunci în teren erau liderii Varga şi Bălan. Ei au lipsit astăzi, ultimul refuzând să facă deplasarea din cauză că n-a fost plătit. Nici la Gloria nu mai este Moraes, dar Pădureanu a găsit improvizaţii. L-a descoperit pe italianul Cavalli, care tinde să devină numărul unu din atacul lui Manea. Prima dată a şutat slab, iar Niculescu a reţinut (25), pentru ca apoi Băjenaru să-l imite pe italian cu un şut din voleu (29). Patriche a fost singurul student care a avut pretenţii de la “examenul” din Bistriţa, în prima parte, dar Albuţ nu i-a permis să se afirme (37).

În partea secundă Băjenaru a anunţat cu un şut puternic respins de Niculescu (50), golul ce avea să vină de la Cavalli. Vârful italian, cu jocuri în Serie A, l-a păcălit pe Niculescu cu un şut puternic la colţul scurt (52). Italianul putea să-l facă uitat de tot pe Moraes, dar a tras lamentabil mai apoi, când a scăpat singur cu portarul Sportului (59). Curelea îi putea strica week-endul lui Pădureanu, dar a trimis pe lângă poartă, din plonjon (70), iar apoi Cavalli şi-a arătat cei 32 de ani când a fost ajuns din urmă şi deposedat de Cazan, tocmai când se pregătea să şuteze (80). A fost ultima ocazie a meciului în urma căruia “stundenţii” rămân cu 10 puncte, în timp Gloria urcă până pe locul 10.

cameliu
    Member

@dragos wrote:

Sportul pare o echipă care şi-a acceptat de mult condiţia de formaţie virtual retrogradată. Astfel se pot explica zâmbetele de pe feţele lui Curelea sau Marinescu de la începutul partidei. Nimic din mimica lor nu trăda faptul că Sportul se depărtează la ani lumină de ultimul loc care rămâne în Liga I.

Cine e Marinescu ala..??? Am facut transferuri? am jucat in 12 cu unu invizibil?

@ashone wrote:

frumos meci, ritm, pase, faze, publicul, comentariul comentatorului…tot ce vrei…parca ma uit la Beroe Stara Zagora cu Minior Pernik in ’88. sau la Pirin Blagoevgrad cu Cernomoret Burgas in ’87… :-ss oare cit s-o termina scoru’? :-* :-*

:)) frumos comentariul asta :)))

@Zibling wrote:

@ssfan wrote:

Trebuie facut un schimb de generatii si lucrat mult la moral. Ne trebuie rapid si un investitor serios, altfel riscam desfiintarea.

Doamne! De cand spun eu chestia asta si nu ma aude nimeni.

Asta este, probabil ne vom desfiinta cu 1 an inainte de implinirea centenarului de existenta a clubului asa… ca sa rada curcile si cu fundul de noi. :ymsick:

in 2016 luam cupa romaniei , nu uita ce iti spun Andrei .

