05.09.2009 Sportul Studentesc – FC Snagov 5-2(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 05.09.2009 Sportul Studentesc – FC Snagov 5-2(2-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 4-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 05.09.2009, ora 11:00, stadion Regie.

Zibling
    Member

Eh, la acest meci voi fi si eu prezent. Sper sa vad prima (sau a doua) victorie din campionat a studentilor.

sircos
    Member

@Zibling wrote:

Eh, la acest meci voi fi si eu prezent.

eu nu :( sa-mi trimit poze

Zibling
    Member

Foarte interesant. Cum iti vei “trimite” singur poze? :D

Hai, concediu placut! Si, in caz de victorie, te vom suna sa auzi “vuietul Gastii Nebune”!

cameliu
    Member

Cica ne televizeaza sport.ro-ul:

http://www.sport.ro/program-tv/05-09-2009

11:00
    Liga a II-a Sportul Studentesc – FC Snagov (DIRECT)

Asta pina la urmatoarea schimbare… Deci nu trebuie sa credem…
    Oricum shtoia 2 si dinamu 2 is programati sa joace duminica… deocamdata…

07Ex
    Keymaster

Asta inseamna ca ne putem uita si noi cei de afara la meciul asta pe internet?

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Asta inseamna ca ne putem uita si noi cei de afara la meciul asta pe internet?

Probabil pe sopcast.

dragos
    Member

sper, sa nu ne mai chinuim ca, in anii precedenti.
    sper, ca regia sa respire aer curat, nu de tigara.

mkg
    Member

Sper intr=o serie de trei victorii legate!Cum victoriile aduc victorii,imi doresc sa nu mai “tremuram” pe final de campionat cu retrogradarea in carca . Asa ca e timpul sa agonisim punctele din timp si la sfarsit poate, poate …ne iau frisoanele promovarii!!!
    Vise taica Sile, vise!!!… mama lor de vise ca tare imi e dor de un joc de liga 1!

cameliu
    Member

http://www.liga2.ro:

AVANCRONICĂ / SPORTUL STUDENŢESC – FC SNAGOV
    DOUĂ REZULTATE DE EGALITATE ÎN PRECEDENTELE CONFRUNTĂRI
    Sportul are un singur obiectiv: prima victorie

Sportul Studenţesc şi FC Snagov se întâlnesc sâmbătă într-un meci contând pentru etapa a 4-a a ligii secunde. Până acum, cele două formaţii au mai stat faţă în faţă în campionat numai de două ori, în sezonul precedent, ambele partide încheindu-se la egalitate: la Ghermăneşti 1-1 şi în Regie 0-0. Prima confruntare directă a fost una cu cântec. Studenţii au condus până în minutul 90, după ce au deschis scorul prin Curelea, dar au fost egalaţi dintr-un penalty acordat gratuit de central, după ce acesta mai eliminase doi jucători ai alb-negrilor. Pentru prestaţia sa tendenţioasă, arbitrul Claudiu Baboia a primit o suspendare de 8 etape

Returul din Regie s-a desfăşutat aproape după acelaşi scenariu, studenţii scăpând şi de această dată victoria printre degete, după ce au controlat, în cea mai mare parte, ostilităţile din teren. FC Snagov, ca şi în prima partidă, s-a bazat excusiv pe acţiuni rapide pe contraatac şi a avut câteva situaţii clare să dea lovitura de graţie unui adversar puternic, dar incapabil să iasă din zona gri în care s-a cantonat odată cu retrogradarea din 2006. Nici una dintre echipe nu a reuşit să înscrie, doar arbitrul Lucian Rusandu a “marcat” la capitolul cartonaşe roşii, Postolache părăsind terenul înainte de fluierul final, pentru o intrare întârziată.

Meciul de mâine va fi condus de Marius Avram, arbitru de lot A, fiul preşedintelui CCA, Vasile Avram. Poate şi din acest motiv putem spera că jocul nu va fi influenţat, în mod negativ, de deciziile centralului sau ale asistenţilor săi, mai ales că sport.ro va transmite această partidă, în direct, de la ora 11.00.

