05.05.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 05.05.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 55 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Sambata, 5 mai ora 11:00, stadion Regie.

Dunarea Galati vine in Regie in postura de lider la meciurile din deplasare. Vad ca au adunat nu mai putin de 20 de puncte din 13 deplasari, avand 5 victorii, 5 remize, si doar 3 infrangeri (cu Forex, Buzau, si Delta Tulcea). Golaverajul Dunarii la meciurile din deplasare este 14-13.

Ne asteapta meciuri grele acasa, iar eu personal nu numai ca nu cred in promovare, dar ma intreb daca nu ar trebui sa ne ingrijoram in privinta retrogradarii. 😉

cameliu
    Member

Eu zic sa ne uitam in josul clasamentului nu in sus… :) :) :) :) :) :)

Giani
    Member

Cameliu, nici matematic nu avem, din pacate, sanse sa retrogradam. Mai bine stam sa admiram zona mediana, presimt ca terminam pe locul 8-12.

razvanR
    Member

Daca batem pe Dunarea Galati, reintram in carti.

Primele 8 echipe joaca in fiecare etapa intre ele si ati vazul cate egaluri si cate surprize sunt. Cu 4 victorii la rand urcam pe locul 2.

franz_kafka
    Member

Sau cu 4 infrangeri la rand ne apropiem de zona fierbinte a retrogradarii! Nu e prea departe nici aceasata de mijlocul clasamentului…

cameliu
    Member

@razvanR wrote:

Daca batem pe Dunarea Galati, reintram in carti.

Primele 8 echipe joaca in fiecare etapa intre ele si ati vazul cate egaluri si cate surprize sunt. Cu 4 victorii la rand urcam pe locul 2.

Asta-i drept, insa am o singura intrebare: Cine sa cistige 4 meciuri?

Giani
    Member

@cameliu wrote:

Asta-i drept, insa am o singura intrebare: Cine sa cistige 4 meciuri?

Poate daca intra Multescu pe teren.

Zibling
    Member

Daca ma gandesc bine, nu cred ca voi veni la nici macar la acest meci, chiar daca se joaca acasa. Ce sa vad? Neputinta? Lipsa de strategie tactica? Lipsa de suturi pe poarta (ca pe langa putem trage si eu si Ovidiu)? 1 din cei 3 portari care fac gafe?

Thanks, but… no thanks !!! 😡

Doamne ce-am ajuns sa spun despre echipa mea de suflet… 😥

07Ex
    Keymaster

@razvanR wrote:

Cu 4 victorii la rand urcam pe locul 2.

Hahaha, 4 victorii la rand? Pai ai nostri nu au fost in stare sa castige 4 meciuri la rand tot campionatul. Ce te face sa crezi ca vor castiga tocmai acum? 😆

cameliu
    Member

Chestia ca de la vointa noastra la putinta lor e cale lunga…

ultrasro
    Member

Echipa noastra ar trebui sa se mobilizeze pentru aceste ultime etape daca nu vor sa termine sezonul asta pe burta ca crocodilul!

ovidiu
    Member

MOBILIZAREA ar fi trebuit sa apara cel putin la inceputul returului, daca nu la inceputul campionatului.

4 victorii la rand? Asa ceva … …
    Nu-mi vine sa cred.

Promovare? Sa facem figuratie in divizia blAt? Sa se chinuie pentru realizarea baremului.

Mai bine da drumul la cei cevor sa plece. Nu stiu pe unde.
    Si se incepe o reconstructie.

Bine ar fi sa castige acest meci. Ar fi o bucurie MARE pentru mine.
    Dar promovarea s-o lase pentru la anul. Dupa reconstructie

laucantona
    Member

si eu subscriu celor ce spun sa punem accent pe tineri si sa lasam promovarea pe alta data…cand se va putea si rezista in prima liga caci nu-l vad pe Siman sa cumpere jucatori capabili sa ne mentinem si atunci sansa noastra este sa crestem juniorii adica inca un an chiar doi sa mai vizitam(echipa nu suporterii) satele ca nu strica.
    Laurentiu

Giani
    Member

Macar a plecat Multescu. Conform GSp, marele favorit la postul de antrenor este Sumi-gol. Poate i-o invata fostul nostru atacant (in caz ca vine) cum se baga mingea in ate.

pai daca promovam, de unde scoate Siman licenta? o scrie el de mana pe un servetel?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 55 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.