ashone
    Member

http://tv.gsp.ro/Florin-C-linescu-a-comentat-penalty-ul-neacordat-S-15333.html
    asta e faza de 11 metri.
    @ razvan: cind eram la titlu unele puncte s-au obtinut din 11 metri. 3-0 cu vaslui acasa, mircea salomir s-a lasat pacalit de mazilu care si-a luat singur picioarele in careu si s-a dat golul de 1-0. s-a descatusat echipa si au mai dat 2. la final porumboiu era vinat de bucurie. am mai avut si vreo citeva din ofsaid pe parcursul campionatului. s-a mai respins de pe linia portii cu mina si arbitrii s-au facut ca ploua…
    despre faza asta ce pot sa spun? a avut si curelea o faza mai de Doamne-Ajuta in 14 etape si nu s-a dat nimic.
    nu vicierile de rezultate ne-au adus in postura asta, ci alti factori dezbatuti si raz-dezbatuti in bar la nicu. oricind suporti o viciere de rezultat mai usor daca echipa ta joaca fotbal.
    exista printre noi astia 25 de suporteri un procent relativ mare de vazatori de vicieri de rezultate.
    liviu – “fratele balcescu”, explica cui vrea sa asculte, cum echipa asta a fost vaduvita de cel putin 4-5 titluri de campioana in era comunista. in afara de ’76 cind ne-a vindut inaripatul de raducanu pe ghencea, restul sint povesti de adormit copii. ne-am mai batut odata in regie cu dinamo la titlu si am luat 3 bucati fara drept de apel. dupa ani si ani, mihai marian – jucator care nu poate fi banuit de nimic mi-a spus intre 4 ochi ca da! era presiunea mare, toti au vrut sa faca un rezultat bun sa iasa campioni caci o meritau din plin, dar sint oameni si li s-au inmuiat picioarele. era pentru prima data in cariera lor de fotbalisti cind erau atit de aproape de titlu ca ii simteau gustul. n-a fost sa fie si gata. ( sper din toata inima ca otelul sa reziste presiunii )
    fratii geani. orice talpa a noastra la un jucator advers e taxata: “ingroapa-l pa taran!”…orice atingere a adversarului e crima impotriva umanitatii. rosu e sanctiune minima, infractorul trebuie impuscat. unii dintre noi traiesc altfel meciul si e normal asta. cind ne calmam in bar, lucrurile revin la normal.
    ovidiuta-ultras. mobil spart la meci. urcat pe garduri. cind era arbitru de fotbal ( nu rideti, chiar a fost! ) ne certa ca injuram arbitrii. dupa ce l-au alergat la fagaras, a iesit din arbitraj si apoi nu-l mai luam de pe garduri ( cind eram la tribuna 1 ), cum sa fluiera ceva, lua startul.
    vicieri de rezultate s-au facut si in regie. erau banii lui liviu bulus. in anii ’90 imediat dupa revolutie, cind aveam o echipa mai slaba decit asta de acum, banii lui ne-au tinut in moarte clinica ani buni. pe atunci organiza frf campionatul. cind s-a facut lpf, mitica dragomir a declarat ca prima echipa cazuta va fi sportul studentesc. din 2 motive: 1 – a dat puncte dupa revolutie moreniului si s-a suparat toata divizia pe noi, 2 – valoarea lotului era sub orice critica si lumea fotbalistica stia cum raminem mereu cind se trage linia la final. sa va spun istorioara cu 3-1 cu brasov in regie? stiam cu 2 zile inainte rezultatul. pe vremuri era barul sus la tribuna 1. mai serveam acolo halbe in cursul saptaminii in special joia. si am aflat ca arbitrii sint deja veniti stau la hotel au tot ce le trebuie inclusiv femei. simbata la meci cine sta intre noi? costica stefanescu, antrenorul brasovului. ii spun: “nea costica azi e 3-1″…tot ce se degaja din terenul lor se intorcea inapoi…la 3-1 ma uit rizind la el: “cam bate vintu’ inspre voi huh?”…tacea ca pestele nea costica stefanescu, capitanu’ care si-a bagat iarba in sin pa wembleyu’ vechi…
    sa mai spun de blatul cind a batut u cluj in regie cu 1-0 si a cazut rapidul? si asta pentru “doar” 30.000 lei in plus peste suta de mii propusa de rapid. sa va spun ce vena avea nea gica banciu (+) cind tipa la ignat, presedintele cf rapid? “baaaa! sinteti a 2-a armata a tarii si tu vii cu mizilicu’ asta? nu ti-e rusine?”…mai avea putin si ii dadea si vreo 2-3 suturi in cur. a plecat ala plin de rusine de acolo. stiam cu 3 zile inainte cine e ultima cazuta…rapid.
    deci sportul nu e alba-ca-zapada in fotbalul romanesc. si aici s-au facut chestiile de care ne plingem noi azi – blaturi, vicieri de rezultate – numai ca nu vrem sa le vedem. lumea fotbalului, care in ultimii 30 de ani e neschimbata, stie toate astea. dupa cum stie ca daca ai patrunjei rezolvi multe probleme, faci aliante si o duci bine. si au observat ca daca esti singur, ucrainiean, batut in cap, sarac si te mai pisi si contra vintului te stropesti rau de tot.
    poate daca in ’90 cadeam din divizie si 2-3 ani stateam la cutie in timp ce cresteau pustii de grupele mici, aveam o alta echipa, un alt patron, un alt destin…talente mereu au fost in regie…din pacate vanitatea, orgoliul prostesc, infoierea unora, tinutul de scaun cu orice pret a facut ca sportul studentesc sa arate cum arata azi. sint sigur ca mac popescu doarme linistit pe perna lui. la drept vorbind si-a vazut interesul. o zi buna.