Faţă de întâlnirile precedente trebuie notată o schimbare împortantă. Pe banca tehnică a studenţilor va sta Tibor Selymes, iar acesta cu siguranţă va încerca să facă ce nu a putut predecesorul său, Adrian Falub: să îl învingă pe Mihai Stoica. Nu va fi însă deloc o misiune facilă.

FC Snagov a început bine campionatul, chiar dacă a pierdut în prima etapă la Brăneşti, în faţa actualului lider al seriei I. Următoarele două meciuri, disputate pe teren propriu, au fost câştigate lejer de ilfoveni, 3-0 cu Petrolul şi 2-0 cu Săgeata Stejaru.

Sportul Studenţesc a picat primele două examene cu Concordia Chiajna şi Victoria Brăneşti, formaţii ce au strâns, până în acest moment, maximum de puncte. Semne de revenire au putut fi observate în meciul de Cupă şi în deplasarea din runda precedentă de la Ploieşti, însă “Gaşca Nebună” suferă în continuare la finalizare. Mult prea multe ocazii le sunt necesare alb-negrilor pentru a înscrie măcar o dată. Selymes pare să fi găsit butoanele potrivite care să le activeze jucătorilor determinarea şi ambiţia şi se simte deja o modificare pozitivă în atitudinea lor din teren.

PRONOSTIC 1

Sportul doreşte cu ardoare să obţină prima victorie cu FC Snagov, în timp ce ilfovenii se vor mulţumi şi cu un nou rezultat de egalitate. Mihai Stoica va adopta, probabil, tactica din confruntările precedente şi îşi va lăsa adversarul iniţiativa la construcţie, iar jucătorii săi vor pândi momentele prielnice pentru declanşarea de contraatacuri tăioase.

FORMAŢIILE PROBABILE
    Sportul Studenţesc: Viciu – Ciupe, Patrichi, Ghinga, Cazan – Irimia, Cruceru, Ferfelea, Nae – Postolache, Curelea. Antrenor: Tibor Selymes

FC Snagov: Curileac – Al. David, Zeciu, I. Voicu, M. Florea – Al. Radu, Petrea – G. Ene, V. Dinu II, V. Dinu I – A. Petrescu. Antrenor: Mihai Stoica

articol scris de Florin ALBOIU

Giani
    Member

Daca nici pe carnatii astia nu ii batem, nu ma mai vedeti pe stadion. Stiti ce fain e sa stai sambata dimineata “la aparat”?

Ca veni vorba, de unde a venit frate portarul asta, Viciu? E tare daca apara penaltyuri.

adi
    Member

Ma insel eu, sau pana acum, cu butoanele lui Tibor, nu am batut pe nimeni pe durata celor 90 minute ? N-avem 3 egaluri si 2 infrangeri ?

razvan
    Member

Prevăd un X. Un 1-1, să zicem.

cameliu
    Member

Goooooooooooooool in secunda 30!!!!

Curelea!!!

Si Nae loveste din nou in min 43!

In sfarsit un jucator vechi care se reimpune la noi!

Suntem oricum cam subtiri defensiv!

Costin Georghe face 3-0 cu un sut superb!

5-2 final! Da am tremurat asta e realitatea.
    de la 3-1 m-am uitat la ceas la fiecare 30 secunde, si s-a facut si 3-2 in min 89… deja clocoteam!
    In prelugiri am dat 2 goluri.

Concluzia meciului e ca mai avem mult de munca in defensiva. Nu vedeau fundasii nostri mingea minute intregi.
    Avem portar! Chiar daca la golul 2 al lor putea poate interveni, in rest a avut interventii bune! si ce e important n-a gafat deloc cum ne obisnuisera ultimii 3-4 portari.

Bravo pt vicotrie! La 3 goluri cu tremurat…

Zibling
    Member

Meci frumos cu multe goluri. Pacat ca nu avem insa niste mijlocasi care sa-l ajute pe Ferfelea. Simt ca alearga si se chinuie sa creeze de unul singur. Cruceru, Nicola si apoi Lungu nu sunt mijlocasi de creatie, si nu au suflu in ei pt un meci de 90 minute. Pacat! Meci castigat de Ferfelea si Viciu.

Si, iata prima victorie din acest sezon. Sper sa mai urmeze si altele! :p

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.