05.10.2008 Sportul Studentesc – Stiinta Bacau 1-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 05.10.2008 Sportul Studentesc – Stiinta Bacau 1-1(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 8-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 05.10.2008, ora 11:00, stadion Regie.

dragos
    Member

1 solist, certain.

asa imi placi dragos

dragos
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

asa imi placi dragos

mda….treb’ sa luam 3 pcte, altminteri ne rupem de pluton.

Dragos Chiva
    Member

Exista si o nota de inedit chiar si in divizia b cum este de exemplu faptul ca anul acesta putem avea un derby studentesc, ce spuneti?

ultrasro
    Member

Nu prea stiu ce legatura are aceasta echipa cu mediul studentesc … parca provine din Luceafarul Baile Felix sau Aerostar Bacau ….

cameliu
    Member

Pt cei care nu pot merge la meci: sport.ro cred ca jucam cu FCM Bacau si ne dau la TV duminica:

“11:00
    Fotbal
    Liga a II-a Sportul Studentesc – FCM Bacau (DIRECT) “

Dragos Chiva
    Member

Cu FCM Bacau jucam in penultima etapa din tur.Poate ca Stiinta este fosta Aerostar Bacau si este acelasi tip de derby studentesc cum am fi avut in divizia a cu Fulgerul Bragadiru alias Poli Timisoara.

Zibling
    Member

Alo, domnilor, iesiti din ofsaid, va rog! O simpla privire in Liga a III-a va facea sa-i gasiti pe Aerostar Bacau acolo, ei au pierdut barajul de promovare in Liga a II-a si acolo joaca in prezent C.Cursaru.

Echipa cu care jucam sambata este si mai proaspata decat CSM Ploiesti, fiind infiintata abia in luna august 2008, prin cumpararea locului de la echipa Lotus Sanmartin Baile Felix care promovase in Liga a II-a, dar si-a scos la mezat locul din liga secunda. Asadar, Stiinta Bacau este departe de a fi considerata o echipa studenteasca. Au luat si ei o denumie familiara bacauanilor, deoarece FCM-ul din localitate s-a numit in trecut atat Dinamo, cat si Stiinta, printre altele. Deci, puteam juca cu Dinamo Bacau daca era la conducerea noului club vreun “gradat” :mrgreen:

Zibling
    Member

ATENTIE !!!

Va rog sa modificati titlul acestui topic, pt ca lumea sa fie informata corect:

Duminica 5 octombrie-11:00
    Fotbal
    Liga a II-a Sportul Studentesc – FCM Bacau (DIRECT)

Asa apare in programul Sport.ro.

cameliu
    Member

Zibling asta am scris eu acu ceva zile… Ca in programul sport.ro jucam cu FCM…

Pt aia e destul ca jucam cu Bacaul…
    Cu FCM Bacau jucam in etapa a -16- a doar.

Conform sitului ferefist jucam acum cu ACF LUCEAFĂRUL LOTUS Băile Felix care dupa intoarcerea inelului Arabelei a devenit Stiinta Bacau!

dragos
    Member

data corecta este 04.10 sau 05.10 ???

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

05.10, duminica la ora 11:00 in Regie.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@dragos wrote:

05.10, duminica la ora 11:00 in Regie.

multumesc pentru info.
    Hai ragazzi !!!!

Spawn09
    Member

ehe si iata ca dupa n-spe luni de neaparitie voi veni si eu astazi :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.