cameliu
    Member

Bravo ashu! Istoria ultimilor 35 de ani… Simplu si la obiect!

In rest o sa fim echipa cu mai multe vicieri de rezultate decat suturi la poarta campionatu asta…

razvanR
    Member

Atata timp cat suntem furati ca-n codru in fiecare etapa este normal ca echipa sa joace din ce in ce mai slab si sa fie debusolata.
    Nimeni n-ar rezista la un astfel de tratament. Dinamo, Rapid si Victoria Branesti, de exemplu, fara ajutorul arbitrilor ar fi fost acum in situatia noastra.

Probabil aceste erori nu vor mai continua, si ne vom reveni!

Dragos Chiva
    Member

Parerea mea este ca RazvanR si ssfan au conturat foarte clar loviturile pe termen scurt si respectiv cele pe termen lung pe care Sportul le-a primit in mod gratuit si care trebuie sa recunoasteti cu totii sunt descumpanitoare.Nu cred ca poate fi imputata niciunui suporter al Sportului vehementa atunci cand solicita penalty la intrarea in careu a lui Curelea: hentul a fost clar ca lumina zilei iar faultul a durat o perioada atat de lunga incat era usor de observat.Daca nu dai penalty in astfel de situatie care nu implica niciun fel de finete a observatiei atunci nu prea ai ce cauta sa arbitrezi in prima liga.Cat despre socul provocat la retrogradarea fortata de pe locul patru acum aproape cinci ani, el este resimtit inca puternic chiar si de jucatorii care si-au inceput cariera dupa acel moment.Sa schimbam total echipa ca scapam de influenta psihologica a acelui moment nefast? Dar am fost deja siliti sa facem acest lucru imediat din sezonul ce a urmat retrogradarii fortate in divizia b si ne-a luat patru ani sa redevenim o echipa competitiva.Unii dintre jucatorii cu experienta in divizia a pe care ii avem acum au revenit la Sportul in ultimul campionat din divizia b, ei nu au fost cu noi in toti cei patru ani petrecuti in aceasta divizie.

