05.05.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 05.05.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-0(0-0)

Viewing 10 posts - 46 through 55 (of 55 total)
  • Author
    adi
    Member

Va invat eu 2 cuvinte, tesekkurler (multumesc) si gunaydin (buna dimineata), ca doar lucrez pentru niste turci.
    Daca antrenorul va fi turc, s-ar putea sa mai avem un avantaj, chiar si in liga 2: poate kanal d ne va transmite niste meciuri, ca acum nu ne mai transmite nimeni.

@Zibling wrote:

Ai ceva cu Yuksel, Ashule ??? Lasa omul sa-si faca treaba. Daca nu i-o iesi, va fi la acelasi nivel cu Gigi Multescu, daca i-o iesi, sa va vad invatand cuvinte de multumire in limba turca. 8)

Giani
    Member

Din cate am inteles, structura antrenamentelor a fost decisa de Yuxel. O fi el turc si incadrat in organigrama ca preparator fizic, dar are licenta de antrenor profesionist. Din zvonurile care mi-au circulat pe la clapauge se pare ca turcul a insistat la antrenamente pe suturile din orice pozitie (lucru confirmat de jucatori, care si-au incercat sansa si de la 25 de metri, ceea ce rar mi-a fost dat sa vad in Regie) in cazul mijocasilor si atacantilor, respectiv pe deposedari prin alunecare in cazul fundasilor (ceea ce iar a fost vizibil in joc, ai nostri avand peste 30 de tackling-uri reusite, ceea ce iarasi nu prea am vazut in acest retur). Pregatirea fizica a contat si ea, dar in limitele decentei, in sensul ca jucatorii nu au fost “omorati” pana la epuizare, ci pregatiti de asa maniera incat sa reziste timp de 90 de minute.

Imbucuratoare este si prezenta lui Andrei Stanga la incalzire, genunchiul cu probleme avand un aspect aproape normal. Un scurt schimb de replici prin gardul de protectie m-a lamurit ca Andrei se simte bine, dar inca nu este complet refacut si nu vrea sa riste o accidentare. Foarte probabil ca pana la sfarsitul sezonului va fi rezerva si va intra numai daca va fi nevoie de el, pentru maxim 20 de minute (aceasta este o speculatie a mea, avand in vedere ca genunchiul buclucas arata bine, dar nu exceptional).

PS. Ashule, lasa-l pe Yuxel ca nu este nevoie sa il iei peste picior. Din ce am vazut sambata este vizibil ca stie ce face. Si daca Daniel Timofte statea cuminte pe banca, turcul se agita atat de tare incat de vreo doua-trei ori a fost la un pas de a intra in suprafata de joc.

PPS. Doliu in Militari: bannerul lui Marius a fost distrus de mana criminala a unicului suporter galatean venit la stadion :D.

Zibling
    Member

@ultrasro wrote:

Timofte este principal.

Yuksel este executiv…doar cu el se inteleg jucatorii bine ;) tot spunea cineva ca sunt turci :))

Eh, asta este memorabila. Mersi ca m-ai facut sa rad 😆

Zibling
    Member

@Giani wrote:

PPS. Doliu in Militari: bannerul lui Marius a fost distrus de mana criminala a unicului suporter galatean venit la stadion :D.

Mai, mai, mai… dar rai sunteti, nu-l iubiti deloc pe Mariusica. Ce aveti cu el. Il faceti sa planga de fiecare data cand aveti ocazia. 😥

07Ex
    Keymaster

Cum ramane cu caseta tehnica a meciului? O are cineva?

ultrasro
    Member

Asta e caseta tehnica

Andrei Sorin Popescu – Ciupe, Ratiu, Secareanu, Dedu – Irimia, Nicola (65 Patrichi), Ferfelea (58 Tirnacop), Oae – Gheorghe (85 Cazan), Curelea

A marcat Curelea in minutele 70, 73 si 88 (11 m)

Arbitru: Victor Berbecaru
    Spectatori: 400

Giani
    Member

@Zibling wrote:

@Giani wrote:

Mai, mai, mai… dar rai sunteti, nu-l iubiti deloc pe Mariusica. Ce aveti cu el. Il faceti sa planga de fiecare data cand aveti ocazia. 😥

Nu avem nimik cu el tata. El imi injura femeia si vecinii de cartier, in rest este OK. Dar cred ca odata trebuia sa fi scapat de chilotul ala pe care scria o chestie neinteligibila cu carioca.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Asta e caseta tehnica

Merci mult ultrasro. Acum inchid topicul deoarece vad ca lumea iar posteaza lucruri care nu au nici o legatura cu meciul de sambata.

adso
    Member

spuneam inainte de meciul cu dunarea galati ca am un prieten care vrea sa filmeze in regie.
    cateva selectii de la eveniment:
    http://www.youtube.com/my_playlists?p=5FDFE62EA20D9A24

apar si membrii galeriei :)

p.s.: postul asta era potrivit pentru topicul meciului de sambata trecuta dar pana sa urcam filmuletele pe youtube s-a inchis topicul.

adso
    Member

@adso wrote:

spuneam inainte de meciul cu dunarea galati ca am un prieten care vrea sa filmeze in regie.
    cateva selectii de la eveniment:
    http://www.youtube.com/my_playlists?p=5FDFE62EA20D9A24

apar si membrii galeriei :)

p.s.: postul asta era potrivit pentru topicul meciului de sambata trecuta dar pana sa urcam filmuletele pe youtube s-a inchis topicul.

🙄
    linkul corect: http://www.youtube.com/view_play_list?p=5FDFE62EA20D9A24

Viewing 10 posts - 46 through 55 (of 55 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.