ashone
    Member

da, sintem furati ca-n codru. si noi am facut asta si altii simteau acelasi lucru ca si noi acum. furturile ca-n codru se faceau si pe vremea lui otto streng, patritiu abrudan, valeriu argaseala, nicu rainea. nimic nou in asta. cfr cluj acum si-o ia peste bot tot ca-n codru dupa ce 3 ani au tot uns in stinga si-n dreapta si faceau pe nevinovatii. trecind peste furturile ca-n codru, sa incercam sa vedem valoarea echipei. sa incercam sa observam daca leaga mai mult de 4 pase in terenul advers. sa incercam sa explicam de ce mingea plinge cind e la curelea, de ce ciupe centreaza prin peluze, de ce ferfelea e invizibil, de ce se iau goluri asa usor pe linia de fund unde toti dorm in ghete. hai sa nu ne “simanim” aiurea ca de fapt noi avem echipa de locul 2-3 si din cauza arbitrilor am realizat 10 puncte. hai sa le lasam naibii de furturi ca-n codru si sa incercam sa intelem de ce echipa da impresia ca joaca cu mingea ovalizata cum jucam noi pe timpu’ lu’ Pif…sarea in toate directiile, numai unde trebuia nu sarea. cind curelea da la poarta cum da nu te aulesti ca te-a facut arbitrul, vinovat nu e ala care l-a descoperit, antrenat pe curelea. vinovat e ala care dupa 6-7 etape la echipa mare nu i-a spus aufwiedersehen. cind ciupe arunca rachete sol-aer prin peluze e de vina arbitrul? jocul la ciupeala la craiova si golul pe final e vina arbitrilor? hai sa cautam conjuratii si diverse organizatii mafiote care ne vor raul…atit de legati la ochi sa fim incit sa nu ne dam seama de adevarul de sub nasul nostru? echipa s-a decantat in timp, au plecat fotbalistii si au ramas jucatorii de fotbal…chiar credeti ca ferfelea, ciupe, curelea, c. gheorghe,secareanu, patriche, irimia, sint asa vinati de celelalte cluburi incit sa il falimenteze pe ucrainean sa ii ia gratis? asa mari valori sa avem noi in echipa si sa nu ne dam seama de asta? hai sa incepem cu ce e pe gazon sa vedem ce a jucat irimia de cind a revenit, ca pe afara am cam vazut ce a jucat, sa vedem farmache ce bun era pe la altii si tot aici a ajuns si gafeaza exceptional, sa vedem tavi chihaia de ce nu mai e ala de pe vremuri cind se inrosea la fata de efort si dadea la poarta ca din tun si apoi sa ne aulim de furturi ca-n codru. sa nu cadem in capcana persecutiei directionate din minutul 1 contra noastra si de aia le tremura picioarele pe teren…hai sa ne amintim de jocul de la rm sarat si ca petrolul si-au dat singuri peste picioare la giurgiu si am tremurat acasa cu buzaul si am promovat cum am promovat…pentru ca eram cam outsideri. e doar o idee. o zi buna.

ashone
    Member

@Dragos Chiva wrote:

Parerea mea este ca RazvanR si ssfan au conturat foarte clar loviturile pe termen scurt si respectiv cele pe termen lung pe care Sportul le-a primit in mod gratuit si care trebuie sa recunoasteti cu totii sunt descumpanitoare.Nu cred ca poate fi imputata niciunui suporter al Sportului vehementa atunci cand solicita penalty la intrarea in careu a lui Curelea: hentul a fost clar ca lumina zilei iar faultul a durat o perioada atat de lunga incat era usor de observat.Daca nu dai penalty in astfel de situatie care nu implica niciun fel de finete a observatiei atunci nu prea ai ce cauta sa arbitrezi in prima liga.Cat despre socul provocat la retrogradarea fortata de pe locul patru acum aproape cinci ani, el este resimtit inca puternic chiar si de jucatorii care si-au inceput cariera dupa acel moment.Sa schimbam total echipa ca scapam de influenta psihologica a acelui moment nefast? Dar am fost deja siliti sa facem acest lucru imediat din sezonul ce a urmat retrogradarii fortate in divizia b si ne-a luat patru ani sa redevenim o echipa competitiva.Unii dintre jucatorii cu experienta in divizia a pe care ii avem acum au revenit la Sportul in ultimul campionat din divizia b, ei nu au fost cu noi in toti cei patru ani petrecuti in aceasta divizie.

dragos, permite-mi sa nu cred in socul asta perpetuat timp de 4 ani…daca esti labil nu ai ce cauta pe teren. au fost ei negrii deschizatori de drumuri care si-o luau peste bot personal si tot au stat in picioare. hitler a facut spume la gura cind i-a dat medalia lui jesse owens. si crezi ca multi in america il iubeau? ma indoiesc. si acum cind ii vad nauci pe teren pe ai mei ce sa fac? sa ma bucur ca nu s-au sinucis in masa? sa caut vinovati in stinga si-n dreapta? poate ti-a ajuns la urechi zvonul ca am stat 3 ani regulamentar in B pentru ca sile a schimbat societatea sa scape de datorii si dupa cum stii, societatile noi infiintate nu au drept de promovare 3 ani. si am promovat ca vai de noi in al patrulea, primul cind aveam voie. poate ar trebui sa vedem daca se confirma zvonul asta. poate ca daca ucrainieanul isi platea la timp datoriile la stat si la terti eram bine-mersi neretrogradati. poate ar fi bun un remember al cazului maxim, celebru la vremea lui. shushman a facut pe al dracu’ si nu i-a dat lui gigi bani. gigi l-a ajutat pe seche. intreb si eu: daca al nostru platea la timp, ce putere mai avea gigi sa-l ajute pe seche? niciuna. sa ne aducem aminte cum s-a tremurat pentru amarita aia de licentiere? cu toate facute in ultimul moment si exact la limita de jos a regulamentului? cind ii spunea mitica dragomir lui siman sa plateasca din drepturile tv, siman era el al dracu’ luptatoru’ cu sabia, facea el ordine in liga, era el ingeru’ adevarului…si a ajuns si in B si fara lovelele din televizari pentru simplul fapt ca echipele de B retrogradate prin regulament nu primesc asa ceva. nu a fost fum fara sa fie foc inainte. echipa poate acuza socul din cauza patronului ei care, ca om de afaceri isi imprumuta propria-i echipa cu bani + % si nu le da salariile la timp si primele pentru ca e un manager prost. mai tii minte cind la tv shushman spunea ca el nu e sportul? pai avea dreptate. el doar credita clubul cu bani.
    si eu am fost vehement la neacordarea de 11 metri. martora e mama ale carei urechi au fost torturate din greu cu vorbe crincene. dar a trecut si nu ma tingui ca ma fura cosmosul de puncte. si nici nu dau vina pe angoasele psihice ale unora din teren ( Manfred Kaltz a fost in stare sa joace la europene daca nu ma inseala memoria desi ii decedase fetita, Luque in ’78 i-a murit fratele si el a intrat pe teren in echipa argentinei, iar ferfelea,curelea,maxim,patriche nu pot pasi pe gazon pentru ca au in fata ochilor retrogradarea si vicierea viitoare de rezultat! parca au cosmaruri dupa ce au scapat din vreun accident aviatic asa ii mai cainam saracii de ei)( daca tot vorbim de socuri din astea psihice aia de la fc arges ce ar trebui sa aiba dupa ce le-a facut penescu?)… pai cine e autorul moral al retrogradarii? …sa ma ierte Dumnezeu dragos, dar in 4 ani la club s-au mai semnat un rind daca nu chiar doua de contracte. cine nu mai avea chef ori era angoasat, era liber sa zica pas si daca era valoare era coada la usa lui. dar din pacate baietii au semnat linistiti. ei bine, daca au semnat au stiut ca va trebui sa joace fotbal. si dupa cum vedem il joaca al dracu’ de bine.
    eu propun sa deschidem un topic in care sa incercam sa descifram enigma asta: cine este vinovat de situatia asta? intotdeauna unde sint mai multe minti e mai bine. sa o luam de la inceput: de ce s-a cazut prima data in era siman…mai stie unul un zvon, mai aduce altul o intimplare nebagata de seama la vremea ei…si vom gasi adevaratii vinovati. ar fi un exercitiu bun asta. ce perere aveti? o seara buna, hai ca azi sint treaz si uite ce debit verbal am… #:-s

teo
    Member

@ashone wrote:

ferfelea,curelea,maxim,patriche nu pot pasi pe gazon pentru ca au in fata ochilor retrogradarea si vicierea viitoare de rezultat!

sau poate din cauza faptului ca nu prea mai vad bani de la sile isi iau salariile de la echipele adverse…

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 58 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.